Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sundMAX problem sa mikrofonom

[es] :: Ostali hardver :: sundMAX problem sa mikrofonom

[ Pregleda: 2065 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

suse_22

Član broj: 122254
Poruke: 4
*.cvjetno.sczg.hr.



Profil

icon sundMAX problem sa mikrofonom22.11.2006. u 20:48 - pre 212 meseci
Ljudi ovako glasi moj problem oko kojeg se zezam vec par dana al nikako da ga rijesim nadam se da ce mi netko pomoc. Na obicnim zvucnicima mi je mikrofon radio kako treba i medjutim kupio sam kucno kino VIVAX i zvucnike sam uspio spjit koji rade al nikako ne mogu da podesim da mi mikrofon radi na ovim novim zvucnicima?! Naravno stoji mi 5.1 al to vjerovatno treba promjenit al ne znam kako?! Zvucna mi je nekakva soundMax. Ljudi molim vas pomagajte mozete i pisat na mail [email protected] pa tamo mogu poslat i sliku koji mi je soundmax jer sam vidio sa ih ima vise.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.86.*



+3 Profil

icon Re: sundMAX problem sa mikrofonom24.11.2006. u 14:30 - pre 212 meseci
kako si povezao komp i kucni bioskop??? (preko spdif, ili preko onih obojenih kruzica?)

koliko imas izlaza (kruzica u boji)??? 3 u jednom redu, ili 6 u dva reda ili nesto trece?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

suse_22

Član broj: 122254
Poruke: 4
*.cvjetno.sczg.hr.



Profil

icon Re: sundMAX problem sa mikrofonom24.11.2006. u 16:17 - pre 212 meseci
Ovako imam ta tri kruzica (zeleni,plavi,rozi) Prvo su mi bili svi izlazi zauzeti pa sam kupio tkz lopova i skopcao sam tako da sam dobio jedan izlaz slobodan al problem je sto u ovom soundMax-u ne znam prebaci da mi bude jedan ulaz a dva izlaza (trenutno mi postavljeno 3 izlaza), a poslao sam ti sliku od ovog spundMAX-a na nail da vidis kako taj moj izgleda i da vidis jel se moze napravit!?
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.86.*



+3 Profil

icon Re: sundMAX problem sa mikrofonom24.11.2006. u 18:32 - pre 212 meseci
ako imas samo 3 kruzica, mislim da ne moze 5.1 + mikrofon, jer su tad svi kruzici podeseni da budu izlaz.

mozes da izaberes na kompu obican 2 ili 2.1, i povezes samo jednim kablom [line out sa ploce (zeleno) na front cinc na bioskopu]
zatim na bioskopu ukljucis virtual surround/dolby pro logic, ili kako god se zove, i dobices 5.1

ili da povezes sve preko spdifa (digitalni izlaz) ako ti ploca i bioskop imaju odgovarajuci ulaz/izlaz- trebace ti samo jedan kabl, koaksijalni, sve ostale vadis. to je verovatno i najbolje resenje.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

suse_22

Član broj: 122254
Poruke: 4
*.cvjetno.sczg.hr.



Profil

icon Re: sundMAX problem sa mikrofonom24.11.2006. u 22:04 - pre 212 meseci
Joj ja ti se skroz slabo kuzim u sve to cak kada sam spajao nazvao sam frenda da mi objasni kako cu al mislim da ne mogu kao obicni stavit jer imam 6 kablova od koja su 4 od visokotonaca 1 vufer i centralni na jedan izlaz sam spojio znaci ova 4 od visokotonaca te na drugi izlaz vufer i centralni (centralni ne radi al ima dosta tema o tome pa cu to rjesit kada ovo) i treci ostaje na mic. jel mogu dobit tvoj mail da ti posaljem sliku od ovog svog spundMAX-a? A ja mislim da mi je najbolje kupit onu zvucnu c media 3d onda nebi trebalo bit komplikacija a jedan frend kupio i uopce nisu skupe, sta ti mislis?
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.87.*



+3 Profil

icon Re: sundMAX problem sa mikrofonom24.11.2006. u 22:23 - pre 212 meseci
ne moze to tako.... tj. moze ali nije dobro. kad izaberes 5.1, automatski nemas vise ulaz za mikrofon
pokusate da spojite kao sto sam predlozio u postu iznad, ne obaziruci se na broj kablova.
mail ce ti biti na pp, posalji mi tacan model kucnog bioskopa i maticne ploce
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

suse_22

Član broj: 122254
Poruke: 4
*.cvjetno.sczg.hr.



Profil

icon Re: sundMAX problem sa mikrofonom25.11.2006. u 17:43 - pre 212 meseci
Sta mislis da nije dobro da stavit drugu zvucnu? Ako maticnu ispise kada se comp pali onda je ona ASUS P4S800D-X a kino mi je marke VIVAX al na vufer ja uopce nemam to za ukljucit virtual surround/dolby pro logic niti ikakvo dugme osim za palit i gasit. a na soun max imam za ozlaz/ulaz samo stereo headphones, stereo speakers, quad speakers (multi-drive surround) i vec postavljeni sorround sound speakers (5.1 sorround). A traceci po forumim sam vidio da ima soundMAX neki crni u kojem postoji kao u c-media 3d onako nacrtani kruzici i sve ljepo pise dok to na mom nista nema. joj koje komplikacije oko ovoga da sam znao nebi ni uzimao. Izgubit ces ti zivce sa mnom oo ovoga
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.87.*



+3 Profil

icon Re: sundMAX problem sa mikrofonom26.11.2006. u 13:46 - pre 211 meseci
a, pa cekaj... ti nemas kucni bioskop (to je dvd player+zvucnici) nego samo zvucnike sa ugradjenim pojacalom, tj. "aktivne zvucnike".

tebi treba kartica sa najmanje, 8 kanala (7.1) da bi sve radilo kako treba.

mozda moze i to sto ti hoces, da stavis jos jednu najjeftiniju zvucnu, pa da zvucnike ukljucis na jednu, a mikrofon na drugu, ali za to ces morati da sacekas nekog drugog da da odgovor :-(
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: sundMAX problem sa mikrofonom

[ Pregleda: 2065 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.