Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59381 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 16:17 - pre 209 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:To je Gartner... sta oni znaju ;)


Jos ako im je MS na spisku donatora-onda bas nista :-)
Takvi bi i u dvoristu nasli izvor nafte :-)


[Ovu poruku je menjao Body Bag dana 22.02.2007. u 17:32 GMT+1]
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 16:26 - pre 209 meseci
MS donator Gartnera :-)

Mislim da je to vrlo vrlo malo moguce - Gartner konsultuju oni koji ulazu u Microsoft, izmedju ostalog ;-)

Nego ne rece ti nama odakle ti ta cifra od 70% Linux Servera... mislim, to cak ni najokoreliji pingvini ne tvrde - pa me bas zanima ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 17:06 - pre 209 meseci
Citat:

Blood, tebi se ne obracam, da se mene pita ti bi davno letio sa ovog foruma zbog prosipanja nekih debilni providnih sarkasticnih prica... posto u sustini nista ne znas samo oduzimas vrijeme drugim ljudima koji naglabaju nesto s tobom.
Al aj, zagriscu.

Kako onda ocenjujes sebe? Pocevsi od nicka pa do postova koji se odnose samo na cisti flame i advocacy ;-)
Sta cu kad ne znam naucicu jos sam mlad :)

Citat:

Naravno da te aplikacije nece ni koristiti... nece ni Outlook express koristiti, postoji pandan tome, zove se evolution .. thunderbird, sylpheed... i tako dalje.
Umjesto sto kupe aplikaciju za 3K e za knjigovodstvo koja radi na Windowsu nek kupe istu koja radi na Linuxu i nek koriste.
Bar nece morati da kupe 40 licenci za MS windows za te radne stanice. Pa vidi sta je isplativije.

Ja nisam ni rekao da nema pandan za mail klijente , web browsere irc klijente :) i sl software.Ja pricam o aplikacijama
koje se razbijaju iskljucivo za windows platforme. Ja pricam o realnim situacijama. Da li si video kad software
koji se koristi u nasim firmama? Koliko poznajes programa koji rade na linuxu isti stvar? Tacnije koliko znas firmi
od obicnih prodavnica do nekih velikih igraca kod nas koji svoj softver teraju na linuxu i sa spec aplikacijama
napravljenim bas za njega?
Evo zamisljam slucaj sa prvog mesta gde ja radim. 25 regionalnih centara x 3 racunara x 100 racunara u centru x win2k3 serveri.
Koliko je kostalo ? Boga pitaj doslo je sa dell racunarima kao donacija. Prelazak na linux? Koliko ce ih izaci?
Koliko ce ih izaci aplikacija (placena 400 000$ po zvanicnom dopisu) pisana iskljucivo za win , a web based frontend
radi iskljucivo sa IE :) . Vreme da i ne pominjemo.
Drugo mesto wisp koristi linux servere zasto? Prost razlog njegov gazda radi u velikoj firmi (za nase podrucje)
sa 200+ stanica. Svi su naravno pod win kao i serveri pod win2k3. Razlog iz kog nije podigao i svoje servere
na windozi je cena $$$. Ne sigurnost ne super-duper featursi linuxa vec cena koja ga je odvratila
od velike investicije. Ovako je sto neko rece www.debian.org i stepaj.

Citat:

Sa ovim si implicirao da si upoznat sa Linuxom i osnovama iptablesa(mislis da znas nesto), i tako svoj ego, to jest svoj kompleks lijecis, reko sam ti prije... a i sad cu, idi psihologu, nisi uredan.

Bla bla. Uvek ta ista prica. Previse pridajes k srcu neke stvari ;-) Umreces mlad covece :)

Citat:

Ev1 je "firma" koja iznajmljuje servere. Ti serveri mogu da dodju sa kontrol panelom, zvanim cpanel/plesk/...
O tim ljudima, koji iznajme server sa cpanelom/pleskom govorim, a ne o administratorima EV1 koji odrzavaju njihove interne sisteme, mreze. Da si upoznat sa ovim ne bi napisao to sto si sad napisao, prosipas se.

Znam ja dobro sta je ev1 lol ;-)
Ti hoces da kazes da si najmocniji admin na svetu ciji je linux nedodirljiv.


Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 17:44 - pre 209 meseci
Citat:
Kako onda ocenjujes sebe? Pocevsi od nicka pa do postova koji se odnose samo na cisti flame i advocacy ;-)
Sta cu kad ne znam naucicu jos sam mlad :)


Meni je ovo rekreacija, dodjem sa vremena na vrijeme, i odem.
Kao sto cu i sad...(ne odmah, malo kasnije kad me smori).

Citat:

Ja nisam ni rekao da nema pandan za mail klijente , web browsere irc klijente :) i sl software.Ja pricam o aplikacijama
koje se razbijaju iskljucivo za windows platforme. Ja pricam o realnim situacijama. Da li si video kad software
koji se koristi u nasim firmama? Koliko poznajes programa koji rade na linuxu isti stvar? Tacnije koliko znas firmi
od obicnih prodavnica do nekih velikih igraca kod nas koji svoj softver teraju na linuxu i sa spec aplikacijama
napravljenim bas za njega?
Evo zamisljam slucaj sa prvog mesta gde ja radim. 25 regionalnih centara x 3 racunara x 100 racunara u centru x win2k3 serveri.
Koliko je kostalo ? Boga pitaj doslo je sa dell racunarima kao donacija. Prelazak na linux? Koliko ce ih izaci?
Koliko ce ih izaci aplikacija (placena 400 000$ po zvanicnom dopisu) pisana iskljucivo za win , a web based frontend
radi iskljucivo sa IE :) . Vreme da i ne pominjemo.
Drugo mesto wisp koristi linux servere zasto? Prost razlog njegov gazda radi u velikoj firmi (za nase podrucje)
sa 200+ stanica. Svi su naravno pod win kao i serveri pod win2k3. Razlog iz kog nije podigao i svoje servere
na windozi je cena $$$. Ne sigurnost ne super-duper featursi linuxa vec cena koja ga je odvratila
od velike investicije. Ovako je sto neko rece www.debian.org i stepaj.


Naravno da nisi, nisam ni rekao da jesi, vec sam naveo kao primjer.
Te aplikacije koje se razvijaju za windows platforme, je moguce razviti i za linux.
Da li sam ja video ili ne, nije pokazatelj da li je moguce ili nije...
Cekaj, spominjes aplikacije koje su napisane za windows... pa naravno da ce da koriste windows servere kad im je sve napisano za to.. i donacija. Firme inache ne dobijaju donacije... posto su firme komercijalne i zaradjuju pare, nevladine organizacije dobijaju donacije. Cak se i rimuje. Ne znam ja gdje ti radis, kakve su to mucke...
Zamisli situaciju da su trebali da kupe sve te silne racunare... i servere, od MS-a ? I da su trebali da plate jos $400K za softver ?
A sad zamisli da su kupili racunare, pa da su platili nekog covjeka, dva covjeka... da im dodje instalira to sve podesi, i platili grupu ljudi da im naprave softver koji ce da radi pod Linuxom. Sta bi ih vise izaslo ?
Pusti me te price... pade ti ovo u vodu sve.

I jel rade serveri ti na linuxu ?
Rade. Pa zasto bi onda kupio MS softver kad moze da dobije za dzabe nesto.

Citat:

Znam ja dobro sta je ev1 lol ;-)
Ti hoces da kazes da si najmocniji admin na svetu ciji je linux nedodirljiv.


Definitivno nisam.
Za sad(u zadnjih 10g od kad kupujem hljeb od tog posla) je bio nedodirljiv... da li ce takav ostati, vrijeme ce pokazati.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 18:26 - pre 209 meseci
Citat:

A sad zamisli da su kupili racunare, pa da su platili nekog covjeka, dva covjeka... da im dodje instalira to sve podesi, i platili grupu ljudi da im naprave softver koji ce da radi pod Linuxom. Sta bi ih vise izaslo ?


Ou jea :)

- Prvo, "naci dva coveka" nije bas tako jednostavno kao sto mislis, ali hajde... recimo da ih nadju - dodju 2 coveka u firmu...

- Ta 2 lika okrpe te masine nekim Linuxom, gde za svaki upgrade moraju da budu tu da resavaju dependencies - posto niko drugi osim njih ne kapira kako su zbudzili konfiguracije, daemone i sl..., itd... dakle to su 2 stalna radna mesta, nije lose - al za tu dvojicu, ne za tvoju firmu :)

- Onda... platis "grupu ljudi" da napisu softver koji ce da radi pod Linuxom... lepo, prvo na trzistu ima daleko manje Linux programera nego Windows programera, znaci automatski su linux developeri skuplji i time-to-market je duzi - jer te ljude treba sakupiti, onda prilagoditi Linux okruzenje jer - ***i ga, neko mozda voli Gnome a ova predhodna 2 lika su bas stavila KDE, ***i ga...

A onda treba resiti kojekakve probleme tokom razvoja (nekompatibilnosti, zavisnosti) - i uz dosta srece, taj softver proradi - posle dosta natezanja, rekompajliranja, instaliranja raznih paketa i ne znam ti ja cega jos...

- Onda neko hoce da importuje Excel dokumenta automatski u taj raspisani sw... au fak, pa Linux nema OLE komponente pa da jednostavno ubacis ActiveX kontrolu i iscitavas dokument... ijoj opet mora da se budzi... raspisuj parsere (naravno, nadjes prvo ljude za to - al Linux oni rastu na drvetu sigurno, lako ce to ici ;-) - pa onda neki skriptovi, parseri, cudesa.... treba administrator jos jedan da cuci tu ako neka sekretarica zezne stvar - posto sekretarica nece znati da debaguje perl skript :)

I to sve za mnogo duze vremena + uz vise zaposlenih nego za Windows = mnogo vise para.

Ali ! Linux je dzaba :) Jel da :)

Zato vecina firmi i koristi Windows - zato sto nemaju para kao Google da imaju tim koji ce da im pise i odrzava OS pored glavne firmine aktivnosti ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 18:48 - pre 209 meseci
Mislim da je u ovoj recenici vecina filozofije na sta sam i sam ukazivao :

Citat:

Zato vecina firmi i koristi Windows - zato sto nemaju para kao Google da imaju tim koji ce da im pise i odrzava OS pored glavne firmine aktivnosti ;-)


Citat:

Meni je ovo rekreacija, dodjem sa vremena na vrijeme, i odem.
Kao sto cu i sad...(ne odmah, malo kasnije kad me smori).

Pa kome nije? ;-)

Citat:

Te aplikacije koje se razvijaju za windows platforme, je moguce razviti i za linux.

Moguce je/ I dveni sporet je moguc al za jednokratnu upotrebu. Brate ja pricam
o stanju na ovoj kugli (zemaljskoj) ne o teorijama sta je moguce sta nije.

Citat:

Cak se i rimuje. Ne znam ja gdje ti radis, kakve su to mucke...

To je drzavna institucija.
www.minpolj.sr.gov.yu/
Donacija je donacija EU.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 19:06 - pre 209 meseci
Mislim Ivane da si sada ušao u offsajd.
Hteo sam se uzdržati od ove rasprave jer imam samo nekih stotinak sati provedenih za vistom i utisak mi je o njoj podeljen, ali definitivno nisam izdržao...
Windows servere pretpostavljam da instaliraju advokati, trgovci, brokeri... Aaaaa? Neeee. Pa i njih instaliraju neki profesionalci. Verovatno oni pod Windowsom rade za dž.
Kada se radi upgrade, na linuxu je relativno lako odraditi (naravno ako znaš kako). No ne bitno je da li je lako ili teško, mislim da će i u jednom i u drugom slučaju profesionalci to raditi. Ili misliš da je upgrade wina lakši toliko da može i spremačica da ga odradi? Dependencies kod čistog upgradea se baš nešto ne pojavljuju (sem ako si koristio neki nekarakterističan software) i recimo ako koristiš specijalizovane programe tipa apt-get (još bolje ako je integrisan u samu distribuciju) veruj mi da nisu ni malo komplikovanje za rešavanje. Evo, pozivam te da instaliraš PCLinuxOS (pošto mislim da je on najlakši za bilo kog početnika pa probaj). Ne nemoj instalirati, uzmi Live CD pa probaj.
Zanimljivo kod modernih Linuxa je to što program pisan za jedno okruženje sada se može terati pod bilo kime. NPR. Gtk je nekada bila osnova za Gnome, FireFox pod linuxom koristi biblioteku gtk, ali je omogućeno koristnicima KDEa da koriste isti taj program :) . Zvuči komplikovano. Ma neee. Sve to već nekoliko godina savršeno funkcioniše (evo ja pišem iz firefoxa a nalazim se u KDE okruženju).
Neka je i linux program skuplji... Neka je skuplji i 200$... Koliko bi tu firmu koštalo Windows, Office i isti takav program za Windows? I recimo još ako neki računar ima rezač, da nabavimo pouzdan program tipa NERO (mislim da si sa njegovom cenom odlično upoznat), pa antivirus... Jok ba... Nešto mi ne deluje da će windows biti jeftinija opcija.
Što se OpenOfficea tiče iznenadio bi se dokle je stigao. Čim pominješ extenzije koje započinju sa sw to znači da koristiš verzije 1.x . Open Office je trenutno na 2.1 i bogme postao je veoma dobra zamena za one koji nemaju para da kupe MS Office. Zanimljivo je da će sekretarica da importuje po tebi nešto iz Excela. Ne vidim zašto bi to radila. Misliš da automatsko prepoznavanje Open Officea ne radi dobro. Imaš verziju i za Win. Probaj ga. Ne košta te ništa.
Ne kažem da Windows je loše rešenje, ali ne verujem da je jeftinije od Linuxa koliko me god neko želeo ubediti da je drugojačije. U firmama koje ne koriste neke specijalizovane programe (tipa AutoCAD, Premiere..) i te kako bi se moglo primeniti open source varijanta. Pazite kada ovo kažem ne govorim samo da linux bude os. Može i windows ali umesto ms officea da se koriste odgovarajući paketi open sourcea za windows. Naravno puna razlika u ceni se dobija ovim gore. Pojedine firme zbog specifičnih veza sa državom moraju da imaju kompatibilan sistem sa državnim organima (da se ne bi dogodilo da sekretarica se pita zašto u njenom ms wordu neće da se otvori dokument sa odt ekstenzijom ;) )... Dakle nije to prosta odluka.
Mislim da nije rešenje ovo što pojedini ljudi na ovom forumu rade. Ako nemaju šta da kažu oni refleksno pljuju po onom drugom, pa sve jedno iz kog tabora dolaze i sa kojim ubeđenjima. Čak i ako ste neistomišljenici koplja sučeljavajte preko argumenata a ne praznom pričom.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 19:19 - pre 209 meseci
Citat:

Ne kažem da Windows je loše rešenje, ali ne verujem da je jeftinije od Linuxa koliko me god neko želeo ubediti da je drugojačije.


Vidi, srz cele ove diskusije i nerazumevanja je to sto: nisi ti taj koji treba da bude ubedjen, vec ljudi koji kupuju IT usluge (od tebe i drugih) - sudeci po udelu Windowsa u trzistu, cini mi se da to ipak do sad nije slucaj :-)

E sad mozes uvek posezati za nazivanjem kupaca budalama (sto kupuju Windows, kad je Linux ocigledno jeftiniji, na primer) - ali nazivanje potencijalnih musterija budalama nije bas najbolja strategija za prodaju ;-)

Capisci?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 19:51 - pre 209 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ou jea :)

- Prvo, "naci dva coveka" nije bas tako jednostavno kao sto mislis, ali hajde... recimo da ih nadju - dodju 2 coveka u firmu...

- Ta 2 lika okrpe te masine nekim Linuxom, gde za svaki upgrade moraju da budu tu da resavaju dependencies - posto niko drugi osim njih ne kapira kako su zbudzili konfiguracije, daemone i sl..., itd... dakle to su 2 stalna radna mesta, nije lose - al za tu dvojicu, ne za tvoju firmu :)

- Onda... platis "grupu ljudi" da napisu softver koji ce da radi pod Linuxom... lepo, prvo na trzistu ima daleko manje Linux programera nego Windows programera, znaci automatski su linux developeri skuplji i time-to-market je duzi - jer te ljude treba sakupiti, onda prilagoditi Linux okruzenje jer - ***i ga, neko mozda voli Gnome a ova predhodna 2 lika su bas stavila KDE, ***i ga...

A onda treba resiti kojekakve probleme tokom razvoja (nekompatibilnosti, zavisnosti) - i uz dosta srece, taj softver proradi - posle dosta natezanja, rekompajliranja, instaliranja raznih paketa i ne znam ti ja cega jos...

- Onda neko hoce da importuje Excel dokumenta automatski u taj raspisani sw... au fak, pa Linux nema OLE komponente pa da jednostavno ubacis ActiveX kontrolu i iscitavas dokument... ijoj opet mora da se budzi... raspisuj parsere (naravno, nadjes prvo ljude za to - al Linux oni rastu na drvetu sigurno, lako ce to ici ;-) - pa onda neki skriptovi, parseri, cudesa.... treba administrator jos jedan da cuci tu ako neka sekretarica zezne stvar - posto sekretarica nece znati da debaguje perl skript :)

I to sve za mnogo duze vremena + uz vise zaposlenih nego za Windows = mnogo vise para.

Ali ! Linux je dzaba :) Jel da :)

Zato vecina firmi i koristi Windows - zato sto nemaju para kao Google da imaju tim koji ce da im pise i odrzava OS pored glavne firmine aktivnosti ;-)


o bože... :))))

idem da stavim ovo u es-bisere :)
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 20:00 - pre 209 meseci
Oooo. A ja ih neki mojim delom izglaganja nazivam budalama? Izvinjavam se ako se to može iz bilo čega zaključiti. Ja sam mislio da sam rekao da Windows nije loše rešenje. Nije ni linux. Pitanje je svrha svega toga šta želiš da radiš sa tim operativnim sistemom, koje programe da ti pokreće i ako je biznis varijanta sa kim si sve povezan u jednom sistemu i na osnovu toga graditi svoju poslovno politiku. U svakom slučaju kupac je taj koji donosi odluku, a mi tu treba da budemo samo posrednici da ta odluka bude takva da on bude zadovoljan. Čini mi se da si čak i ti to nekoliko puta pomenuo, i nevidim ništa loše u toj politici.
Moje impresije o Visti su različite. Testiram je za potrebe moje firme, primetio (li - pošto nas ima više koji to radimo) sam da ima pozitivnih pomaka u njoj, ali koliko pozitivnih još ne smem ništa da tvrdim. Šminka je dobro odrađena (Aero), doduše zahtevanje resursa je malo veće, ali i tehnologija napreduje, međutim nije toliko impresivna koliko misliš. Neke stvari su samo lepše "nacrtali" ali iz toga se krije isto što i ranije (bolje našminkano). Ipak 14 G za Ultimat ili Enterpeise Edition... Ne znam. Deluje mi mnogo. Ima i nedostataka, recimo famozno pitanje o administratorskim pravima za pojedine programe, u xp su bile mnogo lakše rešavane pošto se nisu pod obavezno podrazumevale. Ovde za pojedine resurse se podrazumevaju i dolaziš u nezgodnu situaciju da ili korisniku daješ veća ovlašćenja nego što mu sleduju ili treba da sa njim deliš administratorsku šifru. Ali nije nerešiv problem. Jako slaba podrška za stariji hardware, nadam se da će biti rešena, jer ipak ne bi bilo normalno da firme zbog prelaska na Vistu kupuju i nove skenere i štampače i bar kod čitače i kamere... Nisam probao da ga provalim, jer treba prvo normalno korišćenje da isprobam, ipak to treba da ide na mnooogo računara, koliko moja firma pokriva tako da postepeno ga testiramo.
Inače još jedna stvar. Linux user je isti onaj korisnik. Misliš da je on budala zato što koristi Linux? Jednostano mislim da se treba prihvatiti da "Cigan uvek hvali svoga konja", ali nemojte prelaziti granicu i pluvati jedni druge samo zato što ne misle isto kao i VI (ovo važi i za jedne i za druge, a i za sve ostale).Još svi se sakrivaju iza neke maske dušebrižnika kako eto on je bio izazvan da pljune...
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 20:07 - pre 209 meseci
Pazi vlado UAC je naspram LUA daleko napredniji sistem. Ali u svakom slucaju
uvek ga mozes iskljuciti ako je iritirajuc.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 20:23 - pre 209 meseci
Rekao sam nije nerešiv problem. Pitanje je šta se dobija isključivanjima, jer ako krenemo redom da isključujemo na kraju ćemo dobiti XP. Koliko god se neki kleli u bezbednost XPa ja nisam nešto uveren (pod drugom temom smo već pričali o svemu tome da se ne ponavljam). Dobro de... Nema onaj fazon 98 kod logovanja klikneš na Cancel i ušao si (ko god je to osmislio može da dobije titulu omaške veka) ali XP nije nešto ka čemu treba težiti nego od čega treba bežati.
I još nešto. Sam naslov ove teme je malo pretenciozan. Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice. Nije još dovoljno isprobana da bi se moglo ovo tvrditi. Sve te pričice stavljeno je ovo, ugrađeno je ono je više marketinška priča, način kako da se privuče kupac. Za većinu ljudi je to "špansko selo" pa što više nabrajaš deluje bolje. Praktična primena je tu da potvrdi ili opovrgne ovaj naslov. Što je neko rekao (doduše malo brezobrazno) o pravoj vrednosti Viste će tek vreme reći svoje. Definitivno ako se izuzme Vista, gledano po grafikonima koje ste čak i sami postavili na ovaj forum, analizama, statistikama itd linux je u prednosti.
 
0

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 20:40 - pre 209 meseci
Citat:
blood: Pazi vlado UAC je naspram LUA daleko napredniji sistem. Ali u svakom slucaju
uvek ga mozes iskljuciti ako je iritirajuc.


Sta ce da se desi ako iskljucis UAC ? Interesuje me... svedno je ko ce da odgovori. Sta..user security je onda vracen na isto kao u XP-u ? Mislim.... o toj visti se prica godinama jbt... jel to improvement ?

Citat:

- Ta 2 lika okrpe te masine nekim Linuxom, gde za svaki upgrade moraju da budu tu da resavaju dependencies - posto niko drugi osim njih ne kapira kako su zbudzili konfiguracije, daemone i sl..., itd... dakle to su 2 stalna radna mesta, nije lose - al za tu dvojicu, ne za tvoju firmu :)


Postoje automatizovani package manageri koji sve dependencije rijesavaju sami. yum, apt-get ... itd.

Citat:

- Onda... platis "grupu ljudi" da napisu softver koji ce da radi pod Linuxom... lepo, prvo na trzistu ima daleko manje Linux programera nego Windows programera, znaci automatski su linux developeri skuplji i time-to-market je duzi - jer te ljude treba sakupiti, onda prilagoditi Linux okruzenje jer - ***i ga, neko mozda voli Gnome a ova predhodna 2 lika su bas stavila KDE, ***i ga...


Ima ih dovoljno.
Kao sto je neko rekao, nisi obavezan da koristis qt ako si u KDE. A ni obrnuto.

Citat:

I to sve za mnogo duze vremena + uz vise zaposlenih nego za Windows = mnogo vise para.


To je tvoje misljenje, svako ima svoje...

Citat:
Zato vecina firmi i koristi Windows - zato sto nemaju para kao Google da imaju tim koji ce da im pise i odrzava OS pored glavne firmine aktivnosti ;-)


Sta hoces da kazes, zasto google koristi Linux onda ? :) Zato sto je bolji ... imaju para pa im se jebe sto ima vise posla ? :)

 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 20:45 - pre 209 meseci
Cekaj zar linuxasi ne vole mogucnost izbora ? Pa imas izbor sa UAC ili bez njega
sta je tu lose :-)
http://technet.microsoft.com/en-us/windowsvista/aa906021.aspx

UAC je samo jedan (svakako ne najbitniji) security feature viste.
Ok ASLR nije nova stvar so what? Vazno da je implementiran.
Svi *nix poznavaoci se hvale PaX-om exec shieldom i sl
implementacija zasto se vista nebi pohvalila i svojom? :)

http://www.phrack.org/archives/59/p59-0x09.txt

Citat:

98 kod logovanja klikneš na Cancel i ušao si (ko god je to osmislio može da dobije titulu omaške veka) ali XP nije nešto ka čemu treba težiti nego od čega treba bežati.

Covece pricas o win98;-) koji nije bio zamisljen bas kao multiuser sistem.

[Ovu poruku je menjao blood dana 22.02.2007. u 22:04 GMT+1]
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 21:05 - pre 209 meseci
Uz svu svest o tome da mi je znanje daleko manje od vecine ovde prisutnih, ipak cu reci dve stvari.

Prvo, zasto je svaki novi Windows OK, a onaj stari ne valja? Ovo mozete citati i sa i bez znakova navoda. Nekako ispada da moras imati najnoviji Windows ako hoces da koristis racunar, veliki i (relativno) skup Windows pa onda jos gomilu skupih i velikih programa. Zasto MS nema nesto kao Damn Small Linux, http://www.damnsmalllinux.org/ ili slicno, nego mora da bude monstrum da bi radio, bez obzira da li hoces samo malo da surfujes i saljes mejl ili da se bavis vrhunskim foto ili audio-vizuelnim stvarima.

Druga stvar. A nadovezuje se na .odt i .swx(?). Linux za siroke narodne mase se upravo radja. Ovo do sada je bilo u stilu "moze, ali treba ovo, ono". Sada su Ubuntu tim, zatim oni iz Linspire i jos po neki uradili cuda. Ne kazem da ce time promeniti sustinu, bila ona dobra ili losa (nisam kompetentan da o tome govorim) ali su Linux priblizili upotrebljivosti na "klik, klik". Evo dva sveza detalja, pa sami procenite da li lupam ili u ovome ima i neceg sustinskog.

Nedavno sam instalirao drajver za kolor laserski stampac u Linuxu, po sistemu copy&paste, nista kompajliranje, ali bas nista, samo preneo nekoliko komandi iz uputstva i gotovo.

Drugi primer - prohtelo mi se da gledam one kamere na informatika.co.yu, na dve lokacije u Beogradu. Neke distribucije dolaze sa potrebnim Javama ali sam ja to probao sa Mint (= Ubuntu, obogacen kojekakvim kodecima i slicnim multimedijalnim dodacima) koji je dosao bez. Priznajem da mi to ranije nije uspevalo, kad je trebalo raditi na osnovu neusaglasenih uputstava tu i tamo. Sada sam vise iz zafrkancije probao i ovde - pogledao u program za dodavanje programa, nasao neke Jave i cekirao ih za instalaciju. Klik da krene, sacekao - gotovo! Nista ne objasnjava, ne govori 'stavi u ovaj folder', 'uradi ovo, ono' - ne, cist MS Windows pristup - klik, klik, gotovo.

Ne znam sta bi jos bilo potrebno da bi to bilo bolje od ovoga. Jedino ostaje problem sto masa ljudi jos ne zna koliko daleko je to otislo i sta sve moze da se radi i uradi sa tim. Ponovo naglasavam - neumesno bi bilo da bilo sta govorim o sustini Windowsa ili Linuxa, ali ovo, za svakodnevnu upotrebu, je sazrelo za masu korisnika, koji ionako ne znaju sta i na cemu rade, a to ce sve vise biti zanimljivo i za ozbiljnije kupce IT proizvoda. Ekonomska situacija se svuda u svetu menja i zaostrava, pa ce svaki dolar ustede biti veoma vazan, ne da bi se zastedelo, nego da bi se prezivelo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 21:13 - pre 209 meseci
Zasto? Zato sto ima proizvodni ciklus duzi nego svakih_tri_meseca_stanc_nove_verzije
linux uz 10 rc i sl akronima. A za to vreme M$ se nauci greskama :) Pa tezi da ih ispravi u sledecoj verziji
ili sa desetinama update koje nam servira. Uporedi npr novi SuSe sa nekim pre 5-7 god
(kolko vec) kolika je razlika izmedju viste i xp. Zar se moze onda reci isto i za linux?

Citat:

nego mora da bude monstrum da bi radio, bez obzira da li hoces samo malo da surfujes i saljes mejl ili da se bavis vrhunskim foto ili audio-vizuelnim stvarima.

Eto bas sam malopre video windozu na USB :) Super stvarcica , a eto ako je to mnogo onda ne znam :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 21:36 - pre 209 meseci
Citat:
blood: Zasto? Zato sto ima proizvodni ciklus duzi nego svakih_tri_meseca_stanc_nove_verzije
linux uz 10 rc i sl akronima. A za to vreme M$ se nauci greskama :) Pa tezi da ih ispravi u sledecoj verziji
ili sa desetinama update koje nam servira. Uporedi npr novi SuSe sa nekim pre 5-7 god
(kolko vec) kolika je razlika izmedju viste i xp. Zar se moze onda reci isto i za linux?


Pa ti mozes danas da koristis 2.6.10 verziju "linuxa" koja je onako, postara.. i da nemas nikakvih problema, u opste nema potrebe da ga upgrejdujes. To sto ti kad uradis apt-get dist-upgrade dobijes opciju da sve zivo upgrejdujes, to je druga stvar..
Debian ne izlazi svaka 3 mjeseca.

A na kraju krajeva, ja u updejtima ne vidim nista lose.. osim da ljudi rade posao.
Bilo to windows ili linux(distro,kernel).
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 21:40 - pre 209 meseci
Meni je pravo osvezenje jer gledam 4 godine x 340 x 8 sati XP. Takodje mislim da ce se ljudi 'navuci'
na Vistu , ako nista zbog pomodarstva , ali vec/ce nas to zadovoljstvo kosta/ti u obliku ozbiljnog
hardware-a, mislim nikad vise para.

Moja skromna iskustva sa Vistom:

Instalacija:
Vrsio sam upgrade nad XP-om, sve je proslo OK, samo me je installer upozorio na Norton koji sam pre instalacije skinuo.
SysAdmin-i su mi savetovali da ne idem sa upgrad-om nego da idem od 'nule', sto i vama preporucujem.


Moj hardware score u Visti: E660 platforma ratio x 6 osnovni
Processor : 5.3, RAM: 4.5, Graphics: 5.9, Gaming Graphics: 5.4, HD:5.4
.. Vista sa pravom uzima najmanju ocenu kao ocenu sistema, u mom slucaju RAM (1gb kingstone 667).

Igrice : dosta velika degradacija u odnosu na XP

- Company of Heroes (r.t. strategija) - disk swap-uje non stop
- Armored Assault (first shoot-ing) - sem swap-a ovde vec fali i snaga graf. procesora i/ili CPU-a

Takodje sam primetio da Vista pored 256mb od graficke uzme jos 256mb od sistemske memorije, lepo.

Win Programi : sve radi i to sa full Aero varijantom

Win serveri : IIS/ASP.NET - osnovno radi,MY SQL server 5.x radi, MS SQL Server 2005 mislim da ima neke probleme..., zanima me kakva je situacija sa Oracle 9i i 10g

JAVA Programi: JVM 1.5.xx pravi probleme sa swing-om tako da instalirajte 1.6 i skinite
starije verzije.

JAVA Server : tomcat 5.x, sun app server.. rade


Zakljucak1 : treba bar 2gb RAM i to na 800.
Zakljucak2 : masina pod Vistom postaje starija za 2 godine.

Pozdrav, svima.
 
0

windows_zakon
nista

Član broj: 97723
Poruke: 27
87.250.102.*



Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice22.02.2007. u 22:58 - pre 209 meseci
Citat:

Takodje sam primetio da Vista pored 256mb od graficke uzme jos 256mb od sistemske memorije, lepo.


Mislim da ovo radi zahvaljujuci aeru. Bas me interesuje jel stvarno tako... probaj da iskljucis aero pa provjeri.

Cak se prica da gasenjem aera bi se performanse cak degradirale.
Doduse... svasta se prica.
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice23.02.2007. u 06:46 - pre 209 meseci
Citat:

Pa ti mozes danas da koristis 2.6.10 verziju "linuxa" koja je onako, postara.. i da nemas nikakvih problema, u opste nema potrebe da ga upgrejdujes. To sto ti kad uradis apt-get dist-upgrade dobijes opciju da sve zivo upgrejdujes, to je druga stvar..
Debian ne izlazi svaka 3 mjeseca.

A na kraju krajeva, ja u updejtima ne vidim nista lose.. osim da ljudi rade posao.
Bilo to windows ili linux(distro,kernel).

A sta je sa ostatkom sistema sa userlandom? ;-)
Ne pricam o debianu debian ima svoju politiku objavljivanja distribucija
, svoj sistem.

Ne vidim realan razlog zasto bi iskljucivanjem Aero glassa i sl
degradirali perfomanse? Pa i na XP kada se vrati classic theme i
iskljuce razne animacijice i sl oslobodi se znacajna kolicina
memorije. Pogledaj npr ovaj bench test:
http://www.firingsquad.com/har...ro_glass_performance/page3.asp

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59381 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.