Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Vista RTM/Full konačno!

[es] :: Windows desktop :: Windows Vista RTM/Full konačno!
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 29470 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!21.12.2006. u 16:01 - pre 211 meseci
Meni se Vista mnooogo usporila. Primećujem da radi između 58 i 62 procesa (mislim potpuno neptrebno) ali ne smem da isključujem napamet.

Pitala sam već ali da ponovim: Zna li neko koji su procesi NEOPHODNI a koji se slobodno mogu isključiti?
 
0

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
212.200.74.*



+3 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!21.12.2006. u 16:51 - pre 211 meseci
Procesa ... 40. Radi odlicno iako imam Laptop sa integrisanom Intel Grafickom karticom i samo 512 Mb rama. Prezadovoljan sam. Sad kad je problem akivacije resen, borim se da osposobim AERO. Vrlo je moguce i na ovakvoj konfiguraciji naravno, je do sad - nista.

Generalni utisak nakon 20 - tak dana upotrebe : Boot-a mi sporije nego XP. Svi programi koje sam nekad koristio su tu i mogu da tvrdim da radi cak i malo brze nego XP sa svim mogucim zakprama koje sam imao pre. Cak mi je i NOD32 non stop aktivan. Windows Defender - OFF. Izbacio sam i nesto beskorisnih startup programa koje dolaze uz neke aplikacije.

Bilo bi lepo da ako neko osposobi AERO na 512 MB Rama, kome je po defaulty OFF, i da napise ovde kako je uspeo jer meni ne ide. Graficka kartica je DX9 Compatible i podrzava Pixel Shader 2.0, dodelio sam joj 128 share VRAM iz BIOSA i nece pa da ga ubijes. Cak i nakon prepravljanja registry :( Kupicu sutra jedan modul od 1Gb Rama pa cemo da vidimo da li ce onda da radi AERO na 1,5 Gb. Ako ne - ima da bacim laptop u smece. Haha. Salim se naravno.


Configuracija :
--------------

Intel 1.5 GHz (1Mb L2 Cache),
Intel 82910GML Graphic Card,
512 DDR2 400MHz Memory,
80 GB Disk (8Mb Buffer Size),
--------------

Windows Vista Business.

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 26.12.2006. u 12:55 GMT+1]
 
0

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
212.200.74.*



+3 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!21.12.2006. u 17:35 - pre 211 meseci
Hajde ti lepo nama postavi ScreenShot tvojih procesa pa cemo ti mi reci sta ti treba a sta ne. Bolje tako nego da nagadjamo u prazno.
 
0

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!21.12.2006. u 20:23 - pre 211 meseci
Evo šaljem. Nije moglo da stane sve u jednu sličicu ( ima ih kako rekoh mnogo)

Pomoć neophodna jer se Vista bootuje sve sporije i sporije sada je došlo do skoro 3 minuta.

Hvala
Prikačeni fajlovi
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!22.12.2006. u 11:27 - pre 211 meseci
@Hasimbegovic

Aero ne zavisi (toliko) od ddr memorije već od grafičke kartice, ja imam 1gb pa opet ne mogu da startujem Aero a imam 2x jaču grafičku od tvoje. Kupovinom tog modula od 1gb nećeš ništa postići (samo me zanima kako ćeš ga ubaciti u laptop?)

Svetlana ne možemo čak ni mi napamet da ti kažemo koje procese treba da isključiš, negde sam video jedan program za Vistu koji se patch-uje i ubija sve ne potrebne programe i servise, da me ubiješ ne mogu da se setim...

Obaveštenje: Svako ko ima krekovanu verziju Viste i uradi apdejt sa oficijalnog sajta skinuće umesto jednog programa anti-krek i automatski će se Vista log-off i tražiti da se ukuca ispravan registry key. Eto tako da znate da se i "oni tamo" trude da suzbiju pirateriju Viste.
 
0

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!22.12.2006. u 12:24 - pre 211 meseci
Deda_mraze bre pa seti se gde si to video!!!!

Neko mi je kazao da okačim to ovde pa će možda i pogledati šta mi od procesa ne treba i mogu da isključim.

A sad me interesuje ovo: Da li ključ koji sam lično dobila od Microsofta za Vistu RC1 ili 2 (ne znam tačno) važi za Vistu RTM do juna 2007?

Što se tiče famoznog AERA, definitivno ne mogu da ga uključim jer mi je grafička ATI RADEON X300SE.
 
0

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
212.200.74.*



+3 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!22.12.2006. u 12:53 - pre 211 meseci
Deda_Mraz :

Poznato je meni sve to sto ti kazes, nisam laik, ali borim se koliko mogu da osposobim to na svojoj masini jer kod jednog prijatelja (Laptop masina isto) AERO radi odlicno na grafickoj kartici koja ima vrlo slicne preformanse kao moja. Uz prepravljanje registry baze naravno jer po defaultu je setovan na OFF. Njegova kartica je za cak i losija od X300 koju poseduje Svetlana pa coveku opet sve radi normalno. Jedino da dodjes pa da ocima svojim to vidis, mozda ces onda verovati da to sve radi OK. On ima 1Gb memorije sto je JEDAN od (ne nuznih) uslova za AERO.

Kako to mislis kako cu modul od 1Gb Rama da ubacim u Laptop ? Moj Laptop ima 2 slota za memoriju. U jednom se vec nalazi 512 Mb a drugi je slobodan i ubacicu novi modul bas tu. Isto kao na desktop masinama. Jasno ?

svetlanalane :

Koliko se meni cini ti imas Ultimate Edition i ona je naravno drugacija nego moja Business verzija. Ne volim da govorim u prazno i otprilike pa cu ti reci da mozes slobodno da iskljucis procese za koje sam siguran da nisu deo tvoje verzije Viste :

F Secure - Nisam siguran ali ako ti je ovo aktivan antivirus to iskljuci odmah jer ovo dere sistem. Koristi NOD 32, moja preporuka. Odlican je, ne usporava sistem mnogo uopste, pouzdan ..

Groove Monitor Utility - Ovo je od Groove-a iz MS Office paketa iskljuci slobodno.
Windows Defender - Mozes bez problema i njega da iskljucis.
WinAmpa - I ovo.
Windows Automatic Update - I ovo.

Mislim da ti F Secure prilicno usporava sistem mada vreme dizanja sistema od cela 3 minuta je abnormalno. Znas i sama da dosta aplikacija ubacuje neke svoje delove kao startup procese a ja ne znam sta tebi od toga stvarno treba a sta ne, zavisi od tvojih konkretnih potreba. Ja da sam na tvom mestu poceo bih od spiska koji sam ti gove naveo. Mali je znam ali pocni odatle.


 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!22.12.2006. u 13:16 - pre 211 meseci
Pa i nije baš najjasnije!?

Nisam rekao da si laik, ali Vista je još svima nama ne poznato okruženje, te mislimo da će isto da radi kao i XP, to je moja suština odgovora!
Inače što se tiče tvog prijatelja, ne može na dva identična notebook računara da na jednom radi Aero a na drugom ne, očigledno da je problem nešto kod tebe, ili ne znaš da podesiš kako treba manuelno uključivanje Aero okruženja ili je neki drugi problem u pitanju.
Nemam razloga da ti ne verujem, uostalom na ikstrim overkloking su ljudi terali i po par minuta Aero na 256 prema tome na 512 znam da može i znam da RADi Aero. Zato ti i pričam da nije baš ddr to "usko" grlo već (po meni) grafička kartica. Koliki ti je rejting za 3D okruženje? Minimalan rejting je 2.9 za pokretanje po default Aero, ispod toga moraš sam da ga uključiš.

Dobro ako ti tako kažeš, ako imaš slobodan slot ubaci nemam ništa protiv.

F Secure je jedan dobar i pouzdan AV program, te ne mislim da je on srž problema oko sporog botovanja Viste. Nije rešenje preći sa dobrog na lošiji AV program (po meni). Recimo Norton i Kaspersky do zla boga na Visti usporavaju. Na Xp je isto a tek na Visti (lično iskustvo) možeš da zamisliš.

Groove Monitor Utility - ako joj je otvoren Office program i radi nešto u njemu, isključivši ovaj proces ubija ceo Office paket.
Windows Defender - jedan od najglupljih majkrosoftovih proizvoda trebalo bi ga deinstallirati zauvek.
WinAmp - ako to isključi kako će da sluša muziku? ionako proces ima 2xx kb što je minimalnom te ga računar i ne oseti.
Windows Automatic update - ovo je proces koji koristi Network servise i on isto tako zauzima jako malo učešća u tom sporom botovanju Viste.


Toliko od mene!

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 26.12.2006. u 13:05 GMT+1]
 
0

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
212.200.74.*



+3 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!22.12.2006. u 13:41 - pre 211 meseci
Ne, nemamo 2 identicna laptopa. Slicna DA ali identicna NE. CPU - isti. Memorija - on ima 1GB a ja 512Mb. Graficka njegova je nesto malo bolja nego moja. I njemu AERO radi sasvim OK meni nece. Pas mu majku ... Ma nista kupicu jos 1Gb modul pa AERO radio ne radio, memorija nece da se baci u svakom slucaju. Znam i ja da nije memorija usko grlo (iako je imam malo) ali uvek je trebas. I na XP mi je bilo prilicno tesno jer pokrecem zahtevnije aplikacije. Sad kad je novi sistem tu, sa ili bez AERO, mislim da je vreme za jednu nadogradnju.

Rajting za 3D ... 1.9 - znam da je premalo ali ... sta cu mu sad. To je sto je. Graficku ne mogu da nadogradim.

Dobro sad oko AntiVirusa ... to je stvar ukusa sad. Neko vise voli onaj, neko ovaj ali cinjenica je da NOD32 trazi ubedljivo najmanje sistermskih resursa. Kod mene je non stop aktivan i ne usporava me nimalo. Na XP je isto bilo. Komparacije radi : Kaspersky stalno aktivan .... dovoljno da pocnes da vristis od muke i sporoce. Sve se odvija u nedogled. Cak je i pasijans spor. Haha.

Primetio sam da joj F Secure uzima prilicno Rama pa moje misljenje je da bi trebala da ga skine i zameni ds NOD32 koji kod mene uzima 1.372 Mb i to je sve. U prakticnom radu je neprimetan iako je non stop aktivan.

Bem ti AERO. A bas mi se svidja. Prelep je, stvarno. Mislm da ce biti tesko zamisliti zivot bez AERO-a sad. Sta cu sad :( Haha.
 
0

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!22.12.2006. u 17:03 - pre 211 meseci
Evo me.

Bila na nekom rođendanu. Torta mmmmmmm.

Koji NOD32 je podržan u Visti? Ovde na XP-u mi je verzija 2.51.20 ali ne znam da li će raditi na Visti.

A KAKO da ručno uključim AERO? Išla sam korak po korak iz HELP-a i nemam opciju uopšte. Da li treba da se nešto čačka po registryju ili da se ponovo ubacuje Boot DVD?

Recite šta da radim ali bre HOĆU AERO. zbog VIste sam i kupovala ovu konfiguraciju. meni je 2,1 rating na grafičkoj. Ostalo je od 2.9 do 5.1.

Što se tiče GROOVE-a, pri instalaciji OFFICE paketa ne mora se on čekrati, tako da mi je logično da ne mora ni da postoji a kamoli da radi ako je već instaliran. Možda grešim a?

Uzgred predjoh na Vistu da pogasim sve procese.

[Ovu poruku je menjao svetlanalane dana 22.12.2006. u 18:44 GMT+1]
 
0

saneldz
Incognito
EU

Član broj: 44991
Poruke: 357
*.dlp511.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!22.12.2006. u 21:45 - pre 211 meseci
Koliko Vista zauzima na hardu nakon instalacije.Procitao sam da zahtjeva min harddisk od 20GB, taman koliko ja imam, i particiju min od 15GB.Koliko zauzima znaci na particiji, 5GB?
Imam graficku nVIDIA Riva TNT2/M64 16MB, sta milsite hoce li Vista moci raditi pod ovom grafickom (naravno pod windows classic rezimom)?
 
0

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!22.12.2006. u 22:40 - pre 211 meseci
Ja poisključivah gomilu servisa (po ugledu na XP). Posle restarta, boot se ubrzao (na oko 1.5 minut što je duplo brže). Mnogi servisi i ne postoje u XP-u pa to nisam ni dirala, a mislim da i tu nešto može da se učini.

Takođe sam isključila i F-secure pa je i to verovatno doprinelo ubrzanju boot-a.

Ali u svakom slučaju, još niam zadovoljna jer sve to treba da bude brže nego u XP-u a nije, iako tamo imam instalirano sve i svašta.

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 26.12.2006. u 13:14 GMT+1]
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!22.12.2006. u 22:45 - pre 211 meseci
Citat:
saneldz: Koliko Vista zauzima na hardu nakon instalacije.Procitao sam da zahtjeva min harddisk od 20GB, taman koliko ja imam, i particiju min od 15GB.Koliko zauzima znaci na particiji, 5GB?
Imam graficku nVIDIA Riva TNT2/M64 16MB, sta milsite hoce li Vista moci raditi pod ovom grafickom (naravno pod windows classic rezimom)?


Iskreno, ne vidim zašto bi instalirao Vistu na takvu konfiguraciju. Ako instalacija i prođe, ima poprilično da se "vuče", tako da ako ti je stalo samo da vidiš kako izgleda bolje pogledaj neke slike, jer od nekog ozbiljnog rada tu nema ništa.
 
0

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!22.12.2006. u 23:57 - pre 211 meseci
mene takodje zanima moze li instalacija da prodje bez problema na takvoj
masini zelim da testiram samo kako ce raditi screen reader jaws.
imam 256 mb rama da li ce se dici sistem i da li ce moci kako tako da se
radi u svrhu testiranja. Hvala svima na pomoci
 
0

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.etf.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!23.12.2006. u 00:48 - pre 211 meseci
Ne mozes ni da pokrenes instalaciju sa 256 mb rama.

[Ovu poruku je menjao mmwc dana 26.12.2006. u 13:15 GMT+1]
 
0

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
87.250.104.*

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!23.12.2006. u 09:29 - pre 211 meseci
Jel potjero ko tu vistu na fx5200? jel radi taj pilot interfjes ;)
tu nema kašike....
 
0

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
212.200.74.*



+3 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!23.12.2006. u 13:57 - pre 211 meseci
Evo kako ces ukljuciti AERO ako ti je po defaultu setovan na OFF.

U registry bazi setuj ove postavke :

1. Start > Run > Regedit

HKCU\Software\Microsoft\Windows\DWM\Composition postavi na vrednost 1 (32-bit DWORD)
HKCU\Software\Microsoft\Windows\DWM\CompositionPolicy postavi na vrednost 2 (32-bit DWORD)

HKCU ti je : Hkey Current User

2. Pokreni Command Prompt sa Administratorskim privilegijama i otkucaj

a) net stop uxsms
b) net start uxsms

3. Resetuj racunar ili uradi samo log off i log on

Ako ti je kompjuter (graficka kartica) hardverski sposoban da odradi AERO sa ovom malom prepravkom trebala bi da ga ugledas po narednom ulasku u sistem. Ovo je samo preskakanje provere na kolicinu RAM memorije ako me razumes. Drugim recima ako ti je GPU sposoban za AERO ali imas malo memorije ovo bi trebalo da ukljuci AERO bez problema. Trik je vec oproban i pouzdano radi ali ne bas na svakom kompjuteru. Zavisi naravno ...

Nadam se da moderatori nece ovo ukloniti jer je trik potpuno legalan.

NOD32 koji je podrzavan i programiran za Vistu je u verziji 2.70. Licno imam 2.70.16 koji radi i previse dobro ;)
 
0

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!23.12.2006. u 14:45 - pre 211 meseci
Citat:
2. Pokreni Command Prompt sa Administratorskim privilegijama i otkucaj

a) net stop uxsms
b) net start uxsms


Prvo sam uradila i odmah mi se pojavila transparentnost u delu trake sa alatima ali ne i slojevito prikazivanje prozora.

Ovo drugo ne znam kako da pokrenem sa admin. privilegijama.

Molim objašnjenje.
Takođe više nemam u display settings da biram teme.
 
0

Hasimbegovic

Član broj: 20360
Poruke: 265
212.200.74.*



+3 Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!23.12.2006. u 14:54 - pre 211 meseci
Svetlana ...

Ides na :

1. Start
2. Programs
3. Accessories
4. Stani na Command Prompt misem
5. Klikni desnim tasterom misa na Command prompt
6. Otvorice ti se jedan pod meni na kome pise Run as Administrator
7. Klikni levim tasterom misa na to
8. Pokrenuce ti se Command prompt sa Administratorskim privilegijama

Tek onda kucaj ono sto sam u zadnjem postu rekao jer ces u suprotnom dobiti poruku Access Denied.

Ako si dobila transtarentne ivice prozora onda se spremaj da slavis mada videcemo ;)

Mani se Windows Help-a. Ovo neces naci tamo zasigurno. Da bi imala onaj 3D prikaz za listanje prozora mislim da treba odredjena kombinacija tastera da se pritisne. Cini mi se Shift + TAB ili pre ce biti ALT + TAB tako nesto. Ne zaboravi da nakon ovoga namestis Theme kao AERO.

Ako imas nekih problema .. iznesi ovde ... videcu da li mogu da ti pomognem.

A ti .... bila na rodjendanu i torta i sve to a nama nista ... Eee sram te bilo. Haha.

Sretan ti AERO ;)

 
0

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: Windows Vista RTM/Full konačno!23.12.2006. u 15:18 - pre 211 meseci
Tu je AERO, bravo Hasimbegoviću. Inače nije ni Shift+tab, ni Alt+tab. Mora da je neka druga kombinacija.

Da, pojavljivalo se samo upozorenje Access Denied. Nisam znala da treba desnim klikom da se uđe kao administrator. Naučih bogami štošta danas.

Da li se meni samo čini, ili pre aera nisam imala minijaturni prozorčić kad miša postavim na neki otvorem prozor na komandnoj liniji?

Hvala, šta reći, dođi na pićence.


[Ovu poruku je menjao mmwc dana 26.12.2006. u 13:21 GMT+1]
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows Vista RTM/Full konačno!
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 29470 | Odgovora: 116 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.