Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Joomla i gallery2 problem...

[es] :: Web aplikacije :: Joomla i gallery2 problem...

[ Pregleda: 2727 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

giger
Beograd

Član broj: 31688
Poruke: 172
91.148.98.*



Profil

icon Joomla i gallery2 problem...29.11.2006. u 18:49 - pre 211 meseci
Imam mali problemcic sa gallery2 i Joomlom.

Elem probna verzija sajta je stajala na 100webspace-u i bez problem radila... Spoj gallery2 i Joomle je bas dobro radio.

Presao sam na verat. I celu prezentaciju bukvalno copy/paste-ovao na veratov ftp, plus podesavanja u konfiguracionim fajlovima. Iskopirao i "g2data" folder koji mi stoji _van_ "www" foldera.

Kada usmerim browser na "www.mojdomen.yu/gallery2" SVE RADI OK! Dok, kada pokusam da galeriji pristupim iz Joomle preko linka na meniju, kako bi mi se prikazala _unutar_ sajta, dobijem samo ceo beo ekran.

Ne mogu da provalim nikako u cemu je stvar. Jel ima neko ideju???

Pomagajte...
 
Odgovor na temu

giger
Beograd

Član broj: 31688
Poruke: 172
91.148.98.*



Profil

icon Re: Joomla i gallery2 problem...30.11.2006. u 17:54 - pre 211 meseci
Uh... hteo sam da reinstaliram gallery2 bridge, ali kada u Joomli kliknem na bilo koju stavku "Instellers" menija Joomla me vrati na "home" stranu backend-a.

Ovo mi je cak i veci problem, jer sam mislio da cu na ovaj nacin da zaobidjem sadasnji. Da li neko ima ideju sta da radim??? Samo da napomenem da mi je jako hitno...

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

giger
Beograd

Član broj: 31688
Poruke: 172
91.148.98.*



Profil

icon Re: Joomla i gallery2 problem...30.11.2006. u 19:05 - pre 211 meseci
Malo sam cackao, zelim da napisem jos informacija...


Kada tu bekapovanu verziju sajta pokusam da instaliram kod sebe na localhost desava se isti problem. Znaci ne mogu da udjem u "Installers" opcije backend-a. Nemam blage veze zasto. Sto je jos cudnije kod sebe na localhostu imam i neku verziju tog sajta od pre par meseci gde nemam tih problema. Sve sljaka kako treba, doduse ta starija verzija _nema_ instaliran gallery2 bridge komponentu. Da li bi problem mogao da bude do toga i kako uopste da ga resim???

Hajde ljudi nemoguce da bas niko nema pojma o cemu se ovde radi.


Pozdrav...
 
Odgovor na temu

giger
Beograd

Član broj: 31688
Poruke: 172
91.148.98.*



Profil

icon Re: Joomla i gallery2 problem...30.11.2006. u 19:48 - pre 211 meseci
Pokusao sam takodje da iz ove Joomle na localhostu pristupim galeriji i evo sta dobijam:

------------------------------
Warning: core::require_once(/home/www/[mojdomen].100webspace.net/gallery2/embed.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in C:\Program Files\xampp\htdocs\TEST\components\com_gallery2\classes\core.class on line 202

Fatal error: core::require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/www/[mojdomen].100webspace.net/gallery2/embed.php' (include_path='.;C:\Program Files\xampp\php\pear\') in C:\Program Files\xampp\htdocs\TEST\components\com_gallery2\classes\core.class on line 202
------------------------------

A linija 202 u core.class je:

require_once( $g2Config['path'] . 'embed.php');


Pregledao sam i config.php od gallery2 i configuration.php od Dzumle i nigde nisam ostavio stare vrednosti za putanju: /home/www/[mojdomen].100webspace.net

!!!!


Odakle to core.class cupa nije mi jasno... Znaci gde se nalazi ovaj "g2Config['path']" ???
 
Odgovor na temu

giger
Beograd

Član broj: 31688
Poruke: 172
91.148.98.*



Profil

icon Re: Joomla i gallery2 problem...01.12.2006. u 01:58 - pre 211 meseci
RESENO!!!


Ovo sto se na lokalnom serveru cupao embed.php sa putanje koja predstavlja stari server, je moja greska, jer sam zaboravio da izmenim komponentu gallery2 u backendu... ALI nisam bio zaboravio to da uradim na veratovom serveru, pa me je cudilo zasto se galerija ne prikazuje. Problem je bio u ovome:

--------------------------
Blank Page after configuration

You are exhausting the available memory that PHP has access to. In php.ini there is a config variable named memory_limit that by default is set to 8MB. Edit php.ini and increase it to a larger value (restart Apache afterwards). If you don't have access to php.ini, you can add this line to your .htaccess file in your joomla folder. If there is no .htaccess file yet, you can create one (it's just a text file with the name '.htaccess').
php_value memory_limit [new memory limit]

To change it to 16 MB, write:
php_value memory_limit 16M

If the .htaccess method does not work or if you get an internal server error after adding this line, remove the line from the .htaccess again. You can also try to change the memory_limit by adding the following line right after '<?php ' in com_gallery2/gallery2.php:
ini_set("memory_limit","32M");

If there's no "memory_limit" parameter in your phpinfo page, then all PHP/Webserver processes are limited by the per process max memory limit. You'll have to ask an administrator to change the limit in this case. On linux/unix, you can check the limit with the following command in the shell:
ulimit -a

Or with PHP with a script check.php
<?php print system('ulimit -a'); ?>
--------------------------

Nisam uspeo sa .htaccess fajlom vec na ovaj drugi nacin editovanjem gallery2.php fajla.

Ali mi i dalje ostaje veci problem. Sta da radim sa "Installer" menijem u backendu koji mi ne prikazuje ni jednu stavku u okviru njega na koju kliknem. Ali za to cu napraviti poseban thread.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Joomla i gallery2 problem...

[ Pregleda: 2727 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.