Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 3

[es] :: Muzička produkcija :: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 3

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11054 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rockovic
Sweden

Član broj: 122797
Poruke: 58
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 326.11.2006. u 16:34 - pre 212 meseci
Prikljucio sam gitaru na racunar (gitara->DI-box->PC) i pokusavam da snimim u Cubase 3 sa AmpliTube 2 (kao "insert" prema instrukcijama iz AmpliTube manuala). Problem je da kad sviram cujem prvo cisti signal a posle kratkog vremena i "obradjen" signal iz AmpliTube-a.

Da li mi mozete pomoci? Moguce je da i nije neki "ozbiljan" problem ali se meni kao pocetniku cini nepremostiv =)...

Da nisu neki "settings" u samom AmpliTube koje moram promeniti pre koriscenja u Cubase-u? Ili je nesto sa latency u Cubase? Kako onda u "pravo vreme" cujem cisti signal dok sviram?

Hvala u napred za vase eventualne odgovore kao i za svaki drugi savet vezano za koriscenje AmpliTube kao VST u Cubase-u (ili uopste).
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 326.11.2006. u 17:39 - pre 212 meseci
Koju zvucnu karticu imas ?
Ovo sto si pomenuo se desava zato sto ti je na Volume Settings audio karte namesteno direktno slusanje line-in signala (koji treba da se mutira), a to sto sa kasnjenjem dobijas obradjeni signal znaci da ti ASIO protokol u Cubase-u nije pravilno namesten (verovatno stoji na Multimedia ili DirectX ASIO) .
Treba da znas da je potrebna podrska ASIO protokola da bi "uzivo", tj. sa minimalnim kasnjenjem (2-10 ms) mogao da slusas obradjeni signal.

Dakle prvo sto ces uraditi, u Volume settings (mala ikonica zvucnika u system trayu) mute-iraj direktno slusanje line ulaza, za razliku od Properties > Recording, gde line-in mora da bude aktiviran.
Zatim u Cubase-u idi na Devices > Device setup > VST Audiobay pogledaj setovanje ASIO protokola...ako mozes da izaberes samo "ASIO DirectX Full Duplex Driver" ili "ASIO Multimedia Driver", to znaci da nemas podrsku za pravi ASIO i za to ti je onda potreban driver. Ako koristis on-board audio ili neke jeftine audio-karte, treba da instaliras Asio4All driver (moze se naci free na internetu)...ako je u pitanju Creative SB Live kartica, onda ti treba KX driver (takodje free)...ako imas Audigy, on ima svoj ASIO...a ako je neka profi audio karta, ona sigurno ima ASIO podrsku.

Na kraju (kada je pravilno instaliran ASIO) ides u Devices > Device setup > ASIO...podesis ASIO latency, koje treba da bude manje od 10 ms da bi mogao normalno da sviras, bez kasnjenja zvuka.
 
Odgovor na temu

Rockovic
Sweden

Član broj: 122797
Poruke: 58
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 326.11.2006. u 21:37 - pre 212 meseci
Hvala acaradio na brzom odgovoru.

Sve mi je ok sto se tice zvucne kartice (Creative SB Live, "ASIO Multimedia Driver"), "Line-In" mi je "muted" a i latency mi je "Lower Latency" (High, 2 Sec. "Preload Amount"). Problem sa kasnjenim "obradjenog" zvuka gitare madjutim imam i dalje...

Latency me inace ne "zeza" u Cubase-u (MIDI, "importovani" audio zapisi isl.) vec samo sad kad sam probao AmpliTube (Ista problem je i sa GuitarRig 2).

Da nemas mozda jos neki predlog?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 326.11.2006. u 22:17 - pre 212 meseci
Nisi procitao ovaj deo koji sam napisao u proslom postu:
Citat:
ako mozes da izaberes samo "ASIO DirectX Full Duplex Driver" ili "ASIO Multimedia Driver", to znaci da nemas podrsku za pravi ASIO

Posto kazes da si izabrao "ASIO Multimedia Driver", u tom grmu lezi zec...to nije ASIO sa kojim mozes komotno da radis.

Posto imas Creative SB Live, postoje dve opcije:
- da instaliras KX drivere, poslednju verziju mozes da downloadujes odavde - http://kxproject.lugosoft.com/...v3537-full.exe&language=en ...to je full driver za SB Live koji zamenjuje originalni Creative-ov....kada ga ubacis, dobijas KX ASIO koji lepo radi, ali mora da se izvrsi kompletno podesavanje protoka signala u DSP-u drivera...sto i nije toliko tesko...kada se jednom naviknes
- ili da uzmes Asio4All driver koji je jednostavnija varijanta (samo ubacuje ASIO podrsku, a osnovni sound driver ostaje) ali iskreno da kazem, ne znam kako funkcionise sa SB Live...ovde bi mogle kolege sa foruma da ubace neka iskustva sa njim ako ga koriste na SB Live. Asio4All imas na http://www.asio4all.com/

Kada izaberes jedan od njih, u Cubase-u (Devices > Device setup > VST Audiobay) ce se pojaviti i stavka "KX Asio" ili "Asio4All" (zavisi koji driver budes instalirao) i onda u njegovom control panelu podesis latency na zeljenu vrednost.

Dodati jednu kasiku Vegete i posoliti po zelji

Javi rezultate.
 
Odgovor na temu

Rockovic
Sweden

Član broj: 122797
Poruke: 58
..1.83.in-addr.dgcsystems.net.



Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 327.11.2006. u 11:46 - pre 212 meseci
Acaradio, brzo podpitanje. Da li se to sve sa driverima isplati raditi ili treba mozda uloziti u neku "moderniju" zvucnu karticu? Mislim iskljucivo kad je u pitanju "hobby-demo-snimanje" sto je u principu moja ambicija. Mozda se moze naci neka pristupacnija i novija zvucna kartica za mene pa da "poboljsam" i par drugih stvari a ne samo ovaj "ASIO problem"?

Ja cu probati ovo sa driverima u svakom slucaju...



 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 327.11.2006. u 12:27 - pre 212 meseci
Za kucne demo snimke SB Live (uz ASIO drivere) je sasvim dovoljna varijanta...a ako hoces da uzmes nesto bolje, uzmi M-Audio Audiophile 2496...ona je oko 110-130 evra. Uz nju dobijas ASIO podrsku, ali i bolji kvalitet zvuka i mnoooogo bolji odnos signal-sum.
 
Odgovor na temu

Rockovic
Sweden

Član broj: 122797
Poruke: 58
..1.83.in-addr.dgcsystems.net.



Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 327.11.2006. u 12:42 - pre 212 meseci
Hvala acaradio jos jednom na brzim odgovorima. Stvarno si munja =)!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 327.11.2006. u 12:44 - pre 212 meseci
Nema na cemu
 
Odgovor na temu

Rockovic
Sweden

Član broj: 122797
Poruke: 58
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 327.11.2006. u 21:53 - pre 212 meseci
Instalacija je prosla bez problema. Posle sam promenio u "Device Setup" kako si naveo u jednoj od poruka i to je proslo bez vecih problema Ni kasnjenja nije bilo mada je odmah sve u Cubase zvucalo katastrofa... Sto se ostalog tice (muzika, systemski zvukovi i sl. radi ok)... Posle ponovnog porkretanja Cubase i otvaranje projekta prvo se pojavio msg-box sa "Sample rate could not be set. This may be due to the smapleclock being set to external sync.". Kad sam posle toga otvorio "Device Setup->kS ASIO" sve se zakoci.

Da, nisam naveo da se gitara uopste ne cuje posle instalacije... Kako rekoh, Gitara->DIBox->PC... Zatim, u KK Master Mixer mi je kX1/LineIn "Muted" a MicIn ne... Da li tu treba sta promeniti/dodati?

Mozda nemam dovoljno memorije za ova s..nja (2.5 GHz/512 MG Ram)? Da li mozda mozes konkretno navesti kako bi trebala "konfiguracija" kZ ASIO u Cubase da izgleda? U cemu je greska? Znam da je ovako tesko ali se iskreno nadam da mi mozes pomoci da ovo doguram do kraja?

Nista ovo je totalna nebuloza... Vise mi je muka od svega ovoga (da sam bar jedini). Dosta mi je sto se j...m sa hardware/software-om na poslu jos evo i kuci treba da mi pravi decu...

Sad sam istalirao i Asio4All... Gitara se i dalje ne cuje (verovatno je "Device Setup" totalno "FuckedUp". Verujem da kupi signal sa mirkofona (koji mi je da sex bude ludji u sklopu web-kamere) ili ko zna sta drugo)... Kako god sad MIDI opet zvuci ok u Cubase sa Asio4All... Da li treba da uninstall KX Drivere? Da li je mozda neki konflikt u pitanju?

[Ovu poruku je menjao Rockovic dana 27.11.2006. u 23:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Rockovic dana 28.11.2006. u 00:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 327.11.2006. u 23:44 - pre 212 meseci
Uh, nesto mi je govorilo da to nece ici tako lako...KX je malo komplikovan za nekog ko se prvi put susrece sa njim...kasnije je sve stvar navike.

Da prvo proverimo setovanja na KX driveru (aktiviras ga na system tray ikonici)...sva sreca sto mi je Creative kartica i dalje u kompu pa mogu da napravim screenshot.
Dakle...
1: DSP prozor. Treba ga spojiti ovako...znaci otkaci vodove sa onih tacaka gde sam nacrtao "X", a prikaci ih na ASIO 0 i ASIO 1 ulaze


2. INS & OUTS settings - obrati paznju na obelezena podesavanja...ne znaci da ce nivoi biti isti kao kod mene, ali to su podesavanja koja cu potrebna da bi dobio zvuk.


3. RECORDING settings - takodje obratiti paznju na oznaceno.


4. AC97 settings - ovde je sve jasno.


Pripazi na svakom prozoru da li je negde aktiviran ili deaktiviran "mute"...to moze da zavara.

Sledece je - Cubase...kada otvoris New Project, idi na Project > Project Setup i promeni sample rate i record format u 48.000 Hz i 16 bita (ne znam da li ce moci bolja rezolucija na SB Live)...nemoj da te zavara onaj prozor sa upozorenjem "Sample rate could not be set. This may be due to..."...e, posle toga pokusaj da pokrenes KX ASIO u Device setup...trebalo bi da funkcionise.

Za Asio4All ne mogu da ti pomognem, nemam ga na kompu da bih ti direktno objasnio setovanja.

Inace, tvoja PC konfiguracija je potpuno ok za rad sa Cubase-om


[Ovu poruku je menjao acaradio dana 28.11.2006. u 00:58 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 328.11.2006. u 07:36 - pre 211 meseci
Sunce ti poljubim, koliko zamki!!!

Citat:
Pripazi na svakom prozoru da li je negde aktiviran ili deaktiviran "mute"...to moze da zavara.


Pa to treba da budeš žešći krele da držiš u kompu nešto što ima ovoliko mesta koje mogu da zezaju! Aco, daj iščupaj to da ga zajedno izgazimo, prežalimo i odemo negde na pivo!!!

Šalim se, ali je nepregledno i prekomplikovano za jedan pišljivi SB! Čak, sama "kvazi-fensi" grafika toliko odvlači pažnju, da je to strašno!

Moja komšinica mi je preko 5 minuta pokazivala kako ona koristi svoj SB (sa onim Creative Centrom), pre nego što sam odustao i sve joj deinstalirao! Sada ima samo plain Win drajvere za SB i aplikacije koje nomalno rade svoj posao. Šta nju treba da brine gde šta ide? Foobar, CMP, PowerDVD... i udri! Usto, to čudo se uvali u Startup folder pa nonstop smara ceo sistem svojim zahtevima... ma, bzvze.

Čak i daleko ozbiljniji proizodi, kao što su Digi 002 ili neka Delta imaju, ako ne jednostavnije, a ono preglednije panele za ruting ili setovanja. Ima i tamo začkoljica, ali su svedene na minimum.

Dalje, ta pojava da SB radi isključivo na 48000 Hz (tj. to mu je "omiljena" FS) je ono što ga apsolutno eliminiše iz bilo kakve priče čak i na consumer nivou! I to nasleđe vuče još od pre desetak godina, od pojave onog usranog Emu 10k čipa!

Zaista ne znam da li su išta napredovali po tom pitanju sada, ali idem sutra da "sredim" jedan X-Fi, ali i tamo očekujem gomilu gluposti!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Rockovic
Sweden

Član broj: 122797
Poruke: 58
..1.83.in-addr.dgcsystems.net.



Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 328.11.2006. u 08:40 - pre 211 meseci
Pre svega da se jos jednom zahvalim acaradio na tvom strpljenju, detaljnim instrukcijama a i uopste volji da mi pomognes. Sad sam na poslu tako da sve mora pricekati do veceras. Iskreno kibicujem po web-u neke kartice (M-AUDIO Audiophile 2496 npr) mada imam digitalnu portu pa mi se iskreno sad ne trose pare za "duple" funckije. Na pc-u uglavnom mixujem (bar se ucim)...

Nego, da li postoji ruzniji interface na planeti u istoriji design-a UI-a?? Na stranu koliko je iritirajuce mrljav i nepregledan nego sto sam ubedjen da sam autor veruje da ima najlepsu aplikaciju na svetu! Apsolutno je tacno da je tu previse toga nepotrebnog sto kao "default" upadne u sistem. Mogli su imati pri isntalaciji kakvog wiz. pa da daju coveku bar neki izbor...

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 328.11.2006. u 09:06 - pre 211 meseci
Vidim da si u Švedskoj... (Švedžanke, a? ) ... kapiram da nisi sirotinja, pa da ti predložim još ponešto:

1. Šacni Audiophile 192, ima BALANSIRANE I/O!

2. Pogledaj takođe: http://www.rme-audio.com/english/firewire/ff400.htm

3. I, ovo: http://www.lexiconpro.com/ProductIndex.aspx?ProductID=7

4. Kao i ovo: http://www.behringer.com/UCA202/index.cfm?lang=ENG i http://www.behringer.com/FCA202/index.cfm?lang=ENG i http://www.behringer.com/BCA2000/index.cfm?lang=ENG

Mada je ovo sve (osim RME) jeftino i jednostavno... i nemoj da kupiš baš prvo što ti se preporuči.

Koju to digitalnu "portu" imaš?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Rockovic
Sweden

Član broj: 122797
Poruke: 58
..1.83.in-addr.dgcsystems.net.



Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 328.11.2006. u 09:31 - pre 211 meseci
Hvala ton_majstor na linkovima i pogledacu naravno o cemu se tu radi. Sirotinja nisam hvala Bogu ali nisam ni Kralj Svedske =)...

Imam ZOOM MRS8 i do sad (kao pocetnik) sam bio zadovoljan. Dosta je prakticno sa gotovim patch-evima za mastering, dobrim efektima za vocale isl.. Mada ima i mana kao i sve (guitarski efekti su mi nekako mrsavi npr. sto je cudno s'obzirom da je Zoom u pitanju. Mada je to stvar ukusa). Elem dosta korisnih i dobrih stvari u jednoj kutiji.

Meni je pre svega bila zelja da se malo odvojim od racunara u slobodno vreme ali kako vidim tesko. Nekako se osetim ogranicenim kad je u pitanju recimo mixovanje. Tako po web-u vidim da ljudi rade interesantne stvari sa pc-em koje su moguce sa malo dodatnog software. A i nadje se foruma kao ovaj sa ljudima sa debelim zivcima i voljnim da pomognu...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 328.11.2006. u 09:57 - pre 211 meseci
Citat:
ton_majstor: Sunce ti poljubim, koliko zamki!!!

Pa jeste...KX je odlican za gubljenje nerava dok se ne provali.
Ja bih veoma rado bacio svoju Creative Audigy pod noge, ali ona stoji u kompu (pored Audiophile-a) samo iz jednog razloga - zbog glupe TV karte ciji audio izlaz ne moze da se prikaci na Audiophile koji nema onaj interni CD konektor. Inace mi sigurno ne bi zauzimala dragoceno PCI mesto.

@ Rockovic
Dakle, nije vredno da se petljas sa SB Live i KX driverima ako imas mogucnosti da nabavis neku karticu kao sto je Audiophile. Osposobljavanje SB Live-a za ASIO podrsku je definitivno mucenje (na Win98 je to bilo lakse sa APS driverima), al' rekoh - sto da ti ne objasnim kako to funkcionise ako se nisi odlucio za nabavku druge.


 
Odgovor na temu

Rockovic
Sweden

Član broj: 122797
Poruke: 58
..1.83.in-addr.dgcsystems.net.



Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 328.11.2006. u 10:20 - pre 211 meseci
Da naravno acaradio. Ja cu to i probati osposobiti u svakom slucaju i ako bude "radilo" (a nadam se da hoce) nastavicu i da koristim tu opciju do daljnjeg. Opet hvala =)... To mi je ipak najbolja alternativa trenutno. Mislim probati prodati portu pa da se ipak vratim na racunar. U svakom slucaju ne bih da se zalecem jos jednom. Malo bolje cu da planiram ovaj put.

Veceras cemo videti sta ce biti...
 
Odgovor na temu

farky
Sarajevo

Član broj: 56229
Poruke: 30
80.65.78.*



Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 328.11.2006. u 10:45 - pre 211 meseci
Citat:
acaradio
Ja bih veoma rado bacio svoju Creative Audigy pod noge, ali ona stoji u kompu (pored Audiophile-a) samo iz jednog razloga - zbog glupe TV karte ciji audio izlaz ne moze da se prikaci na Audiophile koji nema onaj interni CD konektor. Inace mi sigurno ne bi zauzimala dragoceno PCI mesto.


ja se izvinjavam sto ovako upadam, ali imam jedno pitanje.. mogu li u jednom sistemu funkcionisati dvije PCI kartice: Audigy 2 ZS i Audiophile 2496 bez konflikata?
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 328.11.2006. u 12:31 - pre 211 meseci
Teoretski, može... praktično, biće frke povremeno ili često!

Šta će ti to? Žao ti da baciš-prodaš Audidži koji vredi 10-20 e?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

farky
Sarajevo

Član broj: 56229
Poruke: 30
80.65.78.*



Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 328.11.2006. u 12:47 - pre 211 meseci
ma kontam kako da rijesim audio izlaz sa TV karte, 1/8" koji kad spojim na mixetu ne zvuci dobro (inace ide na lineIN),

druga stvar, mikrofon koji koristim za skajp, kada ubodem u mixetu nema nikakvog signala, i kad odvrnem mic preamp na tom kanalu dobijem samo blagi sum bez zvuka

pa nesto kontam da taj mali mikrofon i zvuk sa TV-a saljem preko audigia na mixetu.. pa sa mixete na 2496..

ili postoji neko drugo rjesenje

ja bih najradije da bude samo jedna karta
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 328.11.2006. u 13:06 - pre 211 meseci
Kod mene su obe karte, ali i dva instalirana Windowsa...jedan za svakodnevni rad gde je u funkciji samo Audiophile, a Audigy disableovan...a drugi Win za zezanje, testiranje i za video capture, gde je u funkciji Audigy, a Audiophile je disableovan.
Inace, probao sam i tu varijantu Audigy + Audiophile na jednom operativnom sistemu, ali onda mora da se Audigy stavi kao default sound card (sto mi definitivno ne odgovara), jer u suprotnom se standardni volume control ne pojavljuje (Audiophile ga disabluje).

 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Problem sa AmpliTube 2 i Cubase 3

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11054 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.