Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XFce 4.4 i pristup Samba shareovim

[es] :: Linux desktop okruženja :: XFce 4.4 i pristup Samba shareovim

[ Pregleda: 1846 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon XFce 4.4 i pristup Samba shareovim04.11.2006. u 14:16 - pre 212 meseci
U verziji XFce-a 4.4beta i noviji, xffm je zamenjen thunarom. Thunar je sjajan, ali, nastao je i mali problem. Ranije je postojao xfsamba program koji je bio samostalan i koristio se za pregled SMB sharova u mrezi. Kasnije su ga ubacili u sam xffm, a sada kada je xffm izbacen iz XFce-a, fakticki je izbacena podrska sa SMB sharove u potpunosti.
Nakon isprobavanja gomile resenja, od kojih je vecina samo frontend za smbclient (uglavnom koriste expect, pa vuku i Tk za sobom) koja su se pokazala kao nikakva, nasao sam i jedno sjajno resenje. Resenje je fusesmb.
Treba vam fuse, fuse-utils i jos par paketa (sve dolazi uz Ubuntu). Skinete programcic, instalacija standardna (./configure && make && make install). Dodate svog usera u grupu fuse. Pokrenete "fusesmb ~/network" i od tog trena svim sharovima iz mreze mozete da pristupite kroz taj direktorijum. A onda mozete da koristite sta hocete - thunar, ili bilo koji drugi file manager.
Samo jos dve sitnice - stavite fuse modul da se automatski ucitava (echo fuse >> /etc/mudules) i napravite skript u ~/Desktop/Autostart koji ce da pokrene komandu od malocas (fusesmb ~/network), da ne morate ni sa tim da se cimate svaki put...
Dobro je sto je resenje univerzalno, pa ce da radi i ako koristite fluxbox ili bilo koje drugo malo graficko okruzenje.

Ne znam zasto sam ovo napisao, ali, ne moze da skodi, a ako ne skodi, znaci da koristi...

JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: XFce 4.4 i pristup Samba shareovim

[ Pregleda: 1846 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.