Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Televizija B92

elitemadzone.org :: MadZone :: Televizija B92
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)

[ Pregleda: 2893 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blomilg

Član broj: 120107
Poruke: 6
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Televizija B9213.11.2006. u 01:49 - pre 212 meseci
Gledao sam večeras na televiziji B92 emisiju „Utisak nedelje“ u kojoj su gosti bili Dragan Đilas (Demokratska stranka) i Aleksandar Vučić (Srpska radikalna stranka). To je bilo posle dužeg vremena da sam gledao neku političku emisiju, a i uopšte vrlo retko gledam televiziju. Posle večerašnje emisije doživeo sam ogromno razočarenje, jer se desilo nešto što nisam verovao da će se u 2006. godini desiti u jednoj „demokratskoj“ državi.
Kada sam pre nekoliko godina prvi put video televiziju B92, mislio sam da je to svetlo u medijskom mraku Srbije, urbana televizija koja će se boriti protiv Pinkovog primitivizma. Sada sam video da je naziv koji sam čuo za B92 (Pink92) prava slika ove televizije, jer su reklame preuzele primat u istoj meri kao na „ružičastoj televiziji“.
Celokupna emisija je bila ispolitizovana, tj. bila je kao neka vrsta propagandne emisije jedne stranke, „Demokratske“ stranke. Voditeljka je svo vreme protivničkog sagovornika navodila da kaže samo ono što ona želi, na jedan potpuno neprofesionalan način. Zatim su tu bili predlozi, koji su svi bili upereni protiv druge strane: jedne te iste slike su vrteli u svim predlozima. I na kraju ono što je bilo poražavajuće su bila uključenja gledalaca. Nešto onoliko očigledno se radi samo u najgorim autoritativnim režimima. Svih petnaestak gledalaca je govorili protiv druge strane. Neupućeni posmatrač bi rekao da je to slučajno, ali iskusni poznavaoci srbijanskih prilika znaju da će radikalski simpatizeri se uključivati u svaku emisiju gde postoji mogućnost, to su radili i u vreme najgoreg progona njihove stranke, a večeras – nijedan. Ne samo nijedan radikal, nego nijedan ko nije pljuvao po njima.
Na kraju mi ostaje da se pitam: da li je ovo tekovina borbe protiv „režima“ i borbe za demokratiju?
 
0

SZDZ

Član broj: 118769
Poruke: 18
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Televizija B9213.11.2006. u 03:12 - pre 212 meseci
Citat:
blomilg:  ali iskusni poznavaoci srbijanskih prilika znaju da će radikalski simpatizeri se uključivati u svaku emisiju gde postoji mogućnost, to su radili i u vreme najgoreg progona njihove stranke, a večeras – nijedan.


Prvo,ne kaze se "srbijanskih",nego srpskih,jer je to "srbijanskih" uvredljivo i koriste ga samo hrvati,a u poslednje vreme i Bosanci i Crnogorci.

Drugo,o kakvim progonima pricas,pa Radikali su bili ti koji su uvek progonili,a nikada bili progonjeni....Zar smo vec zaboravili vreme kada je taj Vucic bio ministar informisanja,u isto doba kada su ubijeni Curuvija,Stambolic,Ibarska,kada su novine zatvarane preko noci,kada su Seselj i Vucic predlagali da se usvoji "Zakon o Terorizmu",po kome bi DS i Otpor bili klasifikovani kao teroristicke organizacije....

A Vucic je jos jedanput dokazao kakav je demagog,uvek je bio i ostao,ne smemo da zaboravimo kako je bilo dok je bio na vlasti,sta je sve taj Vucic tada govorio,a tek Seselj "Mozda cemo mi Srbi prilicno stradati,ali Albanaca na Kosovu nece biti",a sad je obrnuto,zbog njih vise nema Srba na Kosovu.

A gledaoci su bili potpuno podeljenih,pa se pitam jesmo li uopste gledali istu emisiju,pa vise od pola gledalaca je bilo iz LDP i vise su napadali DS nego Radikale.

Meni se samo svidja kako je Vucic izbegao da odgovori na sva postavljena mu pitanja,npr. KOJA TO OPOZICIJA NE ZELI IZBORE,ZASTO SU RADIKALI POMAGALI OKO BUDZETA AKO SU VEC BILI OPOZICIJA,KAKO TO DA PODRZAVA SKANDIRANJA "RATKO MLADIC" NA KOSOVU KAD SE ZNA DA TIME SAMO STETI SRBIMA DOLE,PA ONDA STO NIJE OBJASNIO NI VEZU RADIKALA SA KRIMINALCIMA KAO NP.R SA NJEMU OMILJENIM BATOM TRLAJOM.

Kad smo vec kod toga,Vucic poredi Predsednika Tadica sa batom Trlajom....Kao sto ga je Djilas podsetio,sta je bese rekao Vojvoda Nikolic 10 dana pre 12.marta? "Ako neko ovih dana vidi Djindjica,recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom".............Sad porede Tadica sa pokojnim Batom Trlajom......
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Televizija B9213.11.2006. u 07:39 - pre 212 meseci
E, momci... ovo neće moći ovde!

Koliko god bili pravednih stavova ili razočarani u politiku i političare, a svi smo pomalo takvi... ES IPAK nije za ovoliko krupne političke rasprave! Da ne spominjem da će ovo za par sati prerasti u pravi RAT, bez ikakve potrebe!
Inače B92 nije "svetao" primer ni za šta, u zadnje vreme. A Olja Bećković je već notorna...

Evo, prestajem i ja!!!

Pročitajte ovo svi, pa da se briše!

Pozdrav!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Televizija B92
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)

[ Pregleda: 2893 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.