Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem narezivanja slack 11.0?

[es] :: Linux :: Problem narezivanja slack 11.0?

[ Pregleda: 2643 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kafka1325
Marko Jovanovic
Beograd

Član broj: 73236
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Problem narezivanja slack 11.0?15.11.2006. u 12:07 - pre 212 meseci
Znam da je ovo vec sigurno negde bilo ali bih bio zahvalan kada bi neko mi odgovorio na moja pitanja.... Rado cu nakon ovoga temu izbrisati ako mi je ta mogucnost dozvoljena....

Dakle da predjem na razlog postavljanja teme....

skinuo sam preko torenta slackware 11.0, i to tri sledeca fajla:

slackware-11.0-install-dvd.iso
slackware-11.0-install-dvd.iso.asc
slackware-11.0-install-dvd.iso.md5

Moj je problem sledeci:

- Da li je potrebno ove fajlove narezati kao butabilni DVD? Imam novi nero 7,5 i kada pokusam da prebacim iso file on mi ispise sledecu poruku:
http://img208.imageshack.us/img208/1495/untitledcr1yh9.jpg

Unapred hvala na odgovoru....
Kao pseto, i oseti kako ga stid nadživeo!
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Problem narezivanja slack 11.0?15.11.2006. u 12:58 - pre 212 meseci
Ne treba da režeš sva tri fajla, treba da narežeš samo slackware-11.0-install-dvd.iso! Ne sećam se više kako to kod nera izgleda, ali potraži po opcijama Burn DVD iso ili nešto slično, pa onda odabereš taj fajl koji si skinuo i narežeš.

Možda možeš i da klikneš desnim tasterom na taj fajl i u Open With izabereš Nero (za ovo nisam siguran)!
 
Odgovor na temu

kafka1325
Marko Jovanovic
Beograd

Član broj: 73236
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem narezivanja slack 11.0?15.11.2006. u 13:15 - pre 212 meseci
Ok, probao sam to sto si mi rekao (opcija rezanja u neru je Make UDF/ISO file) ali nero mi i dalje izbacuje istu poruku da ne mogu da burnujem fajl veci od 2 gb (imam dovoljno prostora na hd i imam ntfs), i preporucuje mi da ponovim operaciju koristeci Make UDF DVD (?!)

Video sam da sa tim mogu da burnujem taj iso file ali da li ce on biti butabilan i da li cu sa njim moci da pokrenem instalaciju?

Kao pseto, i oseti kako ga stid nadživeo!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem narezivanja slack 11.0?15.11.2006. u 13:39 - pre 212 meseci
Citat:
kafka1325:Video sam da sa tim mogu da burnujem taj iso file ali da li ce on biti butabilan i da li cu sa njim moci da pokrenem instalaciju?

Jos nemam DVD citac, ni rezac, pa za DVD ne znam, ali kod CD-a se NE REZE ISO fajl, nego se pravi image. Znaci, kad rezes, ne pravis kopiju, nego ga menjas u image. Detalje ne znam iz vec navedenih razloga + nemam Nero, niti Windows-e.

Onda je butabilan i sve ostalo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Problem narezivanja slack 11.0?15.11.2006. u 14:43 - pre 212 meseci
Ovo ti treba:



Izabereš fajl slackware-11.0-install-dvd.iso i njega narežeš na DVD disk.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem narezivanja slack 11.0?15.11.2006. u 15:05 - pre 212 meseci
Citat:
Miroslav Strugarevic: Ovo ti treba:
Izabereš fajl slackware-11.0-install-dvd.iso i njega narežeš na DVD disk.


Znaci, princip je isti kao i za CD-e - "Przi Image"?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

kafka1325
Marko Jovanovic
Beograd

Član broj: 73236
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Problem narezivanja slack 11.0?15.11.2006. u 15:07 - pre 212 meseci
Resio sam problem... Trebalo je samo dva puta kliknuti na image file, koji zatim aktivira nero burning rome i burnuje fajl....

Citat:
Možda možeš i da klikneš desnim tasterom na taj fajl i u Open With izabereš Nero (za ovo nisam siguran)!
...ovo je bio pravi odgovor , ali u svakom slucaju hvala svima.....
Kao pseto, i oseti kako ga stid nadživeo!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Problem narezivanja slack 11.0?15.11.2006. u 15:07 - pre 212 meseci
Udjes u Nero,Recorder,Burn Image i izaberes image koji hoces da rezes,kako je lepo rekao i Miroslav...
Istu operaciju mozes da uradis i preko Alcohol-a
Dzaba zakomplikovaste coveku....

@tdjokic

Citat:
tdjokic: Jos nemam DVD citac, ni rezac, pa za DVD ne znam, ali kod CD-a se NE REZE ISO fajl, nego se pravi image. Znaci, kad rezes, ne pravis kopiju, nego ga menjas u image. Detalje ne znam iz vec navedenih razloga + nemam Nero, niti Windows-e.

Onda je butabilan i sve ostalo.


E sad mi lepo,bogati,objasni sta si ovim hteo da kazes - "Kod cd-a se ne reze ISO fajl???"
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem narezivanja slack 11.0?15.11.2006. u 18:36 - pre 212 meseci
Citat:
Body Bag:
@tdjokic
E sad mi lepo,bogati,objasni sta si ovim hteo da kazes - "Kod cd-a se ne reze ISO fajl???"


A ti meni sad lepo, bogati, objasni sta si ovim hteo da kazes: "Izabereš fajl slackware-11.0-install-dvd.iso i njega narežeš na DVD disk." Bezbroj puta sam na forumima video kako ljudi rezu taj fajl direktno, kao fajl, ne kao Image, i naravno, ne radi im. Ako tebi to nije poznato, zao mi je. Pa ti u svom postu sam sebi protivurecis - na slici lepo pise "Burn Image" a ti coveku kazes da nareze fajl! Uostalom, evo nesto detalja o tome, posto kazes da smo zakomplikovali:

http://www.knoppix.net/wiki/Do...n_an_ISO_to_a_CD_using_NERO.3F

Q: How do I burn an ISO to a CD using NERO?

A: There are different answers for different versions of Nero.

For Nero 5, start the program. You can just hit CANCEL at the wizard menu to get to the main window. Ues the FILE option in the menu near the top of the screen and select the Burn Image ... option in the sub-menu. Find the ISO that you downloaded in the file open box that pops up. Burn at a slow speed. Do not drag and drop the ISO into the file area. Do not take any option to make the CD bootable.

For Nero 6, full version: The Burn Image ... option in version 6 is gone. Use one of the following: Get to the main menu and then use the Open .... choice under the FILE menu, or under RECORDER in the top menu you will find that Burn Image ... has been moved to this menu. In either case use the box that opens to find the ISO file that you downloaded. Burn at a slow speed. Do not drag and drop the ISO into the file area. Do not take any option to make the CD bootable. When burning with Nero 6, be sure that the option that does a verification check after the burn is enabled (This is true for any software that has this feature, not only Nero 6).

For Nero Smart Start: If you are stuck with this version of Nero, start the application. Point to the 5th icon across the top (the one that shows 2 CDs over a box-like thing). Choose Burn Image to Disc from the menu that changes below the icons. Find the ISO that you downloaded. Burn slowly.

For Nero Express 6: Under the question "What would you like to burn?", pick the last option, Disc Image or Saved Projects. Use the box that opens to find the ISO file that you downloaded. Burn at a slow speed.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Problem narezivanja slack 11.0?15.11.2006. u 20:30 - pre 212 meseci
Sve sto si izdeklamovao je moglo da stane u jednu-dve recenice-nemoj da pravis od buve slona
Samo mi nije jasno koliko covek moze biti operisan pa da ne nadje opciju "Burn Image" bilo u Nero-u ili K3b-u(bez uvrede za bilo koga)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem narezivanja slack 11.0?16.11.2006. u 00:49 - pre 212 meseci
Citat:
Body Bag: Samo mi nije jasno koliko covek moze biti operisan pa da ne nadje opciju "Burn Image" bilo u Nero-u ili K3b-u(bez uvrede za bilo koga)

Pazi, ljudi misle da treba da prave butabilan CD/DVD ili tako nesto. Mogli bi oni da nadju "Burn image" kad bi znali da im treba bas to, u tome je kvaka. Ponavljam, nema broja prituzbama u stilu "Narezao sam butabilan CD i nece da se butuje, sta da radim?". A vecina distribucija ima na vidnom mestu objasnjenje kako narezati CD.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem narezivanja slack 11.0?

[ Pregleda: 2643 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.