Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Instrumenti] akusticna - elektricna gitara????

[es] :: Muzička produkcija :: [Instrumenti] akusticna - elektricna gitara????

[ Pregleda: 6565 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon [Instrumenti] akusticna - elektricna gitara????03.08.2006. u 08:02 - pre 215 meseci
Ovako, planiram da kupim ozvicenu akusticnu gitaru ali ne znam koju. Znam da je u principu najbitnije svirati svaku pa videti koja najvise lezi uvu tj. ruci, ali vas ipak molim za par saveta. Za gitaru bih dao do 500$. Ne planiram da sviram nesto profi, sviram samo za sebe i za drustvo, ali sam vec odlucio da kupim neku dobru gitaru i kupim akusticno gitarsko pojacalo. Pratio sam ovde forume sto se gitara tice, ali nikako da procitam neki o gitari koju ja nameravam da kupim...
Trenutno se nalazim u Americi i ovo je ono sto znam. Svetski vrh su Taylor, Martin, Gibson... Pa breedlove,larrivee,ovation itd. Mogu ovde da nadjem neki slabiji model, polovni Taylora ili Martina za 500 - 600$ ( Gledao sam da kupim Martin dcx1e ili Taylora 110e) medjutim cuo sam da su njihovi modeli ispod 1000$ cisto bacanje para i da za te pare postoje drugi brandovi koji prozvode bolje gitare u toj "middle" klasi! Sta mislite o tome....?
Ja iskreno planiram da kupim Takamine neku od "G-series" ili Alvarez neku od "Artist-series". NJih mogu da nadjem za 400 - 500$ Po gitarskim forumima kazu da su to Top gitare kada su u pitanju cena-kvalitet.
Koje je vase misljenje i koju gitaru je najbolje kupiti u USA?

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 20.08.2006. u 11:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoki_ftn
Ruma

Član broj: 103653
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: akusticna - elektricna gitara????03.08.2006. u 13:16 - pre 215 meseci
Druze samo TAKAMINU i nista drugo, imas cak i jeftinijih serija a zvuk je perrverzija! To ti ja preporucujem od srca!

Long Live Rock `n` Roll
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: akusticna - elektricna gitara????03.08.2006. u 21:14 - pre 215 meseci
Ako iskreno planiras, Takamine.

ALI kada si vec tamo, nemoj jesti ni spavati dok ne ustedis za nesto sto ces moci da ostavis unucima! Ako mozes, napravi investiciju u nekog dobrog Martina i cena ce mu SiGuRnO porasti za 5 godina!

(Ali smiluj se i na sebe, nemoj da se vratis mrsav kao metla, Takamine ce te dobro posluziti.)
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon Re: akusticna - elektricna gitara????04.08.2006. u 03:48 - pre 215 meseci
Pa da vidis ni to nije losa ideja. Samo ne znam kog martina ili taylora mogu da prodam u srbiji i po kojoj ceni. U principu ko to kupuje to si gitare od po 2.ooo evra pa na gore. Koji su recimo modeli isplativi da se uzmu ovde a dole prodaju.....?
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: akusticna - elektricna gitara????05.08.2006. u 22:30 - pre 215 meseci
Pa tesko je bilo sta ovde prodati po originalnoj ceni ako je "druga ruka". Za gitare je to tako jer a) nikad ne znas je li to neki Mita Ciganin ukrao nekom narodnjaku iz kola posle tezge, kada se narodnjak zapio u kafani b) da li ti prodaju macku u dzaku, tj. traze budalu kojoj "Squier by Fender" mogu da prodaju kao "Made in America Fender". (Donedavno je na Halo Oglasima stajao tel coveka koji je "prepravljao" vratove u "Fender Stratocaster, original synchronized tremolo", ja ne bih vise nikom verovao a da ne mikroskopiram instrument.) Nazalost to utice i na nas ostale - tako da sam pre mislio na "porodicno blago", nesto sto ces ostaviti sinu i(li) cerci, a ne nesto na cemu ces zaraditi...

Da ne bi pogresio, najbolje je drzati se Martin 000 serije - bilo koji model (pozeljno 000-18 i nagore, ali 000-15 je idealan odnos cena-kvalitet).

Martinov najzanimljiviji forum je na http://p082.ezboard.com/btheunofficialmartinguitarforum - tu imas i kupovinu/ prodaju, a mozda je neki prodavac blizu tebe, i tako...


"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon Re: akusticna - elektricna gitara????07.08.2006. u 11:54 - pre 215 meseci
Gledah Martine, ali su tu negde od 1000$ pa na gore... Ali cini mi se da su to samo akusticne a meni treba ozvucena... A i to mi je mnogo skupo.... Trazim znaci do 500$ U svakom slucaju idem na takamine ili alvarez... Samo ajte ljudi jos neke savete.... Koji konkretne modele preporucujete? Niko ne komentarise Alvareza,a ovde u USA ga svi hvale... Kazu da je bolji od Takamine-a ( da ne spominjem Alvarez Yairi, koji je u klasi najskupljih gitara od preko 2000 $). A sta za breedlove ili larrivee?? Ili neka druga.... Slabo smo nesto aktivni....
 
Odgovor na temu

m.petrovic
Milan Petrovic
Atina

Član broj: 41002
Poruke: 122
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: akusticna - elektricna gitara????07.08.2006. u 19:33 - pre 215 meseci
Da li si cuo za Maton gitare? Ja sam pre nekoliko meseci prvi put probao jednu i necu se smiriti dok je ne nabavim... Zvuk je fantastican! U Srbiji ih niko ne uvozi, ali vidi na njihovom sajtu i naci ces vec distributera za USA... Veruj mi, neces se pokajati.
Never argue with an idiot. They
will drag you down to their level, then
beat you with
experience.


Milan
Petrovic | Blog
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: akusticna - elektricna gitara????07.08.2006. u 23:05 - pre 215 meseci
Breedlove ispod $1000 prosto nije to sto je Breedlove ucinilo slavnim. Tu je bolje da ides na Takamine.

Takamine ide ovako: "G" -> "N" -> "F", tako raste kvalitet gledano po serijama. Gledaj da zgrabis najbolju koju mozes da priustis.

Alvarez - tu svako prica svoju pricu (neko voli neko ne voli, nekima su prebistre, znas vec), a ja ih nikad nisam probao, tako da...
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

pixi018
Washington DC

Član broj: 103670
Poruke: 32
*.chvlva.adelphia.net.

Sajt: www.davidgilmour.com


Profil

icon Re: akusticna - elektricna gitara????11.08.2006. u 02:26 - pre 215 meseci
Izgleda da cu da uzmem Taylor 314ce, nashao sam ga nesto ispod 1000$. Zna li iko nesto o toj gitari?
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: akusticna - elektricna gitara????11.08.2006. u 11:16 - pre 215 meseci
Pa David Gilmour svira Taylore uzivo ("Coming Back to Life"), ne sumnjam da on zna bolje nego ja sta je dobra gitara...

U Taylorovim shiframa, prva cifra je materijal od koga je gitara, druge dve su shifra za oblik tela. U tvom slucaju:
3 - Sapele "ledja" i strane, Sitka Spruce "grudi"
14 - Grand Auditorium tip tela. To je stara dobra kombinacija.

Taylori se trude da imaju "svoj" zvuk, on moze da ti se dopadne ili ne, bas kao i ostale "svoje", originalne gitare (Les Paul, Strat). Vise treblea, manje bassa, nisu "preglasne" akusticki. Ako te zanimaju komentari onih koji su je svirali - kao i uvek, najbolja baza je Harmony Central. Link za 314-CE: http://reviews.harmony-central...uct/Taylor+Guitars/314-CE/10/1
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: akusticna - elektricna gitara????15.08.2006. u 21:58 - pre 215 meseci
Evo vama tamburašima da malo razmišljate kako ćete nadalje:

http://line6.com/variax/

Ima za svakoga po nešto. Malo se strpite da se učita.

Onaj model 300 upada u cenu koju je pixi018 naveo. Inače, sve to zvuči SJAJNO! Čuo sam lično!

Btw. nijednu MOJU preporuku odsada nećete dobiti na osnovu nekakvog rekla-kazala, već na osnovu LIČNOG iskustva, a to je i dosada uglavnom bio moj kriterijum.
Samim tim, skresaću preporuke na neophodnu i realnu meru!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: [Instrumenti] akusticna - elektricna gitara????

[ Pregleda: 6565 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.