Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin

[es] :: GPS :: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin

Strane: 1 2

[ Pregleda: 29582 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin10.11.2006. u 14:48 - pre 211 meseci
Interaktivna karta cestih radarskih kontrola u Beogradu (uskoro i sire):
http://gpsshop.awardspace.com/poi/radari.html

- Za direkno ubacivanje koordinata u gps uredjaj ili Pocket PC za sada su tu sledeci fajlovi:
za TomTom
http://gpsshop.awardspace.com/poi/download/radari1.ov2
za Garmin
http://gpsshop.awardspace.com/poi/download/radari1.gpx
http://gpsshop.awardspace.com/poi/download/radari1.csv
za Google Earth
http://gpsshop.awardspace.com/poi/download/radari1.kml

Svakog par dana dopune


[Ovu poruku je menjao DigitNBG dana 14.11.2006. u 10:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin11.11.2006. u 15:42 - pre 211 meseci
U koji se direktorijum ubacuje ovaj gpx file (kod Garmina)?
 
Odgovor na temu

sksk
jaksa scekic
novi beograd

Član broj: 61534
Poruke: 64
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin11.11.2006. u 19:00 - pre 211 meseci
Il to neka greska kod njih ili kod mene,ne dobijam fajl nego spisak komandi,i mesta gde su radari

J
<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?>
- <gpx xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd" version="1.1" creator="PoiEdit v4.5.1 build 185 ©2002-2006 by Dnote Software ([url=http://www.poiedit.com)]http://www.poiedit.com)[/url]">
- <wpt lat="44.80535" lon="20.43279">
<name>RK 50kmh BG J.Gagarina pre gazele</name>
</wpt>
- <wpt lat="44.81064" lon="20.43814">
<name>RK 50kmh BG J.Gagarina iza Hyata</name>
</wpt>
- <wpt lat="44.80371" lon="20.41708">
<name>RK 60kmh BG J.Gagarina Buvljak</name>
</wpt>
- <wpt lat="44.80463" lon="20.40414">
<name>RK 60kmh BG J.Gagarina Avgostina Neta</name>
</wpt>
- <wpt lat="44.80688" lon="20.39888">
<name>RK 50kmh BG O.Brigada Idea
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin11.11.2006. u 22:56 - pre 211 meseci
Jaksa, nemoj ga tretirati kao link nego idi desni klik pa "Save Link As" i sacuvace ga kao taj file. Probao sam za TT i radi stim sto TT5 imam sjajnu opciju da te upozori na POI za razdaljinu koju mu ti zadas. Za Garmina ne znam kako radi. Ovo je zaista dobr stvar (iako zaapadno Evropske zemlje imas redovni update) i trebalo bi azurirati za celu Srbiju. I pored radar detektora ubih se od placanja kazni.
 
Odgovor na temu

sksk
jaksa scekic
novi beograd

Član broj: 61534
Poruke: 64
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin12.11.2006. u 10:24 - pre 211 meseci

Ma probao na sve moguce nacine,i "save as" desni klik,ma ni da bekne,isao i na samu web stranu.Inace radi za Garmin isto kao i za TomTom,imas automatsko ubacivanje ili da mu sam das na koju razdaljinu da upozori.

Inace sad sam putovao po benelux-u, i upotrebio TMC,stvarno je korisna stvar,upozori gde i kad je guzva na putevima,pa tako je izbegnes i okolo-naokolo ali se ne zaglavis...ko zna kad ce to kod nas :))


J
 
Odgovor na temu

sksk
jaksa scekic
novi beograd

Član broj: 61534
Poruke: 64
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin12.11.2006. u 11:19 - pre 211 meseci


Il to pao server,ne mgu da pristupim sajtu

J
 
Odgovor na temu

sksk
jaksa scekic
novi beograd

Član broj: 61534
Poruke: 64
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin12.11.2006. u 12:20 - pre 211 meseci


ja ne mogu da download-ujem file za Garmin,ako je neko vec uspeo il moze da mi posalje na [email protected]

hvala unapred

J
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin13.11.2006. u 08:22 - pre 211 meseci
Za Garmin, za upload POI baza, kreiranje sopstvenih itd..:
Garmin poi loader:
http://www.garmin.com/support/download_details.jsp?id=927

"...POI Loader allows you to load custom points of interest into your unit. The input files can be downloaded from the internet or you can create your own. With POI Loader, you can configure the unit to alert you when you are within a certain distance of a point or if you are driving over a certain speed near a point; perfect to warn you about upcoming schools zones and redlight and speed cameras. The unit will also allow you to search for and navigate to the loaded points of interest."

Za TomTom - samo ubacite ovaj ov2 fajl u direktorijum gde vam je mapa. Radi na svim verzijama. Evo detaljnog upustva:

"Step 1. Copy the POI files to your PocketPC
Ensure that your storage card is "unlocked".
Then go to the map folder on your PocketPC, for example the folder "Great_Britain_Plus-Map"; and "paste" the POI files into this folder.

The POI files are now successfully copied to this folder. You are ready to use your new POIs in TomTom Navigator 5.

Step 2. Display POIs in TomTom Navigator 5
Finally, to enable POIs in TomTom Navigator 5, start TomTom Navigator 5 and select the POIs in your POI categories:

Change Preferences | Manage (or Maintain) POI | Enable / Disable POI
Select POI

They now are displayed on your TomTom Navigator 5 screen in both 3D maps and 2D maps.
Even if you do not display POIs on screen, you can now "navigate to" your Poi’s, find POIs near your location, etc.

Step 3. Set up Proximity Alerts (optional)
Change Preferences | Manage (or Maintain) POI | Warn when near POI
Select each POI in turn,
Select the distance for warning
Select the warning sound
Uncheck the "Warn only if POI is on route" box ..."


NB. If you check the "Warn only if POI is on route" box, then you will not be warned of POIs that you approach if:
1. The POIs are slightly away from the road.
2. You have no destination and therefore no route planned"

Ovi fajlovi nastali su kao deo akcije na jednom drugom forumu (ne mogu da navodim ime - pravila foruma) - Doprinesite i sami svojim lokacijama i opisom ogranicenja brzine. - Dovoljno je da mapu dovedete tacno na mesto kontrola, tako da krrst na centru mape bude na toj lokaciji i prepisite koordinate iz donjeg levog ugla i postujte ih. Dopunjavacemo bazu na svakih par dana.

Svaki komentar i sugestija, nova lokacije.. su dobrodosle.

Pozdrav

Danijel

 
Odgovor na temu

sksk
jaksa scekic
novi beograd

Član broj: 61534
Poruke: 64
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin13.11.2006. u 09:22 - pre 211 meseci

Danijel,

pravim ja sam POI preko Garmin POI loader-a nego sa Vaseg sajta ne mogu da download-ujem gpx fajl. sve dobijam druge extenzije,videli ste moj mail u grupi

to mi je jedan problem,pa mi je jedan clan foruma poslao i nema frke,ubaceno...

nego nekoliko sugestija

kao prvo gde da saljemo predloge,kao drugo da ubacujemo i slicice ogranicenje 40,50 km,tako sam preuredio Vas fajl

Jaksa
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin13.11.2006. u 23:49 - pre 211 meseci
Ne uspevam da pokrenem Garmin POI Loader sa PPC+Garmin Que? Da li je nekom poslo za rukom?
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin14.11.2006. u 11:24 - pre 211 meseci
Citat:
sksk: Danijel,

kao prvo gde da saljemo predloge,kao drugo da ubacujemo i slicice ogranicenje 40,50 km,tako sam preuredio Vas fajl

Jaksa


Ubacen je i garmin CSV fajl - radi lakseg ubacivanja u POI loader (ako se ne varam GPX ste morali da ubacujete prvo u Map Source pa onada u Poi loader)
Prva poruka je izmenjena i dodat novi link.

Predloge mozete ili ovde na forumu ili na mail [email protected]

Ako ste modifikovali fajl za Garmin, slobodno ga posaljite na gornji mail i do sledeceg update-a postavicemo ga na server.

Pozdrav

Danijel
 
Odgovor na temu

kristi
CH

Član broj: 4340
Poruke: 32
*.unizh.ch.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin14.11.2006. u 13:55 - pre 211 meseci
Da ne bih otvorio slicnu temu imam pitanje u vezi TomTom Mobile 5.0 koristim sa Nokia 6680.
Da li se tu moze ubaciti Radarske kontrole za CH, A i D ?
Ako mogu gde se mogu naci ?
Pozdrav
Kristi
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin14.11.2006. u 15:08 - pre 211 meseci
@kristi
postoji par sajtova komercijalnog karaktera. Ostavi mi e.mail na PM pa cu ti poslati jednu bazu, koju samo ubaci u root mape koju koristis.
Pozdrav

Danijel
 
Odgovor na temu

sasmar
Geoloski institut Srbije
bgd

Član broj: 48308
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin15.11.2006. u 22:37 - pre 211 meseci
Vrlo korisna stvar. Hvala. Moj Garmin na zalost (GPSmap 60 CSx) ima samo 10 tacaka u memoriji za Proximity points, ali svakako ih je korisno imati i vizuelno na karti. Da li neko ima slicne fajlove sa korisnim lokacijama (benzinske pumpe i sl.)? Ja sam poceo da ubacujem pumpe po Srbiji, ali jos uvek ih nemam dovoljno. Cim skupim malo vecu bazu, saljem na forum.
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin16.11.2006. u 08:51 - pre 211 meseci
Citat:
sasmar: Da li neko ima slicne fajlove sa korisnim lokacijama (benzinske pumpe i sl.)? Ja sam poceo da ubacujem pumpe po Srbiji, ali jos uvek ih nemam dovoljno. Cim skupim malo vecu bazu, saljem na forum.

Dosta pumpi (sto postojecih sto fantomskih vec postoji u TomTom mapi, a takodje i u SCG Route. Ja sam poceo da ubacujem pumpe koje imaju PLIN.
U svakom slucaju sto vise POI za nase prostore to bolje - lako cemo na kraju sve objediniti.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sasmar
Geoloski institut Srbije
bgd

Član broj: 48308
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin20.11.2006. u 20:32 - pre 211 meseci
Citat:
DigitNBG: U svakom slucaju sto vise POI za nase prostore to bolje - lako cemo na kraju sve objediniti.

Ja sam uneo 15 ak bankomata (Intesa) po Beogradu, ako nekome treba mogu da posaljem na mail.
 
Odgovor na temu

icanet

Član broj: 39048
Poruke: 19
*.w81-51.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin08.12.2006. u 06:41 - pre 210 meseci
Imam tomtom go910, gde mogu da kupim kartu Srbije za ovaj model.
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin08.12.2006. u 08:01 - pre 210 meseci
@icanet - Nigde ovo je beta karta i imas je na internetu
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
195.252.79.*



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin26.07.2008. u 08:24 - pre 190 meseci
Dali ima nesto novo, tj gde moze da se pokupi vise lokacija gde su radarske kontrole?
Verujem da je mnogima gps postao omiljen pomagac u saobracaju od kako je pokrenuta ova tema,pa tako i meni!
Ja znam gde se nalaze neke patrole sa radarima ali ne znam mogu li ih negde okaciti tj da dam koordinate istih!
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

de.marko

Član broj: 93761
Poruke: 35
195.252.86.*



Profil

icon Re: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin03.09.2008. u 08:53 - pre 189 meseci
Uspeo sam da ih ubacim vrlo prosto samo sam skinuo na desktop i pokrenuo POI loader i on ih je sam nasao i ubacio u garmin.Ali me interesuje kako ja da postavim jos patrola(npr. koliko sam video nema ih na novom novosadskom autoputu ka batajnici posle galenike tj na prvoj raskrsnici tu obicno stoje,ogranicenje ne znam tacno ali mislim da je 60) e sad kako da postavim ja to i kome da posaljem,i jos jedno pitanje kako se podesava na kom rastojanju da te upozorava na patrole??? imam garmin 205w i sve sam pokusavao i imam samo opcijiu da podesim ton tj. da li ce da bude jedan ton ili kontinuirano??? ako neko zna naka mi napise .hvala.Usput i najvaznije ODLICNO STE ODRADILI POSAO LJUDI SVAKA CAST!!!! HVALA.

radi obavestava me automatki na 1.5 km od policiskih patrola .super svaka cast. jos samo da mi neko kaze kako ja da ubacim jos mesta gde su patrole? pozdrav

[Ovu poruku je menjao de.marko dana 04.09.2008. u 09:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Radarske kontrole - Karta i POI baze za TomTom i Garmin

Strane: 1 2

[ Pregleda: 29582 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.