Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)

[es] :: ISP :: ADSL :: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17198 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 13:55 - pre 211 meseci
Nema problema, obicnog korisnika se ne dotice ni kako radi jedan sce, obican korisnik cak retko kad i gleda da li mu je trenutna brzina 32kB/s ili 15kB/ npr. Ali to ne znaci da sce recimo ne postoji, tj. preneseno, ti ces pokusavati da ostvaris maksimalan protok, a provajder ce da ti ga isporuci onda kada je mreza manje opterecena ;) Cim taj prosecan korisnik krene da se zali kako to ne dobija uvek protok koji misli da je platio, tada ta prica kako ga se to ne tice, pada u vodu.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 14:01 - pre 211 meseci
Da, ali ako provajder obori korisniku protok nekoliko puta (iako protok nije zagarantovan) teško da tako nešto može imati prođu.
Zamisli platio si recimo flat 512 a dobiješ 128, normalno opet reklamacija


I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 14:04 - pre 211 meseci
Kad budes platio zagarantovanu brzinu i protok, onda mozes da se zalis. Do tada samo mogu da zale obicni korisnici, koji zbog takvih koji cede suvu drenovinu, dobijaju istu takvu - degradiranu uslugu.

P.S. Gledas li nekada sve to sto skines?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 14:14 - pre 211 meseci
@mrkidivx

Pa jeste, ali to onda vec zalazi u matematiku provajdera i koliko dobro ogranicava saobracaj raznim profilima korisnika. Ne mislim da je pravedno sa strane provajdera da zato sto 5% korisnika vuce non stop sa p2p mreze svima ogranici protok tako da ni onaj koji tek ponekad skine neki film recimo ispasta zbog cele situacije. Tu je i razlika izmedju dobrog i loseg provajdera. Nazalost, onda imas samo mogucnosti da menjas provajdera, jer nemas pravnog osnova da ga tuzis, i nadas se da ce kod narednog provajdera biti bolje. Eventualno jos mozes u procesu menjanja provajdera da se zapitas da li ti koristis te usluge kao prosecan korisnik, i da li uopste postoji provajder koji moze da ti obezbedi usluge koje ti trebaju po ceni za koju mislis da je korektna.



"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 14:20 - pre 211 meseci
Citat:
koji zbog takvih koji cede suvu drenovinu, dobijaju istu takvu - degradiranu uslugu.


Ovo je krajnje glupo prebacivati na račun korisnika, opet provajder reklamira NEOGRANIČEN protok korisnik koristi ono što je REKLAMIRANO i sad korisnik kriv-tu nešto ne štima.

Citat:
P.S. Gledas li nekada sve to sto skines?


Gledam kad imam vremena od viška ne boli glava
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 14:21 - pre 211 meseci
Optix to je već problem provajdera.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 14:24 - pre 211 meseci
branite neodbranjivo, a to je zato sto su neki ovde ocito deo masinerije za otimanje para. nismo mi izmislili brze veze, postoje one i napolju, i nemojte mi samo reci da je i tamo sa vezom od vise vise Mb normalno da ti brzina downloada bude 0.1 ili 0.3, tj. sporije nego sa dial-upom. to nije zavrtanje protoka, to je direktni dokaz da lazes u vezi usluge koju pruzas, i naravno otimanje para. ako meni flat ADSL 256 obezbedi da jedva skinem postu, kako sse to zove?
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 15:06 - pre 211 meseci
Svaki od provajdera radi sa agregacijom. Ako je agregacija 10, onda ce svaki korisnik imati kvalitetnu uslugu ako u proseku koriste 10% kapaciteta linka. Kada ti treba velika brzina, da skines mail, film ili tako nesto - ti to i dobijes. Kod nas, medjutim, svako brine o tome kako da podeli link sa komsijom, i na taj nacin podeli racun, ili sa druge strane, p2p radi 24/7 kako bi "isplatio" net. Znaci, gomila korisnika koristi preko 50% kapaciteta linka, i zbog takvih neko ne moze da pogleda ni mail.
Slaba propusna moc linkova provajdera jeste jedan deo problema, ali, drugi deo problema su i korisnici. Pomirite se sa tim.

Da li je taj tamo neko, tamo negde gde ima megabite na raspolaganju za sitne pare, razvukao kabl do komsije da deli racun, ili stavio jednu masinu sa torrent klijentom koja samo 24/7 skida sa neta nesto "od cega glava ne boli" ako se ima? Tesko...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 16:10 - pre 211 meseci
Citat:
VRider: Svaki od provajdera radi sa agregacijom. Ako je agregacija 10, onda ce svaki korisnik imati kvalitetnu uslugu ako u proseku koriste 10% kapaciteta linka. Kada ti treba velika brzina, da skines mail, film ili tako nesto - ti to i dobijes. Kod nas, medjutim, svako brine o tome kako da podeli link sa komsijom, i na taj nacin podeli racun, ili sa druge strane, p2p radi 24/7 kako bi "isplatio" net. Znaci, gomila korisnika koristi preko 50% kapaciteta linka, i zbog takvih neko ne moze da pogleda ni mail.
Slaba propusna moc linkova provajdera jeste jedan deo problema, ali, drugi deo problema su i korisnici. Pomirite se sa tim.

Da li je taj tamo neko, tamo negde gde ima megabite na raspolaganju za sitne pare, razvukao kabl do komsije da deli racun, ili stavio jednu masinu sa torrent klijentom koja samo 24/7 skida sa neta nesto "od cega glava ne boli" ako se ima? Tesko...


kad bi se razbio taj lopovski Telekom monopol video bi kako bi sve bilo moguce, i da skidas 24/7 i da delis kabl sa komsijom. po tvom strucnom tumacenju napolju niko ne skida 24/7, malo morgen! problem je u lopovskom sistemu a ne u korisnicima, jer je taj sistem zamisljen da donosi maximalan profit a da korisnike tretira kao budale kojima treba uzeti pare.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 16:27 - pre 211 meseci
O tome kako stvari funkcionisu napolju, mogu da pricaju oni koji su napolju. Ali, niko ne koristi pun kapacitet stalno, to garantujem...
Svaka firma je kreirana da daje maksimalan profit, a ako se neko oseca kao budala, to je drugi problem...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 16:50 - pre 211 meseci
Citat:
ali, drugi deo problema su i korisnici. Pomirite se sa tim.


Mda, uvek drugi kriv, a šta bi sa onim mušterija je uvek u pravu...

Ako je neko nesposoban da obezbedi ono što SAM REKLAMIRA onda nemoj to da reklamira!
Pa ne može da se ebe a da ne uđe...

I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 17:02 - pre 211 meseci
Ah da VRider evo kako jedan od poznatijih adsl provajdera reklamira svoje flat pakete

Citat:
FLAT paket brzine 256/64 kbps (download/upload), bez merenja potrošnje optimalno iskoršćenje ove brzine prenosa, u toku mesec dana, omogućava Vam prenos do 80GB/20GB (download/upload) podataka


I koje sad tu budala...?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 18:44 - pre 211 meseci
mrkidivx ispravi me ako gresim. Da li je provajder tebi poslao upozorenje da skidas previse, ili te je iskljucio neki mesec zbog toga? Nije. Ne vidim zaista gde je problem onda.

P.S. Taj citat, lepo je napisano DO te i te kolicine podataka, ne znaci da ce ti to uvek obezbediti. Da je to frekventno multipleksirana veza (kad me teras da lajem ) kao sto nije, imao bi uvek 80/20. Ustvari imao bi i verovatno kad bi skidao sve sa provajderovih servera

memomax ako ti jedva skidas postu sa svog provajdera, u sta licno sumnjam, onda zaista postoji neki problem jer nemaju razloga da ogranicavaju skidanje sa svojih servera. Ako mislis da ogranicavaju i to, promeni ih i kraj price.





[Ovu poruku je menjao optix dana 29.11.2006. u 20:04 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 18:56 - pre 211 meseci
Mislim da malo brkate pojmove. Flat ne znaci garantovanu brzinu protoka. Flat samo znaci da se kolicina protoka neogranicena. Garantovan protok mozete da dobijete ako ga platite, a to kosta MNOGO vise. Otidjite na Telekomov sajt pa vidite koliko kostaju iznajmljeni internet linkovi.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 19:10 - pre 211 meseci
Pa mrki, ako pomnožiš 25 KBps x 60 (sec) x 60 (min) x 24 (sata) x 30 (dana), to je 64.800.000 kilobajta prenesenih podataka za mesec. Ovo je podatak za donekle realan protok na ADSL kod nas.

Idealan slučaj protoka u tom periodu i jeste nešto preko 80 GB mesečno...

Znači, teorijski i ne možeš više od onog što su napisali!

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 19:53 - pre 211 meseci
Citat:
mrkidivx ispravi me ako gresim. Da li je provajder tebi poslao upozorenje da skidas previse, ili te je iskljucio neki mesec zbog toga? Nije. Ne vidim zaista gde je problem onda.


Nije i da čuknem u drvo ne žalim se valjda ga ne urekoh



Citat:
P.S. Taj citat, lepo je napisano DO te i te kolicine podataka, ne znaci da ce ti to uvek obezbediti. Da je to frekventno multipleksirana veza (kad me teras da lajem ) kao sto nije, imao bi uvek 80/20. Ustvari imao bi i verovatno kad bi skidao sve sa provajderovih servera


Poenta ovde je da oni vrlo transparentno animiraju ljude da troše flat maximalno, tako da ne bude posle kukanja...

broker, niko nije ni rekao da je zagarantovana brzina ali je po meni pilićarski skresati nekom brzinu nekoliko puta ako više skida, a prethodno reklamirati max download u flatu sve u šesnaest...


ton_majstor, može ako si na cablu 256+recimo lokal 512 može i ha ha

I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 20:29 - pre 211 meseci
Citat:
mrkidivx: Ovo je krajnje glupo prebacivati na račun korisnika, opet provajder reklamira NEOGRANIČEN protok korisnik koristi ono što je REKLAMIRANO i sad korisnik kriv-tu nešto ne štima.
Već je odgovoreno ali kad sam već planirao da napišem ... Provajder reklamira NEOGRANIČEN protok i ti imaš neograničen protok. Kada ti neko od njih zameri zbog toga ili ti možda pripreti, onda je OK ovo što pišeš. Ako ti protok ide sporije no što misliš da bi trebalo, to je iz druge priče ali i to je već napisano. Zna se koliko košta garantovana brzina pa kome je potrebno ... Već sam pisao da sam često u ponudama drugih viđao stavke tipa fer korišćenje i tako nešto što podrazumeva da se u nekom periodu ne koristi p2p ili slične zajebancije.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 20:44 - pre 211 meseci
He, da mi neki isp pripreti od mene bi dobio "odgovarajući" odgovor.


Citat:
Već sam pisao da sam često u ponudama drugih viđao stavke tipa fer korišćenje i tako nešto što podrazumeva da se u nekom periodu ne koristi p2p ili slične zajebancije.


Meni takvi zajebanti od provajdera nisu potrebni.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 20:50 - pre 211 meseci
Telekom boys, P2P je nesto sto se koristi svuda u belom svetu, i zahvaljujuci tome je i nastao bum brzih veza. to svi znaju, znaju i provajderi, i to nije nikakvo iznenadjenje za bilo koga. naravno da ce ljudi da koriste P2P, jer im je za surf i mail dovoljan i dial up, i pricu da je P2P luksuz koji bi trebalo da placamo mozda 1000 evra mesecno kako bi radio koliko toliko normalno sire upravo provajderi koji uzimaju 20 evra mesecno za ADSL koji je gori od dial up-a. oni jednostavno ne sire svoje tehnicke kapacitete prema broju korisnika vec nam prodaju pricu kako smo razmazeni, kako se bore protiv piraterije i slicne budalastine. zanimljivo mi je samo da se vi kao naizgled "obicni korisnici" toliko borite za prava jednog teskog monopoliste kakav je Telekom, i ostalih provajdera koji su samo deo jednog te istog lanca prevare.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)29.11.2006. u 21:11 - pre 211 meseci
Hehe, ja ovde ne vidim nikoga iz telekoma, ne znam kome se obracas.

Neverovatno je kako ljudi povrsno gledaju na stvari. Na jednoj strani oni su obicni korisnici, ne tice ih se mnogo kako ceo sistem radi, ali cim im zaboga neko nesto "uskrati" odmah su eksperti za tu oblast, samo pljuste zakljuci ko koga krade, kako bi to trebalo da se radi i slicno. Tu je onda i neizbezna prica kako na zapadu sve prosto leti...svi skidaju 100% 24/7... nadam se da ces jednom i iz prve ruke saznati kako je u tom "belom svetu".

Sta mislis, onaj uredjaj za oblikovanje saobracaja (link u mojoj poruci na prethodnoj strani), u kom je on svetu i za koga napravljen?
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: YUBC značajno spustio ADSL cene ( i do 38%)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17198 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.