Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formatiranje ulaznih podataka (asp.net)

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Formatiranje ulaznih podataka (asp.net)

[ Pregleda: 2115 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

proNick

Član broj: 44117
Poruke: 53
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Formatiranje ulaznih podataka (asp.net)10.11.2006. u 00:43 - pre 212 meseci
Pozdrav!

Da li neko moze ukratko da mi opise nacin formatiranja ulaznih podataka, pre upisivanja u bazu?

Na primer: Imam web formu, i na njoj text polje. U njega, korisnik treba da upise godinu, ali polje u bazi je smalldatetime. Dakle, ako je korisnik upisao 2006, kako da taj podatak upisem u tabelu kao 2006-01-01?


Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

colke77
Dragan Colić
Beograd

Član broj: 74309
Poruke: 194
195.252.107.*



+12 Profil

icon Re: Formatiranje ulaznih podataka (asp.net)10.11.2006. u 12:55 - pre 212 meseci
Prvo, ja za unos podataka ne bi koristio tekst polje, vec numericko polje. A da u ASP.NET-u ne postoji polje za unos samo cifara. To se resava kreiranje custom kontrole koja ce primati za ulaz samo cifre. Ali ajde da ga ne duzim ako si resio da unosis preko textbox-a (amo obavezno uradi validaciju).

Ja bih resio tako sto bi kreirao promenljivu tipa DateTime na sledeci nacin

DateTime datum = new DateTime(PromenljivaZaGodinu, 01, 01);

i onda tu promenljivu upisao u bazu.

Naravno, pre toga trebas tvoj unos koji si dobio iz TextBox-a da pretvoris u int i upises tamo gde sam ja upisao PromenljivaZaGodinu.

pozdrav
Idemo dalje
 
Odgovor na temu

draganc__
dragan ciganovic
banja luka

Član broj: 91550
Poruke: 64
*.bl.pttrs.net.



Profil

icon Re: Formatiranje ulaznih podataka (asp.net)10.11.2006. u 14:34 - pre 212 meseci
U bazu ce se uvijek upisati onaj format datuma koji si ti stavio na bazi, znaci nije uopste bitno koji je format datuma koji je unio korisnik dok god je to validna DateTime promjenljiva, konverziju formata ce odraditi drajveri, valjda.

Ako korisnik samo upisuje godinu onda umjesto TextBox-a stavi DropDownList sa godinama, tako da korisnik ne moze pogrijesiti i uradio si validaciju, pa dalje uradi kao sto je colke rekao.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Formatiranje ulaznih podataka (asp.net)10.11.2006. u 17:14 - pre 212 meseci
Mala digresija.
Problemi oko datuma ne postoje. Format nije nista drugo nego format. Kratak pogled na serach u BOL za SQL Server za DateTime type kaze

Citat:

Date and time data from January 1, 1753, to December 31, 9999, with an accuracy of one three-hundredth second, or 3.33 milliseconds. Values are rounded to increments of .000, .003, or .007 milliseconds.

Stored as two 4-byte integers. The first 4 bytes store the number of days before or after the base date, January 1, 1900. The base date is the system's reference date. Values for datetime earlier than January 1, 1753, are not permitted. The other 4 bytes store the time of day represented as the number of milliseconds after midnight. Seconds have a valid range of 0–59.


Znaci samo malo preciznije treba formulisati a to je da u bazi se uvek zapisuje ista binarna vrednost za isti datum ma koga formata on bio. Format je tu samo da formatira ta 2 * 4 bajta i nista vise.

4 proNick
A to kako da resis sa godinama, najbolje uradi kao sto ti je draganc__ napisao i manje ce te boleti glava.




 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Formatiranje ulaznih podataka (asp.net)

[ Pregleda: 2115 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.