Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ActionScript za ucitavanje spoljnog *.swf filma u glavni film

[es] :: Flash :: ActionScript za ucitavanje spoljnog *.swf filma u glavni film

[ Pregleda: 2767 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dimmu
Zemlja Serbija

Član broj: 30971
Poruke: 49
*.ETF.BG.AC.YU.



Profil

icon ActionScript za ucitavanje spoljnog *.swf filma u glavni film07.11.2006. u 16:33 - pre 212 meseci
Znam da je bilo slicnih tema i ranije, ali nigde nisam mogao da nadjem prave informacije.

Naime, imam jedan glavni film main.swf i npr, dva menija koja su takodje *.swf (left.swf i bottom.swf). Da li mi neko moze postovati ActionScript kojim bi se mogla ta dva filma ucitati u glavni na odredjeno mesto (uz levu i gornju ivicu, recimo) odmah po ucitavanju glavnog filma... Probao sam sa funkcijama loadMovieNum i unloadMovieNum koje sam ucitavao u Actions Layer ali nikako mi se taj manji film ne prikazuje u glavnom.

Hvala unapred
Have No Fear, Dimmu's Here
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: ActionScript za ucitavanje spoljnog *.swf filma u glavni film07.11.2006. u 21:05 - pre 212 meseci
Napravi movie clipove koji ce posluziti kao 'holderi' za ta dva klipa.
I onda uradi sledece:
left_holder.loadMovie("left.swf");
bottom_holder.loadMovie("bottom.swf");

To je najlakse.
 
Odgovor na temu

Dimmu
Zemlja Serbija

Član broj: 30971
Poruke: 49
195.252.103.*



Profil

icon Re: ActionScript za ucitavanje spoljnog *.swf filma u glavni film08.11.2006. u 15:51 - pre 212 meseci
Pukusao sam kako si mi rekao, medjutim nisam u potpunosti uspeo. Napravio sam movie clip holder (od obicnog pravougaonika) i namenio mu sledeci action script:

on (release) {

if(this == Number(this)){
loadMovieNum("meni.swf",this);
} else {
this.loadMovie("meni.swf");
}

}

Jedino tako zaista ucita film u taj pravougaonik, ali nece da ga pusti. Ako izmedju poslednje dve } zagrade ubacim main.swf.gotoAndPlay("1"); i dalje nista.

Sta da radim?

p.s. Ako pokusam da umesto gornje on (release) metode ne ubacim nista na mestu release, nece da radi (AS prijavljuje gresku). Probao sam razne varijacije na temu i sa actions layer-om, ali opet nista.
Have No Fear, Dimmu's Here
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: ActionScript za ucitavanje spoljnog *.swf filma u glavni film

[ Pregleda: 2767 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.