Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa štampanjem - Zebra LP 2824

[es] :: .NET :: Problemi sa štampanjem - Zebra LP 2824

[ Pregleda: 2492 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SanelD

Član broj: 37995
Poruke: 32
*.rb.a.2-1.247.bih.net.ba.



Profil

icon Problemi sa štampanjem - Zebra LP 282427.11.2006. u 15:05 - pre 211 meseci
Pozdrav

Vec neko vrijeme pokusavam "pokrenuti" ovaj stampac.
Dakle, radi se o LPT termalnom stampacu Zebra LP2824. Prilikom stampanja "obicnog" teksta nije bilo problema. Problemi se javljaju kod stampanja grafike (barcode, povecan font i sl). Stampac sam prebacio na "graficki" mod rada. Instalirao sam originalne drajvere. Sa oficijalne stranice sam skinuo program Zebra Designer. Kada u tom programu napravim naljepnicu i iz njega printam, sve je super. Format u kome se snimaju naljepnice kreirane ovim programom je "ime.lbl". Da li postoji pogucnos da se ovaj fajl stampa direktno iz koda ili nesto slicno, bez pokretanja Zebra Designera.
Oplikacija koju radim je pisana u C#-u (2.0).

Aplikacija koju sam takodjer probao je CODESOFT 8, ali nije besplatna tako da mi to rjecenje ne odgovara.

Da li ste imali slicnoh iskustava...

P.S. Bilo kakav komentar je dobrodosao

Hvala
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.ptt.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Problemi sa štampanjem - Zebra LP 282427.11.2006. u 15:14 - pre 211 meseci
Nisam te najbolje razumeo - nece da stampa ili ne umes da ga nateras ?

Pretpostavljam da je port dobro setovan, cim mozes da stampas tekst.
Probaj iz DOS prompta da shaljes ESC sekvence i da vidis da li hoce da radi. Najjednostavnije za eksperimentisanje je preko komande copy: copy con lpt1:.

America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

SanelD

Član broj: 37995
Poruke: 32
*.PPPoE-6339.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problemi sa štampanjem - Zebra LP 282427.11.2006. u 23:38 - pre 211 meseci
Stampac je "nastiman". Kada upotrebljavam copy con lpt1 sve radi. Tj, radi kada je stampac u text modu rada, onda bez problema mogu stampati tekst.
Stampac sam podesio na linearni mod rada, tj. da bi mogao stampati barcod ili druge graficke elemente. Kada koristim Zebra Designer sve je ok, bez problema ostampam naljepnicu.

Problem se javlja kada zelim iz koda (C#) printati "naljepnicu". Vec duze vrijeme pokusavam da rijesim ovaj problem. Moje misljenje je da bi najjednostavnije bilo kreirati sliku i nju poslati na printanje, ali nacin kako to da uradim jos nisam nasao. Probavao sam nekoliko rjesenja koja nisu bila OK.
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.ptt.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Problemi sa štampanjem - Zebra LP 282428.11.2006. u 08:37 - pre 211 meseci
Nismo se razumeli

Apsolvirali smo da text mode radi, mislio sam da probas da das bar-code ili grafiku na stampu iz prompta.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

SanelD

Član broj: 37995
Poruke: 32
*.rb.a.2-1.247.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problemi sa štampanjem - Zebra LP 282430.11.2006. u 09:35 - pre 210 meseci
Problem rijesen

Koristio sam NiceLabel 4.1, softver za dizajniranje i printanje naljepnica. Podrzava veliki broj stampaca, izmedju ostalog i Zebra LP 2824. Uz program dođu i ActiveX kontrole koje omogucajavaju printanje (nekoliko linija koda).

Ukoliko neko treba pomoc, slobodno neka salje poruku na PP.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Problemi sa štampanjem - Zebra LP 2824

[ Pregleda: 2492 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.