Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem Racunar Internet Router DreamBox

[es] :: Windows mreže :: Problem Racunar Internet Router DreamBox

[ Pregleda: 2307 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmario69
Mario Martinac

Član broj: 113804
Poruke: 16
80.71.146.*



Profil

icon Problem Racunar Internet Router DreamBox22.11.2006. u 21:19 - pre 212 meseci
Da krenem od pocetka.
Imam svoj notebook koji koristim i cable modem Motorola (SB 5100E) i povezan je mreznim kablom.Onda sam djeci nabavio racunar u sobi i oni su takodje htjeli da imaju internet, te sam onda nabavio Router (Planet XRT-401D).Sve sam to povezao ali na internet poslije toga nisam mogao izaci.A onda sam otisao u postavke routera i pod opcijom General setup >>> WAN >>> Dynamic IP >>> Clone Mac Address znaci klonirao Mac adresu, a tamo stoji ( The Host Name is optional, but may be required by some Service Providers. The default MAC Address is set to the WAN physical interface on the Broadband router. If required by your Service Provider, you can use the "Clone MAC Address" button to copy the MAC Address of the Network Interface Card installed in your PC and replace the WAN MAC Address with this MAC Address. )
Na oba racunara mi je pod Local Area Connection Status >>> General >>> Obtain an IP address automatically a dole ispod mi stoji pod Use the following DNS server addresses: Preferred DNS server 85.78.155.1 a pod Alternate DNS server 85.78.155.2
Tek onda sam se uspio povezati na internet sa oba racunara.
E sada imam problem koji nemogu rjesiti.
Nabavio sam Dream box resiver koji kada povezem direkt preko mreze uspjevam povezati sa racunarom a preko routera nista.

Kod ovog resivera pod Communication setup imam opciju koju mogu ukucavati


IP
Netmask
Type >>> stoji LAN
Nameserver
Gateway
Enable Network >>> mogu ga upaliti ili ugasiti
Port >>> stoji da je 80

I dole ispod SAVE

Imam i opciju Ngrab Server a tu mogu ukucati Srv IP Srv Port Srv MAC te onda detect MAC address i onda ispod SAVE

Posto sam slab na mrezama moze li mi neko pomoci u mom problemu da povezem taj dream bog preko routera sa racunarom .
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem Racunar Internet Router DreamBox

[ Pregleda: 2307 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.