Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Online kupovina i carinski troskovi

[es] :: E-Kupovina :: Online kupovina i carinski troskovi

[ Pregleda: 3523 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bole909

Član broj: 90939
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Online kupovina i carinski troskovi21.11.2006. u 22:20 - pre 212 meseci
Narucio bih jednu stvar(neki muzicki hardware,nov naravno ne preko ebaya itd) preko neta koja bi kostala 145$ u tu cenu je uracunat shipping od 45$(USPS).Sada zanima me koliko je taj shipping metod dobar (USPS) , da li je neko imao iskustva sa njima? Takodje mi je jos vaznije da znam tacne carinske stope tj. kako se to racuna? Znaci da li bi mi stvar dosla u BG i zvali me da platim carinu i to je to? Kako mogu izracunati finalnu cenu robe ako se ocarini ? Sta sve treba da se plati u %? Hvala puno na odgovoru.Do sada sam narucivao jeftinije stvari vrednosti oko 20e i dolazilo je na kucnu adresu bez ikakvih problema...Hvala puno na odgovorima
 
Odgovor na temu

Mirce
Beograd

Član broj: 2629
Poruke: 127
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Online kupovina i carinski troskovi27.11.2006. u 23:45 - pre 211 meseci
Postanski troskovi ulaze u vrednost za carinjenje, nazalost.

Inace, sama carina je desetak posto vrednosti (stopa zavisi od vrste robe, ali mislim da je za ove sitnice koje mi kupujemo uvek tu negde), ali kada se doda PDV i ostala sranja to ti ukupno ispadne 30 do 35 odsto procenjene vrednosti.

Vrednost, naravno, procenjuju sami carinici, a to rade po racunu koji obicno ide uz svaku posiljku.

Ja sam nedavno kupio neke sitne delove za satelitsku antenu (iz Engleske) koji su kostali oko 80 evra, uz jos oko 50 evra za UPS. To sam sve platio kreditnom karticom.

Verovao ili ne, carinici i UPS su me naknadno orobili za jos oko 10.000 dinara ovde u Beogradu, od cega je otprilike polovina bila carina sa porezima, a druga polovina su kao dodatni troskovi UPS na aerodromu, zahtev za carinjenje i takve neke administrativne gluposti.

Inace, oni (lokalna podruznica UPS) te nazovu telefonom kada roba stigne u zemlju i ponude ti da sam sve to zavrsis sa carinom, ali tvrde da ce jos skuplje da te izadje, jer ces morati da placas i lezarinu, a neces moci brzo da stignes na red... Nisam imao zivaca da to proveravam, niti da odlazim na aerodrom...

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Online kupovina i carinski troskovi28.11.2006. u 00:25 - pre 211 meseci
Citat:
Mirce: Ja sam nedavno kupio neke sitne delove za satelitsku antenu (iz Engleske) koji su kostali oko 80 evra, uz jos oko 50 evra za UPS. To sam sve platio kreditnom karticom.

Verovao ili ne, carinici i UPS su me naknadno orobili za jos oko 10.000 dinara ovde u Beogradu, od cega je otprilike polovina bila carina sa porezima, a druga polovina su kao dodatni troskovi UPS na aerodromu, zahtev za carinjenje i takve neke administrativne gluposti.

Inace, oni (lokalna podruznica UPS) te nazovu telefonom kada roba stigne u zemlju i ponude ti da sam sve to zavrsis sa carinom, ali tvrde da ce jos skuplje da te izadje, jer ces morati da placas i lezarinu, a neces moci brzo da stignes na red... Nisam imao zivaca da to proveravam, niti da odlazim na aerodrom...

Mirce, izvini sto te uznemiravam. Ja vec oko godinu dana kupujem po nesto preko jedne beogradske firme, trenutno necu ovde da je spominjem da ne bude reklama. Vise puta je od strane posetioca ES-a bilo izrazeno misljenje da je ta firma "grupa ovakvih i onakvih ljudi", da "kradu svoje kupce tako sto se roba masovno pregleda a oni posle naplacuju strasne troskove" i slicno. Buduci da sam ja zadovoljan njihovim radom, nekoliko puta sam ih bas energicno branio, nasta sam dobio prekore, bez argumentacije, opet od nekih posetioca, ni sam ne znam da kazem sta su time zeleli da kazu / dokazu. Navodio sam par puta tacno, korak po korak kako rade, kakva dokumenta dobijem i slicno, ali kriticari povremeno opet galame.

Na moju veliku zalost, retko su se javljali ljudi sa konkretnim iskustvom, kao sto je tvoje - ti i jos jedan posetioc ES-a, ostali su imali uglavnom neke sitnice, koje su stizale obicnom postom (?). Veoma mi je drago da si izneo svoje iskustvo, jer se nadam da ce ga ljudi gledati kao verodostojno i nece ga proglasiti "odbranom 'one' firme" jer ti sa njom nemas nista, buduci da si isao preko UPS-a.

Ljudi stalno govore o nekim precicama, ali zvanicno slanje robe iz inostranstva ovamo ima ocigledno propisani nacin od koga se moze otstupati samo u slucajevima manje vrednosti robe ili slanja bez garancije da ce to sto si platio zaista i stici i slicno.

To sto si ti platio je sasvim normalna stvar. Na osnovnu vrednost robe se dodaju razni dodaci, svi zvanicni i dokumentovani i na kraju izadje tako. Poslacu ti na PP o kojoj firmi je rec, pa na njihovom sajtu mozes pogledati objasnjenje sta sve pojedinac, fizicko lice, treba da uradi na carini i zaista je potrebno dosta vremena i zivaca da se sve to obavi a oni to obave za relativno mali novac i miran si.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Online kupovina i carinski troskovi

[ Pregleda: 3523 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.