Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?

[es] :: E-Poslovanje :: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7314 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tesliana
Niagara

Član broj: 106883
Poruke: 49
207.164.255.*



Profil

icon Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?17.11.2006. u 20:29 - pre 212 meseci
Sta mislite da ?

(1) da upotrebimo jedno od www.mediawiki.com, www.ontoworld.com ili www.wikicompany.com
(2) da promenimo nacin poslovanja tako da samo vlasnik stranice moze da uredjiva svoju stranicu
(3) da stranice budu o pojedinim poslovnim ljudima, preduzecima i njihovim proizvodima i uslugama
(4) da napravimo glavne kategorije sa dodatnim stranicama za [ne]vladine organizacije, novosti i rubrike
(5) da ne naplacujemo srpskoj privredi a da neka sredstva (hosting, itd) trazimo od stranih sponzora
(6) da ovaj projekat iskoristimo kao trajnu izlozbu za domace IT i druge industrije i sposobnosti
(7) da sad cujemo vase ideje i predloge

Srdacan pozdrav svima.

Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?17.11.2006. u 20:40 - pre 212 meseci
a sta mi imamo od toga? Zasto bih ja besplatno nekom nesto napravio i dao da koristi, a on ima direktnu materijalnu korist od toga?
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?17.11.2006. u 20:44 - pre 212 meseci
idi ti u neku firmu tako i pitaj ih da urade nesto for free za srpsku privredu. Na primer, B92 da ih reklamira, telekom da da free razgovore, comtrade da da free kompove, microsoft free software..
Uradi bilo sta od ovoga, i ja cu odma da licno napravim taj tvoj projekat, ja cu da ga hostujem i odrzavam for free. I jos cu firmama da omogucim i naplatu online... Sve sto im zatreba
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?18.11.2006. u 08:16 - pre 212 meseci
Sto to Flylord rece, nije losa ideja, ti radi i placaj hosting za druge
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?20.11.2006. u 21:41 - pre 212 meseci
a banneri? :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

nicr

Član broj: 47862
Poruke: 577
*.teol.net.



Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?20.11.2006. u 21:44 - pre 212 meseci
a donacije?
 
Odgovor na temu

tesliana
Niagara

Član broj: 106883
Poruke: 49
207.164.255.*



Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?20.11.2006. u 22:17 - pre 212 meseci
a zdravija privreda kojoj bi se lakse mogla naplatiti neka zglavna satnica ;?)
Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 06:04 - pre 212 meseci
Firma, Mercedes-Benz Srbija AD npr. a ne Mika Trejd iz Lokosnice, treba da ima razlog da se reklamira kod tebe. Mislis da ce direktor tj. CEO Mercedes-Benz Srbija da gubi vreme na tvoj sajt? Google vec ima dve stvari, brend i posecenost, koje ti nemas. Kad te dve stvari napravis, ovaj posao ili neki drugi,moci ces ovde da saljes slike iz vile na Barbadosu.

Sve se svodi na to da imas proizvod ili uslugu i ime, tj. brend. Imas te dve stvari, to je Mercedes-Benz, Google, Amazon, Coca Cola.

Nego, je li ovoj temi mesto na Advocacy? Bolje ces savete dobiti na emarketing forumu.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 21.11.2006. u 07:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tesliana
Niagara

Član broj: 106883
Poruke: 49
*.home.cgocable.net.



Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 06:41 - pre 212 meseci
Glavne rjeci u ovome nisu ni "ja" ni "ti" vec "svi mi zajedno", ukljucujuci i "oni".
Cak ni glavno pitanje nije "da li bi bila korisna" vec "da li bi ikome stetu pravila" ?



[Ovu poruku je menjao tesliana dana 21.11.2006. u 16:54 GMT+1]
Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.123.*



+6455 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 07:55 - pre 212 meseci
Ako smem da primetim, koja bi bila glavna poenta pokreanja jednog takvog sajta?

 
Odgovor na temu

tesliana
Niagara

Član broj: 106883
Poruke: 49
*.home.cgocable.net.



Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 08:13 - pre 212 meseci
Da mozemo lakse da se povezemo sirom sveta, da predstavimo svoje proizvode i usluge jedni drugima i da vise poslujemo jedni sa drugima ... da uradimo nesto korisno za tu nasu privredu pa da onda imamo svi od cega da bolje zivimo.
Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 08:32 - pre 212 meseci
Treba da bude poenta da ti zaradis Veruj mi tako valja postaviti stvar
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.200.119.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 16:01 - pre 212 meseci
Citat:
ventura: Ako smem da primetim, koja bi bila glavna poenta pokreanja jednog takvog sajta?

Citat:
tesliana: Da mozemo lakse da se povezemo sirom sveta, da predstavimo svoje proizvode i usluge jedni drugima i da vise poslujemo jedni sa drugima ... da uradimo nesto korisno za tu nasu privredu pa da onda imamo svi od cega da bolje zivimo.

Friendly piece of advice - iza krupnih reci obicno malo toga stoji... Ideja kao ideja ti je na mestu, napraviti neki centralizovani "adresar" srpske privrede je sasvim ok. Takvih projekata ima vec dosta, pocev od YuYellowPages, preko ostalih "yellow pages" do specijalizovanih portala tipa ekapija.com, economy.co.yu, i tako dalje...

Ono sto ja u tvom predlogu ne vidim je po cemu se tvoj projekat razlikuje? Razlika ne znaci da se koristi drugaciji softver, to sto hoces da imas wiki u pozadini koji uopste ne sluzi kao wiki (objasnjenje u sledecem pasusu) ne menja sustinski stvari. Drugo, mozda mnogo bitnije, mislim da si promasio u potpunosti temu sa tim Wikijem...A evo i zasto:

Poenta wikija je da se content prebacuje iz ruku admina u ruke korisnika, to jest koristi se "kolektivna inteligencija". ALI, jedno je neprofitabilan wiki gde svi contributuju kako bi stvorili kvalitetniju bazu, a potpuno drugo "komercijalan" wiki gde ce Pera da uleti na stranicu Laze (koji mu je direktni konkrurent) i da ga urnise. A ukoliko ne dozvolis to (kao sto ti planiras), nego stranicu sme da edituje samo "vlasnik" iste - onda si potpuno promasio temu, jer Wiki NE SLUZI za to. Osnovna poenta i smisao wikija je da SVI edituju. A ti hoces da koristis wiki softver, kojem ces da "ubijes" jedinu pravu poentu zasta se koristi... Pa cemu onda taj wiki :) Dovoljan ti je i klasican CMS...

A ako taj wiki kao osnovu tvoje ideje izuzmemo - po cemu se tvoj projekat razlikuje od gore navedenih yellow pages, eKapija, economy.co.yu i ostalih direktorijuma/portala? Gde je komparativna prednost? U cemu je poenta? Ja na ta pitanja nisam video odgovor...

Tema za razmisljanje: odgovori na pitanje po cemu bi se tvoj projekat razlikovao od postojecih poslovnih direktorijuma i portala, sta bi ti to inovaciono uneo, i resio si pola problema...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

tesliana
Niagara

Član broj: 106883
Poruke: 49
207.164.255.*



Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 17:46 - pre 212 meseci
Bez velikih troskova reklamiranja, tesko je samostalno nesto slicno pokrenuti i da bude ista vise uspesno nego ti sajtovi sto si spomenuo. Jedina alternativa a sa tim i neka mogucnost uspeha je angazovanje veceg broja ljudi - pa bas zato i taj moj predlog i to bas vama ovde jer ste kolektivno za ovo naj sposobniji.

Citat:
Ono sto ja u tvom predlogu ne vidim je po cemu se tvoj projekat razlikuje?

Razlikuje se bas po tome sto to nebi bio moj projekat vec i tvoj i sviju nas.

Citat:
Poenta wikija je da se content prebacuje iz ruku admina u ruke korisnika, to jest koristi se "kolektivna inteligencija".

Pa bas tako - iz ruku admina, u ruke kolektivnih korisnika.

Citat:
ALI, jedno je neprofitabilan wiki gde svi contributuju kako bi stvorili kvalitetniju bazu,

Imaju i oni svoje posebne probleme u saglasavanju oko neutralne pozicije.

Citat:
Osnovna poenta i smisao wikija je da SVI edituju. A ti hoces da koristis wiki softver, kojem ces da "ubijes" jedinu pravu poentu zasta se koristi...

Ja ne predlazem da ubijemo zasta se sad koristi vec da taj softver sasvim malko adaptiramo i iskoristimo za ovu novu upotrebu.

Citat:
Pa cemu onda taj wiki :) Dovoljan ti je i klasican CMS...

Pa tome sto je taj softver vec poznat mnogobrojnim nasim korisnicima, piscima i urednicima razlicitih wiki stranica a sa tim mozda i jednostavniji za upotrebo.

Citat:
A ako taj wiki kao osnovu tvoje ideje izuzmemo - po cemu se tvoj projekat razlikuje od gore navedenih yellow pages, eKapija, economy.co.yu i ostalih direktorijuma/portala?

Razlikuje se bas po tome sto bi to bilo tako reci svacije, sto bi sve bilo na jednom mestu i sto bi svi imali dobar razlog da ga cak aktivno objavljujemo i koristimo.

Citat:
odgovori na pitanje po cemu bi se tvoj projekat razlikovao od postojecih poslovnih direktorijuma i portala, sta bi ti to inovaciono uneo, i resio si pola problema...

Razlikovao bi se po tome sto to nebi bio moj projekat i takav na prazno kupio e-prasinu. To bi bio projekat sviju nas i kao takav bi bila neutralna teritorija. Eto vec sam ubjedjen da bi ti prvi na svom blogu pre napiso nesto pozitivno o takvom zajednickom sajtu nego recimo o mom licnom.

Da ponovim ;)
Bez velikih troskova reklamiranja, tesko je samostalno nesto slicno pokrenuti i da bude ista vise uspesno nego ti sajtovi sto si spomenuo. Jedina alternativa a sa tim i neka mogucnost uspeha je angazovanje veceg broja ljudi - pa bas zato i taj moj predlog i to bas vama ovde jer ste kolektivno za ovo naj sposobniji.

Pozdrav i havala na dobrim pitanjima.

Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 17:57 - pre 212 meseci
Where's the money?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.123.*



+6455 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 18:20 - pre 212 meseci
Zašto rekoh, u čemu je poenta. Pa zato što takav servis već postoji, i čak štaviše svaka firma ga plaća. Znači ako želiš da saznaš više informacija o nekoj firmi, obratiš se Privrednoj Komori.

U toj "wiki" (ljubičice i ostalo cveće) priči ima nekoliko 'začkoljica':
- Ko će to sve da plati?
- Ko će za džaba unositi informacije o firmama? - Problem sadržaja
- Ako već svako unosi za svoju firmu, šta ga sprečava da nahvali i nalaže koliko god - time se gubi objektivnost
- Ko će da spreči da neko ne upadne na Mikinu stranicu i ispljuje ga jer mu je ovaj kresno ženu, ili mu je konkurencija?
- Na kraju, odakle pare za neku reklamu, promocije itd?


Taj "Wiki Srpske Privrede" je ustvari Privredna Komora, i sve firme već plaćaju privrednu komoru da se bavi tim stvarima, i sigurno ne žele da troše još dodatnih resursa i da imaju gomilu problema sa nečim kao što je "Wiki Srpske Privrede".


 
Odgovor na temu

tesliana
Niagara

Član broj: 106883
Poruke: 49
207.164.255.*



Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 18:23 - pre 212 meseci
Just like that http://www.linkedin.com/in/ivandimkovic that you are using ;)
it is about self promotion which hopefully leads to more and better money.
Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 19:04 - pre 212 meseci
ako smem da primetim, linkedin i openbc nisu proizvodi koje su napravili volonteri... i da, odista, where's the money u ovome? ja ne vidim nista sem prazne ambicije i samoprezentacije.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 19:52 - pre 212 meseci
Ne morate da napadate coveka samo sa argumentom "where's the money". Ima puno projekata na webu kojima nije cilj "money".

Postoje neprofitabilni projekti koje je stvorila masa volontera. Pocev od dinosaurusa koji umire - DMOZ-a, pa na dalje. Ali iza takvih projekata obicno stoji neko koji finansira rad volontera, a taj "neko" ima jasne ciljeve zasto to cini. Sa druge strane postoje projekti koje je stvorila zajednica korisnika (remark: napraviti jasnu crtu izmedju volontera koji rade na necemu, i community-ja koji doprinosi stvaranju nekakve baze znanja). Projekti/servisi tipa social bookmarkinga, raznih wiki-enciklopedija i sl. nastaju zato sto korisnici koji doprinose imaju svest da svojim doprinosom stvaraju nesto od cega i sami imaju korist. Del.icio, digg, wookiepedia (starwars.wikia.com) i ostale odrzavaju korisnici, ali oni direktno osecaju pozitivne vibracije svog ucestvovanja u "kolektivnoj svesti" jer kao posledicu imaju kvalitetnije rezultate servisa koji koriste.

A sad pronadji sebe u toj prici.
Citat:
tesliana: Razlikovao bi se po tome sto to nebi bio moj projekat i takav na prazno kupio e-prasinu. To bi bio projekat sviju nas i kao takav bi bila neutralna teritorija. Eto vec sam ubjedjen da bi ti prvi na svom blogu pre napiso nesto pozitivno o takvom zajednickom sajtu nego recimo o mom licnom.

Izvini, ali ovo su samo prazne reci. Procitaj ovo sto sam rekao gore, i pokusaj izvuci paralelu.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?21.11.2006. u 20:38 - pre 212 meseci
hm, da, ali meni ne deluje kao neprofitabilni projekat.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Sta mislite da pokrenemo Wiki Srpske Privrede ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7314 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.