Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP

[es] :: Windows desktop :: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP

[ Pregleda: 3743 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slobodan1511
Beograd

Član broj: 19150
Poruke: 81
*.ptt.yu.



Profil

icon izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 20:16 - pre 212 meseci
Ovako stoje stvari: novi prazan hard disk, i instalacija sa bootabilnog cd-a krece normalno, file sistem je NTFS, i ide normalno do prvog restarta, nakon cega bi trebalo da predje u graficko okruzenje, ali NE - instalacija SVAKI put krece iz pocetka posle prvog restarta?!?!
Kada u drugom pokusaju dodje do izbora particije, on prepozna i upozorava da na toj particiji vec postoji WINDOWS direktorijum itd itd..
Jednostvno sve radi samo instalacija ne ide dalje od prvog restarta nakon kopiranja instalacionih fajlova na hard.
Hard disk je postavljen na istoj primary grani sa NEC DVD rezacem, kao master, a dvd kao slave..
pokusao sam sa svim varijantama particionisanja iz instalacije, formatiranja celog hdd-a iz instalacije, sve moguce, ali ne ide dalje, samo krece iz pocetka stalno...
Jedino sto nisam pokusao je da odvojim hdd i dvd rezac na dve razlicite IDE grane jer nemam drugi ATA kabl, probacu sutra to kad ga kupim, ali nisam siguran da ima veze sa tim..\

Hitno mi je potreban odgovor.

hvala unapred!!!
Slobodan
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 20:22 - pre 212 meseci
Da li posle prvog restarta nudi da pritisneš bilo šta da startuje sa CD-a? Ako ne nudi, kada se prvi put restartuje, uđi u bios i promeni red po kom startuje pa stavi prvo hard. Sada ti je valjda poređano CD pa hard ...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 20:30 - pre 212 meseci
Glupo pitanje: Jel pritisnes "Any" key posle restarta? Ne bi trebalo...
 
Odgovor na temu

slobodan1511
Beograd

Član broj: 19150
Poruke: 81
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 21:08 - pre 212 meseci
posle restarta ne nudi nista od opcija - nema one varijante standardne "Press any key to boot form cd..", samo dize sa cd ponovo, a ne pita...
U biosu mi je podeseno da dize sa 1-hdd0, 2- cd, ali problem i dalje postoji..
probao sam cak da nakon restarta, iskljucim opciju da dize sa cd.. stavim 1-hdd0, 1-hdd1, 3-hdd3 npr... ali i dalje dize sa cd-a ?!?!?!
Cak sam probao nakon restarta da izbacim cd fizicki, i onda kaze nesto tipa - ne moze da podigne sistem, trazi bootabilan cd..
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 21:13 - pre 212 meseci
Probaj da mu uradiš jedan fixboot i fixmbr. Ako i dalje neće, kad restartuje izvadi CD da vidiš šta će da prijavi. Još jedno glupo pitanje, da li je disk na koji instaliraš primarni master?
 
Odgovor na temu

slobodan1511
Beograd

Član broj: 19150
Poruke: 81
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 21:31 - pre 212 meseci
Jeste primarni master, prvo je bio jumperisan kao Cable selekt i postavljen na odgovarajuce mesto na kablu, a zatim sam probao sa jumperom na Master, i to nije donelo nikakvu razliku...
sta su fixmbr i fixboot? Kako se koriste?
 
Odgovor na temu

slobodan1511
Beograd

Član broj: 19150
Poruke: 81
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 21:33 - pre 212 meseci
Jos malo dodatnih informacija..
Hard je novi Maxtor 160 Gb sa 8 Mb kesa...
Prvo je isparticionisan na drugom kompu na dve particije pomocu Partitition Magica 8.0, pa sam pomislio da ne pravi to problem, obrisao sve particije, napravio jednu jedinu NTFS (sve u instalaciji Windowsa), ali nista...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 21:39 - pre 212 meseci
Jesi li siguran da je CD koji koristiš za instalaciju dobar/ispravan?
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-67.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 21:44 - pre 212 meseci
Citat:
slobodan1511:Hard je novi Maxtor 160 Gb sa 8 Mb kesa...

Da ti to nije slučajno Windows bez SP2?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 21:49 - pre 212 meseci
Citat:
Bryan Fury: Jesi li siguran da je CD koji koristiš za instalaciju dobar/ispravan?
Meni deluje da je i više nego ispravan, uporan je da svaki put on instalira. ;)
Ne verujem da je do CD-a, posle restarta bi trebalo da startuje sa harda a on to ne uradi pa mi deluje da je problem baš u njegovom boot sektoru.
Citat:
slobodan1511: sta su fixmbr i fixboot? Kako se koriste?
Pokreni opet instalaciju pa na početku izaberi konzolni repair. Kada ti otvori prozor, kucaj prvo jednu pa drugu komandu i to bi trebalo da sredi sumnjiv boot sektor. Posle ponovi instalaciju ali za svaki slučaj obriši postojeće particije i napravi nove po želji.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-52.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 22:02 - pre 212 meseci
Kada Windows neće da krene, pokreni instalaciju sa CD-a i kada se zaustavi na: Welcome to setup, ne pritiskaj enter, nego samo taster R. Dole i piše objašnjenje (R=repair). Sačekaj da se pokrene Recovery console. Proveri da li ti je na tastaturi uključeno Num Lock i pritisni taster 1, pa enter. Tražiće ti Administrator password, ako znaš šifru upiši je, pa pritisni enter. Ukoliko ne znaš šifru ili znaš da je nema, jednostavno samo pritisni enter i kada napiše C:\WINDOWS upiši fixmbr i pritisni enter. Na Are you sure you want to write a new MBR? upiši y i pritisni enter. Kada napiše: The new master boot record has been succesfuly written. upiši exit, pritisni enter i izvadi Windowsov instalacioni CD.
 
Odgovor na temu

slobodan1511
Beograd

Član broj: 19150
Poruke: 81
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP24.11.2006. u 22:30 - pre 212 meseci
Citat:
zoran_dojkic: Da ti to nije slučajno Windows bez SP2?


Jeste instalacija windowsa xp bez sp2, sa sp1, ustvari... Zasto?
Sutra ujutro cu probati sa fixmbr i fixboot, pa cu javiti sta sam uradio...
Jel ima jos nekih ideja, jer taj kompjuter je u drugom stanu, i naravno tamo jos uvek nema interneta.. :)
Hvala na pomoci, ako to ne uspe - sta dalje?

 
Odgovor na temu

iMiki
Milorad Latovljev
Beograd

Član broj: 68615
Poruke: 651
*.ppp.panet.co.yu.



Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP25.11.2006. u 01:58 - pre 212 meseci
Nisi naveo koju masinu imas.

Na starijim masinama (plocama, cak i P4) postoji limit u kapacitetu harda (120GB ili 80GB, nisam siguran), nece ti pomoci ni dve particije manje od 120GB.

Preoveri na netu, mozda update BIOS-a.

Obrati paznju koji kapacitet prijavljuje BIOS (kada u BIOS-u detektujes hard).
 
Odgovor na temu

slobodan1511
Beograd

Član broj: 19150
Poruke: 81
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP25.11.2006. u 09:35 - pre 212 meseci
Nisam 100% siguran, ali mislim da ploca nije toliko stara..
Par godina unazad.. do 4 godine, mozda..
U biosu ga pravilno vidi kao hard od 160 Gb..
Tako da verovato nije to..
 
Odgovor na temu

vlada84
Vladimir Pavlović
...

Član broj: 19821
Poruke: 221
212.200.29.*



Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP25.11.2006. u 17:06 - pre 212 meseci
Ja sam imao istih problema. Pre instalacije u biosu imas jednu opciju load setup defaults. Tada će bios biti podešen na default režim i posle će normalno trebati to da te pita "press any key..."(ne znam na pamet kako ide).
Probaj. Meni je tako uspelo.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-37.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP25.11.2006. u 21:23 - pre 212 meseci
Citat:
slobodan1511: Jeste instalacija windowsa xp bez sp2, sa sp1, ustvari... Zasto?

Windows XP mi je prilikom instalacije prepoznao samo 130 GB na novom hard disku od 160 GB i kada sam pozvao prodavnicu da pitam o čemu se radi, serviser me je odmah pitao koji je Windows i rekao da instaliram Windows SP2. Bio je u pravu, stari Windows ne prepoznaje taj HD.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: izuzetno cudan problem sa instalacijom Windowsa XP

[ Pregleda: 3743 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.