Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?

[es] :: 3D modelovanje :: Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?

[ Pregleda: 3354 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolaax
NIkola Aleksic
Prokuplje

Član broj: 108465
Poruke: 17
*.beotel.net.

Sajt: www.sleki.co.sr


Profil

icon Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?26.11.2006. u 03:15 - pre 211 meseci
Zdravo svima>Prvo hocu da se zahvalim svima sto ste ovo uopste otvorili.Dakle Hvala.
Zanima me sta mi vi preporucujete da upisem a da posle toga imam dobre opcije za zaposlenje.
zavrsavam IV god Tehnicku skolu,smer masinski tehnicar za kompjuttersko konsruisanje presecnom ocenom iz sva 4 razreda 4,7
Zanima me programiranje i grafika
Poznajem turbo C (najbolje u skoli)
Poznajem Qbasic
Poznajem Auto Cad
Poznajem ProDesktop(Najbolje u skoli)
Hvalla najlepse!
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?26.11.2006. u 08:26 - pre 211 meseci
Citat:
nikolaax:Zanima me sta mi vi preporucujete da upisem a da posle toga imam dobre opcije za zaposlenje.

Tesko da ces dobiti pravi dobar savet za izbor skole, a da kasnije imas dobro zaposlenje,
jer jednostavno takav savet ne postoji u ovoj zemljici. Sto se tice skola koje postoje kod
nas, pogledaj malo po forumu, nacices nekoliko tema o njima. Naravno, bez obzira sta te
skole stavljaju kao reklamu, zavrsavanje jedne od njih ili svih zajedno ti ne garantuje posao.
Naravno, "ja sam zavrsio xxxxxx skolu" ti moze olaksati nalazenje posla, ali to ne znaci mnogo
ako ne znas da radis isti. :(
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

BabyBottle
Zemun

Član broj: 105297
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?26.11.2006. u 10:30 - pre 211 meseci
Posveti se tradicionalnim umetnostima. Upisi neku umetnicku skolu. Kada savladas te stvari (crtanje, slikanje, istoriju umetnosti, kompoziciju, formu ....) pitanje programa ce da ti bude potpuno nebitno.
Sve stvari koje si pomenuo da znas ce da te krase i da te cine jos vecim strucnjakom. Mislim da ces sa tim znanjem (umetnik+programiranje) moci da se skupo prodas bilo gde u svetu i za jako kratko vreme da napredujes do veoma visokih pozicija. Programeri cesto znaju programiranje ali tim jezikom moraju da resavaju kreativne i estetske probleme. ;)
Crtanje, crtanje, crtanje ...
... a ako te bas zanima modelovanje, upisi vajanje.
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?26.11.2006. u 10:54 - pre 211 meseci
Citat:
Posveti se tradicionalnim umetnostima. Upisi neku umetnicku skolu. Kada savladas te stvari (crtanje, slikanje, istoriju umetnosti, kompoziciju, formu ....) pitanje programa ce da ti bude potpuno nebitno.


nemoj ni u snu, ako si dobar programer (bas zato, programerstvo i art su dva komplementarna pola, sto vishe jednog manje drugog). koncentriraj se na programiranje i experimentiraj programerski sa 3D-om, zatim trazi posao u inostranstvu. ako si stvarno dobar, trebat ce te neko sigurno. njemachkoj npr. prijeti boom izdigitalizovanih filmskih i reklamnih produkcija, vec sad se importiraju ljudi iz inostranstva, jer su 3D-workerima kalendari puni.
 
Odgovor na temu

nikolaax
NIkola Aleksic
Prokuplje

Član broj: 108465
Poruke: 17
195.252.85.*

Sajt: www.sleki.co.sr


Profil

icon Re: Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?26.11.2006. u 14:58 - pre 211 meseci
Hvala ali mene zanima na kom fax-u mogu dobro da naucim 3Dprogramiranje+art jer i ja sam mislio da ce to da mi lezi.
akoo neko zna nesto molim ga da mi kaze.
Hvala u svakom slucaju!
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
212.200.222.*

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?26.11.2006. u 22:03 - pre 211 meseci
Sto se tice programiranja mogao bi da se oprobas na PMF-u u BG-u,ali ne verujem da ces tamo ono sto te zanima,mozda mali deo toga,ali nedovoljno tvojim potrebama.
Sto se tice 3d modeliranja,savetovao bih ti da zaboravis PRO-DESKTOP ili da se preorjentises na neki od trenutno aktuelnih programa(PRO-E,CATIA,SOLIDWORKS,Invertor,...)
za ovo opet bih ti preporucio masinski fax u BG-u,naravno,ali ni tu neces nista posebno naci u onolikoj meri u kojoj ocekujes.I
i ja sam nekada isao u masinsku skolu i zanimao se za 3D modeliranje.Prvi program vezan za 3D modeliranje mi je bio,isto,PRO-DESKTOP,sada sam na 5-toj godini masinstva u BG-u i mogu ti reci da sam dosta napredovao u vezi modeliranja(radim solidno i u PRO-E i u CATIA i u SW-u),ali naravno,sve sam sam ucio,vrlo malo smo imali o tome na faxu.
Znaci sta god da upises,najveca prednost ce ti biti u tome sto ces da znas vise nego sto drugi znaju,tj moraces individualno da radis da bi postigao nesto,a posao ... posao ce ti sam doci,samo ako budes bio najbolji u tome sto radis.

Moj bi ti savet bio da upises masinski fakultet u BG-u.Sada ga je stigla bolonja i on sada traje 3 godine,a sa 5 godina si magistar i znatno je olaksano gradivo!!!
pozz
 
Odgovor na temu

baneXtheGreat

Član broj: 138173
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?14.09.2007. u 16:25 - pre 202 meseci
Bokisha, heh, ja sam upisao mashinac ove godine :)
Slichno razmishljanje kao nikolaax... Samo Catia, ne ProDesktop...
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.yu.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?15.09.2007. u 12:19 - pre 202 meseci
Mali ressurection matore teme. :)
Za tih 5-6 godina (prosek) koliko ce ti trebati da odrljas fax, nauci, odnosno nauci da
koristis sto vise cad/cam programa, od raznih verzija catia do proengineera i nauci kako se
rade stvari za klijente. Znaci, ok je ono sto ces videti na fax-u, ali ako ti sam sa sobom ne
udjes u pricu sa cad-om jos dok si na fax-u, izacices iz skole nesposoban da radis.
Poznajem par ljudi sa masinskog, jedan je pravio pare ovim putem jos dok se skolovao i sada
moze da zivi od istog posla, a drugi ni dan danas ne zna da radi svoj posao i dzaba mu diploma.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

baneXtheGreat

Član broj: 138173
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?17.09.2007. u 21:27 - pre 201 meseci
Heh, pa ono... Dosta sam u toj prichi, tako da mislim da tju se ok snatji i da mozhe da se zhivi prilichno dobro od toga...
Lagano samo, ne zhurim se nigde ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Ako bih resio da studiram MODELIRANJE,gde,kako,sta,koliko tesko,...?

[ Pregleda: 3354 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.