Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa 5.1 podrskom i programima

[es] :: Linux :: Problem sa 5.1 podrskom i programima

[ Pregleda: 2666 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pujda
Igor Plazovic
Sremska Mitrovica

Član broj: 118034
Poruke: 36
213.244.220.*



Profil

icon Problem sa 5.1 podrskom i programima12.11.2006. u 14:12 - pre 212 meseci
Imam creative soundblaster live 5.1 digital i kartica i moduli su ok tj podrska u kernelu ocu reci sve radi ali....
POstoji drugi problem koji ne mogu da resim a tice se podesavanja zvuka kod programa kao sto je mplayer, xmms
Tj svaki put kada u xmmmsu ili mplayeru pokusam da utisam zvuk oni mi utisaju samo prednje zvucnike. dok bas, zadnje i centrallni zvucnik moram sam da utisavam preko alse ili nekog od miksera. Ovaj problem sam resavao delimicno preko arts-a ukljucivajuci podrsku za arts u gore navedenim prograsmima ali mi se sada arts nesto baguje i ispucava tako da ne mogu da sredim to. Amarok mi lepo utisa sve kada pomerim klizac dog ostali programi ne. ZAboravio sam da navedem da imam i problem sa tv karticom koja pusta zvuk samo na prednje zvucnike i woofer, i to samo na prednja dva bez centralnog.
Zna li neko kako da nateram programe da utisavaju sve kao i amarok? ako me iko shvata sta hocu da kazem.
Batalite mandrake,suse,fedore,redhat i ostalu djubrad i instalirajte SLACKWARE!
 
Odgovor na temu

Pujda
Igor Plazovic
Sremska Mitrovica

Član broj: 118034
Poruke: 36
213.244.220.*



Profil

icon Re: Problem sa 5.1 podrskom i programima12.11.2006. u 15:57 - pre 212 meseci
I jos jedan problem imam. kako da podesim mplayer da mi titlovi budu u crnom delu a ne u delu ge je film. podesio sam da moze da cita sve neke oce.
Batalite mandrake,suse,fedore,redhat i ostalu djubrad i instalirajte SLACKWARE!
 
Odgovor na temu

haldejac
Ivan Stojanovic
Kanopus

Član broj: 46443
Poruke: 16
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Problem sa 5.1 podrskom i programima12.11.2006. u 23:07 - pre 212 meseci
Sto se tice zvuka u xmms-u i mplayer-u probaj da u preferences stavis use software volume control za xmms tj. enable sowtware mixer za mplayer.
Za poziciju subtilte mislim da su 'r' (gore) i 't' (dole), pa probaj da ih stavis u crni deo.
Without music to decorate it, time is just a bunch of boring production deadlines or dates by which bills must be paid.
 
Odgovor na temu

Pujda
Igor Plazovic
Sremska Mitrovica

Član broj: 118034
Poruke: 36
213.244.220.*



Profil

icon Re: Problem sa 5.1 podrskom i programima13.11.2006. u 21:12 - pre 212 meseci
Da da software mixer sada sam se setio znam da sam to negde vec procitao samo nemogu da se setim gde ali hvala ti sto si mi rekao u svakom slucaju pomoglo mi je bas i da se seti i da resim probleme!
Batalite mandrake,suse,fedore,redhat i ostalu djubrad i instalirajte SLACKWARE!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem sa 5.1 podrskom i programima

[ Pregleda: 2666 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.