Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crkla 4 napajanja za mesec dana

[es] :: Ostali hardver :: Crkla 4 napajanja za mesec dana

[ Pregleda: 4458 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grgolj

Član broj: 26624
Poruke: 8
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 08:14 - pre 212 meseci
posto mi je jutros crklo i cetvrto napajanje za mesec dana, nadam se da neko moze da mi pomogne. Situacija je sledeca. Sva su crkla dok je racunar bio iskljucen, odnosno u standby-u. Ja iskljucim komp, legnem da spavam, a ujutru crklo napajanje.
Konf. je sledeca:
- ploca ABIT nf7 rev2.0
- procesor AMD sempron 2600+
- HDD maxtor 80gb
- grafika nvidia fx5200
- monitor 17"
- i ostalo standardno
Nemam nikakvu zastitu, osim sweex surge protector-a, koji je ustvari samo obican produzni kabl. Napajanja su bila redom asus 360W, msindustrial 400w i dva no name-a po 400w. Samo napajanja crkavaju, sve ostale komponente rade normalno. Zanima me da li je to do struje, ili je problem sa nekim delom hardvera. Nameravam da uzmem UPS da mi resi problem, ali ne znam koji.
pozdrav
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 08:32 - pre 212 meseci
APC 700VA je resio moj problem.
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
212.200.52.*

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 08:46 - pre 212 meseci
4 komada za mesec ... meni je ispustilo dim jedno napajanje za 10 godina ...
da ploca tako ubija ... neverujem ... definitivno problem sa strujom ... koliko ti je stara instalacija ... kuca ..zgrada .. crkava samo napajanje u sobi i nista vise ? ... probaj da dovedes napon iz neke druge sobe ... moguc problem je iskakanje faze i ako su ti na istom vodu comp i sporet,boiler i TA .. ode komp.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 09:17 - pre 212 meseci
Što ti se točno desi? Svaki put isto? Ima li TV, radio, bilo koji drugi uredjaj jos ikakvih problema? Ovako napamet je teško govoriti, trebalo bi sva 4 napajanja otvoriti i pogledati iznutra da se ustvrdi sto je na njima defektno i po tome probati naci uzrok.(dakako nemoj ako nisi elektronicar)

 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 09:35 - pre 212 meseci
Malo glupo pitanje, nemoj da me shvatis pogresno, ali, da li u stanu imas bube??
Imao sam musteriju koja mi je 4-5 napajanja donela u roku od mesec ipo dana..i sva su crkavala..u veleprodaji sam dobio informaciju da je jedno napajanje bilo puno buba (da ne poverujes) i da su one uzrok crkavanja. Na kraju je decko oblozio onaj deo kod ventilatora mrezicom i sad sve radi kako treba.
poz
 
Odgovor na temu

grgolj

Član broj: 26624
Poruke: 8
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 10:49 - pre 212 meseci
Prvo, nemam bube. Zivim u stanu u zgradi (relativno novijeg datuma), i na toj uticnici mi je kuciste, monitor (koji radi odlicno), i panasonic telefon. Na toj fazi ne znam tacno sta sve ima (provericu danas), ali je vrlo moguce da je zamrzivac, jer mi se desava (ne znam da li to ima neke veze) da kad mu se ukljuci motor (nesto zaledjuje), da u tom trenutku cujem krcakanje u zvucnicima. Za sporet nisam siguran, ali posto su napajanja crkavala uvek u toku noci sporet nikad nije radio. Tako da sto se faze tice, moguce da je zbog zamrzivaca, jer on jedini radi nocu. Sto je zanimljivo, nikad nisam imao problema dok je racunar ukljucen, cak i ako ostane ukljucen preko noci. Mogu ja racunar da ukljucim u drugu uticnicu koja je na fazi samo sa svetlom i nema velikih potrosaca, ali verujem da mi u svakom slucaju treba neka zastita. Ne secam se tacno da li je u ijednom od ova cetiri slucaja iskocio osigurac (mislim da jednom jeste). Dva napajanja su bila nova (kupljena taj dan, a crkla te noci), a dva vec koriscena. Ne znam sta je tacno crklo, ali su sva smrdela na paljevinu.
Svima se zahvaljujem na savetima,
pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 11:29 - pre 212 meseci
Imas li prostora oko kucista po 10cm sa obe strane i 20 cm sa zadnje strane?
Neki majstori su svojevremeno pravili tzv. "stolove za kompjuter", koji su sa zadnje strane imali dasku koja onemogucava protok vazduha, sa jedne strane je kuciste takodje bilo zamisljeno da stoji bez milimetra razmaka do daske, a sa druge strane je dolazio zid zbog postavljanja stola u cosak... u takvim uslovima crkavanje napajanja je normalna nedeljna pojava.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 17:13 - pre 212 meseci
@pctel- nije to nista. treba pogledati nove stolove koje pravi jedna domaca firma. na oko lepo, ali je prostor za kuciste na SVAKOM (3'500din-10'000din) tako napravljen da direktno zatvara ventilaciju.
drugim recima ko drzi komp kao exponat u kancelariji-extra, u protivnom...
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 19:14 - pre 212 meseci
Pa sta ces kad mi proizvodjaci kompjuterske opreme i trgovci istom nemamo neko udruzenje koje bi u nase ime moglo dostaviti objasnjenje ljudima sta ne treba kupovati a stolarima kako ne treba praviti. Ovako, od javnog informisanja iz oblasti IT imamo samo onog iz ***** koji se svako malo pojavi na TV-u i prica neke bezvezne price.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 12.12.2006. u 22:19 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

grgolj

Član broj: 26624
Poruke: 8
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 19:15 - pre 212 meseci
Proverio sam fazu na kojoj je racunar. Na njoj je samo jos televizor. Sad moram da se ispravim, jer nije crklo samo napajanje nego i procesor i hard disk. Ploca izgleda radi (provericu detaljnije sutra). Izgleda da cu morati (ako ploca radi) da nadjem negde bartona, kupim hard disk, dobro napajanje i UPS. Sto se tice polozaja kucista, stoji ispod stola i ima dovoljno mesta oko njega. Racunar je radio normalno vise od godinu i po.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana13.11.2006. u 20:10 - pre 212 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: @pctel- nije to nista. treba pogledati nove stolove koje pravi jedna domaca firma. na oko lepo, ali je prostor za kuciste na SVAKOM (3'500din-10'000din) tako napravljen da direktno zatvara ventilaciju.
drugim recima ko drzi komp kao exponat u kancelariji-extra, u protivnom...


Eeeee...
Kod mene...
Znaci jasen...masiv...komplet kancelarija tako uradjena...kao bruka...sto 10 cm debeo...puno drvo...kozna fotelja u slicnom stilu...i...moja masina koja stoji na podu kraj stola jer ako je ubacim u predvidjeni prostor u stolu, zapalice se :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

cika pera
cika pera
Beograd

Član broj: 71104
Poruke: 108
*.yubc.net.

Sajt: www.servisploca.com; www...


+1 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana14.11.2006. u 08:38 - pre 212 meseci
Kada je napajanje ukljuceno, ventilator hladi njegove vitalne delove.
Iskljuceno napajanje nije bas skroz iskljuceno. Kada ugasite racunar vase napajanje RADI u takozvanom stby modu. Tada se napon iz mreze konvertuje u +5V stand-by napona koji napaja deo ploce. Proizvodjac ploce je ostavio mogucnost da u pomenutom rezimu ploca delimicno radi, odnosno delovi ploce koji se odnose na omogucavanje lakseg ili brzeg startovanja. WakeOnLan, WakeOnModem, i SuspendToRam (hibernacija) su stanja u kojima ploca trosi pomenutih +5V. Sto je vise ovakvih potrosaca, vece je opterecenje napajanja. Da podsetim: ventilator na napajanju stoji. Kod nabrojanih kineskih s**nja pasivni aluminijumski hladnjak nije dobro dimenzionisan (stedelo se na limu) i temperatura raste dok ne ubije tranzistor i jos par okolnih komponenti.
Postoje tri resenja:
Skuplje i komfornije: kupiti kvalitetno napajanje.
Manje skupo i komplikovano: otvoriti napajanje i dodati hladnjak koji su kinezi zaboravili da ugrade.
Jeftino i nekomforno: gasiti napajanje iz mreze 220V (ako postoji prekidac) svaki put po zavrsetku rada.
Postoji i cetvrto, cetiri puta mesecno nositi napajanje na reklamaciju, ali je malo degutantno.
Za pocetak treba proveriti u biosu ploce da li je ukljucen neki od potrosaca: WOL,WOM,STR, InstantMusic.. i sl. Ako jeste, a nije neophodan, treba ga iskljuciti (disejblovati).
Prica se svodi na onu staru: dobro, brzo, jeftino: izaberi dva.
pozdrav.
Bolje je raditi 16 sati za zaradu nego 8 sati za platu!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana14.11.2006. u 11:38 - pre 212 meseci
mali lapsus; STR - SuspendToRAM nije hibernacija nego standby


 
Odgovor na temu

bookey82

Član broj: 125137
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana12.12.2006. u 18:24 - pre 211 meseci
Kako mozete da sumnjate u Izradu komp. stola, kada decko lepo kaze da mu napajanja crkavaju kada je racunar ugashen (nocu). Meni je crklo jedno napajanje, i to bas kada je racunar bio ugasen, iz napajanja se samo pojavio oblak dima. Sumnjao sam u napajnje, posto je bilo neko kinesko, ali sam prvo pozvao elektrodistribuciju, i oni su poslali radnik koji su proverili instalaciju, i dosli do zakljucka da je kvar u banderi, gde je doslo do s vremena na vreme dodje do prekid nule, i napon skace na 320w mislim. Opravili to majstori, ja kupio kvalitetno napajanje, i evo vec godinu dana nemam problema.

Bookey
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana12.12.2006. u 21:04 - pre 211 meseci
Citat:
bookey82i napon skace na 320w mislim.

???
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: Crkla 4 napajanja za mesec dana12.12.2006. u 21:12 - pre 211 meseci
moguce je da skace napon, ali je moguce i ono sto je buljko ili pctel (cini mi se) napisao
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Crkla 4 napajanja za mesec dana

[ Pregleda: 4458 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.