Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pppoe

[es] :: Linux mreže :: pppoe

[ Pregleda: 2274 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mekani
Goran Mekic
Novi Sad

Član broj: 4544
Poruke: 51
*.ptt.yu

ICQ: 163226991


Profil

icon pppoe16.05.2003. u 13:22 - pre 255 meseci
Mreza radi OK, ali ne mogu da se konektujem na net iz Linux-a. Kada sam u Win-u sve je ok, dakle sve ostale masine rade kako treba. Cak i samba u linux-u radi savrseno, tako da je mrezna podesena. Nasao sam da se treba kaciti sa pppoe-om na sledeci nacin: pppd pty '/usr/local/sbin/pppoe -I eth0' noipdefault defaultroute hide-password passive persist name [email protected]. Pri tom treba u pap-secrets da stavim username i password. Sve je uradjeno ali mi ne ide da se nakacim. Kada ukucam prethodnu komandu, samo mi ispise da se konektuje i tako ostane. Naravno, ne mogu nista ni da pingujem. E sad. Moguce da nisam ni DNS podesio kako treba. Obzirom da mi je ovo prvi put da se srecem sa ovako necim, nemam pojma ni da li sam do sada ista dobro uradio. A da. Linux je SuSE 8.1. Kada pustim yast (SuSE-ov konfiguracioni program) da mi nadje sta on misli da treba za pppoe, nadje mreznu ali mi izbaci poruku da ne moze da nadje modem na interfejsu eth0. Ako je ista bitno, izlaz na net je wireless. Hvala!!!
Meka(ni)
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: pppoe

[ Pregleda: 2274 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.