Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crystal Reports i ime servera baze POMOC!!!

[es] :: .NET :: Crystal Reports i ime servera baze POMOC!!!

[ Pregleda: 2148 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Taranto

Član broj: 67452
Poruke: 105
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Crystal Reports i ime servera baze POMOC!!!30.10.2006. u 20:45 - pre 212 meseci
Pozdrav drustvo!

Imam cudan problem: kada pravim izvestaje na osnovu tabele ili pogleda onda sledeci kod koji govori CR-u na koji server se kaci radi ok

TableLogOnInfo logonInfo = new TableLogOnInfo();
foreach (Table table in crd.Database.Tables)
{
logonInfo = table.LogOnInfo;
logonInfo.ConnectionInfo.ServerName = ImeServera;
logonInfo.ConnectionInfo.DatabaseName = ImeBaze;
logonInfo.ConnectionInfo.UserID = UserID;
logonInfo.ConnectionInfo.Password = Password;
table.ApplyLogOnInfo(logonInfo);
};

medjutim, kada pravim izvestaj na osnovu uskladistene procedure,ovaj kod prakticno ne funkcionise. Izvestaj hoce da se otvori samo ako se u toku razvoja, na Prewiev izvestaja ukuca ime servera. Ako se ime servera u medjuvremenu promeni ispaljuje poruku DA PROCEDURA OCEKUJE PARAMETAR, (kojiinace treba da se prosledi) i da taj parametar nije prosledjen. Onda mora da se u dizajn modu ukuca ime novog servera i onda funkcionise.

Napominjem da se ovo desava samo kod izvestaja koji se prave na osnovu uskladistene procedure SA PARAMETRIMA!!!

Ako neko ima neku ideju ili informaciju, dobro bi dosla... POZDRAV!
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Crystal Reports i ime servera baze POMOC!!!31.10.2006. u 16:10 - pre 212 meseci
Nisi naveo koju verziju koristis CR-a i koju bazu koristis. Inace, moras da ukucas prametre za preview. Tako CR dobija mogucnost da verifikuje bazu i zna koje parametre treba da trazi. Posle iz koda mozes da mu podmetnes identicnu stored proceduru i sa nekog drugog servera. Interface stored procedure mora da bude identican. Ako se razlikuje makar i ime parametra, CR ce da ti trazi parametar. Ne znam da li ti je ovo pomoglo. Imam slicnu konekciju na bazu i gomilu SP-a koje imaju parametre i sve to radi kako treba na 4 servera bez ispravki. Radi se o CR XI i SQL Serveru 2000. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Taranto

Član broj: 67452
Poruke: 105
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Crystal Reports i ime servera baze POMOC!!!01.11.2006. u 17:45 - pre 212 meseci
Upitanju je CR koji dolazi uz VS 2005, mislim da je to desetka. Baza je SQL Server 2000.

Inace baze su potpuno iste, samo je aplikacija postavljena da radi na dva razlicita racunara.
Nisam te bas najbolje razumeo na koje parametre mislis, ali ja svakako na Prewiev postavim parametre mog racunara kada probam izvestaj, a prilikom kreiranja izvestaja iz koda, prosledim mu parametre trenutnog servera na kome se izvrsava program.

Problem je taj, sto kada aplikaciju odnesem na racunar na kome treba da radi, a koji se ne zove isto kao moj komp, on jednostavno ispaljuje gresku da nije prosledjen parametar koji procedura ocekuje.

Prakticno podmetanje imena servera kada se izvestaj kreira ne funkcionise u tom slucaju vec on radi samo ako je ime servera isto kao ono koje sam ukucao prilikom Prewiev pogleda.
Napominjem, ovo mi se desava samo kada procedura prima parametre, kod ostalih procedura i pogleda radi korektno!!

Jos jedno pitanje: Kako kod dijagrama izvestaja mogu da promenim natpis koji stoji pored LEGENDE, a da ne stoji komplikovani naziv koji potice od formule polja koje se prikazuje?


Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Crystal Reports i ime servera baze POMOC!!!02.11.2006. u 11:13 - pre 212 meseci
Za tu verziju ne znam, posto mi na poslu koristimo CR XI, bez obzira na to sto smo dobili tu verziju uz vs2005.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Crystal Reports i ime servera baze POMOC!!!

[ Pregleda: 2148 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.