Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pozivanje eventa u dinamicki kreiranoj kontroli...

[es] :: .NET :: Pozivanje eventa u dinamicki kreiranoj kontroli...

[ Pregleda: 1451 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lopkiju

Član broj: 81874
Poruke: 31
212.200.7.*

Sajt: mojprevoz.com


Profil

icon Pozivanje eventa u dinamicki kreiranoj kontroli...18.11.2006. u 02:30 - pre 212 meseci
Ovo pitanje ima veze sa ovom temom » http://www.elitesecurity.org/p1322664.

Imam kontrole koje se ucitavaju, kao u temi na linku, na glavnoj formi.
Sve kontrole su nasledjene iz Module klase koja im dodaje collapse/expand button i to sve radi.
Meni treba da handlujem event u glavnoj formi, jer treba da izvrsim jednu f-ju kada korisnik klikne na collapse/expand button. (mora preko eventova)

Problem je sto taj event nije od onih koji vec postoje u UserControl klasi, nego je to moj event pa ono += 'n' stuff nece radi.

Nasao sam nesto u MSDNu, ali mi nije pomoglo.

Ako neko ima neki sample code, bio bih zahvalan ili da me uputi na neki koristan link.
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.ptt.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Pozivanje eventa u dinamicki kreiranoj kontroli...18.11.2006. u 09:12 - pre 212 meseci
Citat:
nego je to moj event pa ono += 'n' stuff nece radi.


da, delegati, i to jeste metoda kojom se podizu eventi. Pogledaj malo bolje po MSDN-u, nesto si zeznuo, ili baci ovde deo koda kojim deklarises delegat i event.

America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

lopkiju

Član broj: 81874
Poruke: 31
212.200.6.*

Sajt: mojprevoz.com


Profil

icon Re: Pozivanje eventa u dinamicki kreiranoj kontroli...20.11.2006. u 22:33 - pre 212 meseci
Znam da se koristi += za podizanje eventa, ali sam negde procitao da sa Reflectionon ne mozes da podizes event sa +=, tj. postoje dva nacina podizanja eventova, sa += i sa EventInfo i MethodInfo klasama.

Inace, resio sam problem, a nisam mogao ranije da se javim jer je ES bio offline neko vreme, kao sto i znate.

Code:

((Module)uc).CollapseHandler += new Module.CollapsedEvent(frmMain_CollapseHandler);
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Pozivanje eventa u dinamicki kreiranoj kontroli...

[ Pregleda: 1451 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.