Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo nove, lepe distribucije - Linux Mint 2.0 = Ubuntu, ali kompletniji

[es] :: Linux :: Evo nove, lepe distribucije - Linux Mint 2.0 = Ubuntu, ali kompletniji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8733 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
195.252.78.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Evo nove, lepe distribucije - Linux Mint 2.0 = Ubuntu, ali kompletniji21.11.2006. u 16:23 - pre 212 meseci
eto vam SUSE :) isti djavo ko i Mint samo KDE default.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Evo nove, lepe distribucije - Linux Mint 2.0 = Ubuntu, ali kompletniji21.11.2006. u 17:51 - pre 212 meseci
Citat:
Silencer: eto vam SUSE :) isti djavo ko i Mint samo KDE default.

Ne znam detalje o SUSE u tom smislu. Znam da Mepis ima sto cuda, verovatno isto kao Mint ili vise, pa onda PCLinuxOS i jos po neki. Nije fora u tome da takvih nema, nego je zanimljivo porediti jednu te istu distribuciju "sa" i "bez" svih tih stvari i dati narodu da glasa, kako je sticajem okolnosti ispalo i narod, bar za sada, plebiscitarno podrzava verziju "sa". Osim toga, mnogo vise ljudi je culo za Ubuntu, nego za sve ostale distribucije

Citat:
Turin Turambar: Default podrska WindowsXPa je grozna.

Ali, ruku na srce, jeste fascinantno kako npr. Ubuntu dolazi na jednom jedinom CDu, a u sebi ima lajv CD podrsku + instalaciju + drajvere za ogroman broj hardvera + Internet ready + GAIM + kompletan Open Office + program za graficku manipulaciju (GIMP) i sve sto je potrebno za fotke, Media player Totem (koji bi sa "pravim" kodecima mogao da pusta SVE "iz kutije"!) + CD Extractor, itd.

Windows vec poduze nemam. Tu sam "bos".

Sto se tice ovoga da je fascinantno da na 1 CD stane toliko stvari, tu nisam nikakav strucnjak, ali mi se cini da je Knoppix bio medju prvima koji je ili sam nesto smislio ili nesto vec postojece prakticno upotrebio, tako da na 1 CD stane vrlo mnogo stvari, ali komprimirano ili kako se vec kaze. Nemam realnu pretstavu sta je sve na Ubuntu CD-u u poredjenju sa recimo bas Knoppix-om: "What is KNOPPIX®?

KNOPPIX is a bootable CD or DVD with a collection of GNU/Linux software, automatic hardware detection, and support for many graphics cards, sound cards, SCSI and USB devices and other peripherals. KNOPPIX can be used as a productive Linux desktop, educational CD, rescue system, or adapted and used as a platform for commercial software product demos. It is not necessary to install anything on a hard disk. Due to on-the-fly decompression, the CD can have up to 2 GB of executable software installed on it. (over 8 GB on the DVD "Maxi" edition)."
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
195.252.78.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Evo nove, lepe distribucije - Linux Mint 2.0 = Ubuntu, ali kompletniji21.11.2006. u 22:58 - pre 212 meseci
Tema malo kreces pogresnim tokom :/ Poceli smo sve distribucije da pricamo koja je kava plus smo i M$ ubacili u pricu a tema je u vezi ubuntu i Mint distroa :) ajde da ne idemo offtopic.

Eleme tdjokic slazem se stobom u delovima sto se tice klasicnih korisnika koji kad instaliraju distro imaju i da slusaju muziku i da gledaju film i ostalo. Ali to je opet stvar ukusa kao i naravno kolko dobro baratas samim distrom / linuxom takodje i dal imas internet connection. Ja imam internet + moja masina je server i meni skroz odgovara da drzim ubuntu i da apt-get pakete koje mi trebaju. A sad Mint os je jedna kako ja gledam cista desktop distribucija koja se koristi u multimedijalne svrhe i naravno surfovanja.

Iskreno nekako sam ljuti na Mint sto je to uradio :/ jer jednostavno ne gotivim proizvode ko sto je nekada suse bio.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Evo nove, lepe distribucije - Linux Mint 2.0 = Ubuntu, ali kompletniji21.11.2006. u 23:13 - pre 212 meseci
Eto i Mandrive-na jednom dvd-u sve sto covek moze pozeleti(kodeci,playeri,kompajleri,source...),a sam sistem user-friendly i lak za instalaciju da ne moze lakse biti
Kakav crni Mint-Peperimint :-)
Iskreno mene manje-vise ne zanima jos jedan Debian klon(u moru slicnih)koji se od ostatka mase razlikuje u samo par sitnica..
Ja sa druge strane jedva cekam da izadje novi Debian Etch(tamo krajem decembra)koji se imati i graficki instaler i prilicno svez softver pa sam miran za narednih godinu i po,pa i vise,a sve to pride max stabilno,istestirano i upakovano,a ne bleeding edge kao Ubuntu...
I uopste ne stoji da je za apt potreban neki brzi link(iako je pozeljno)-ono sto korisniku fali u Debian-u ili Ubuntu-u moze relativno lako da se svuce i sa dial-up-om jer sve skupa tezi nekih 30-ak MB
Isto vazi i za Fedoru i yum...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Evo nove, lepe distribucije - Linux Mint 2.0 = Ubuntu, ali kompletniji22.11.2006. u 02:45 - pre 212 meseci
Citat:
Silencer: Iskreno nekako sam ljuti na Mint sto je to uradio :/ jer jednostavno ne gotivim proizvode ko sto je nekada suse bio.

A zasto si ljut, velika vecina korisnika to uradi sama, svako se muci posebno, zar nije lakse da bude vec spremno? Na Distrowatch-u se vidi sta vecina vise voli.

A ne zaboravi da je i Mark Satlvort rekao da ce sledeca verzija Ubuntua, koja treba da izadje 19 Aprila 2007, imati u sebi mnoge nove stvari i slicne ovome sto je Mint vec uradio

A druge distribucije smo spomenuli u raznim kontekstima, a ipak u vezi sa ovom problematikom. Evo ti primer - Mint se pojavio pre nedelju dana i korisnici Ubuntua masovno posecuju Mint na Distrowatch, a ista takva stvar - Mepis - postoji od 22. jula 2006, kad je Mepis presao na Ubuntu sistem, koristi iste repozitorije i slicno, i nema navale. To pokazuje da se ljudi ne trude previse oko nekih stvari, nego se prepustaju inerciji, a mnogi su saznali za Linux preko CD-a Ubunuta, koji se salju besplatno, i mozda misle da je to jedini Linux, sta ga znam.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Evo nove, lepe distribucije - Linux Mint 2.0 = Ubuntu, ali kompletniji04.12.2006. u 19:50 - pre 211 meseci
Konačno smakeše Ubuntu logo! Više informacija na http://lt.k1011.nutime.de/20061201.html
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Evo nove, lepe distribucije - Linux Mint 2.0 = Ubuntu, ali kompletniji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8733 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.