Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa povezivanjem access pointa sa racunarom !!!

[es] :: Wireless :: Problem sa povezivanjem access pointa sa racunarom !!!

[ Pregleda: 2251 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

make 1
serbia

Član broj: 109229
Poruke: 11
*.astra-net.com.



Profil

icon Problem sa povezivanjem access pointa sa racunarom !!!01.11.2006. u 17:09 - pre 212 meseci
Ovako, kupili smo ( ja i moj rodjak ) access point Gygabyte i zelimo da se medjusobno povezemo i da sharujemo internet, e sad kada smo uzeli njegov racunar i u njemu smo ubacili wireless karticu D-link DWL 520+ i uspesno smo se povezali odnosno u istoj sobi smo uspeli da ostvarimo bezicnu konekciju.

Posto je veza bezicno bila uspostavljena ( access point i dva racunara bili su u jednoj sobi ), smatrali smo da je potrebno da se access point smesti na tavanu mog suseda posto je njegova kuca na visljem predelu ( brdski predeo ) i ona je od moje kuce udaljena nekoliko metara ( 38 m od mog racunara do access pointa ), da bi moj rodjak koji je udaljen nekih 500 m vazdusnom linijom mogao na acces point da se zakaci, medjutim tada nastaje problem, naime kabal duzine 38 metara kada je u sobi gde je acces point i racunar ( cisto da se vidi da li pinguje ), ping ide sasvim ok i radi konekcija, ali kada kabal rasvucemo i kada acces point postavimo kod suseda onda racunar koji je kod mene nece da pinguje i nece da se poveze sa njim, kada kabal ponovo spustimo dole i vratimo access point do mog racunara opet pingovanje ide preko tog UTP kabla ( CROSSOVER ), ali kad ga ponovo vratimo isti je problem nece da se poveze.

inace proverili smo kabal on je sasvim ok al nece da ide ping ( proveravali smo dok je kabal bio postavljen izmedju acces pointa koji je bio na susedovoj kuci i mog racunara ) tako da kabal radi al ping nece da ide sve dok ga ne vratimo da bude pored racunara.

e sad da li access point Gigabyte je toliko slab pa ne moze da i tih 38 metara uspostavi konekciju ili je nesto drugo u pitanju ?
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem sa povezivanjem access pointa sa racunarom !!!02.11.2006. u 00:47 - pre 212 meseci
postavi mreznu da radi na 10Mbit half duplex
 
Odgovor na temu

make 1
serbia

Član broj: 109229
Poruke: 11
*.astra-net.com.



Profil

icon Re: Problem sa povezivanjem access pointa sa racunarom !!!02.11.2006. u 08:32 - pre 212 meseci
jos samo kad bi mi rekao na koji nacin to da podesim, posto nisam neki znalac...
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem sa povezivanjem access pointa sa racunarom !!!05.11.2006. u 03:20 - pre 212 meseci
ides na start- control panel-network conections-pa ces u tom prozoru videti tvoju mreznu pa na nju idi na properties pa na configure pa onda advanced, kliknes na media type i sa desne strane podesi 10Mbps half duplex ili bez duplexa zavisi koju mreznu imas
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa povezivanjem access pointa sa racunarom !!!

[ Pregleda: 2251 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.