Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?

[es] :: Windows aplikacije :: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?

[ Pregleda: 3387 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Transcont
Ivica Radosavljevic
Skopje, Macedonia

Član broj: 52387
Poruke: 68
85.30.104.*



Profil

icon Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?27.10.2006. u 21:01 - pre 213 meseci
Koristim Windows XP SP2 i imam instalirano program za racunovodstvo koji je napravljen u Borland DelKad prodje odredeni period za da funkcionise taj program treba da se stavi sifru. To sam i uradio.

E sad posto mnogu sporo radi racunar hocu da preinstaliram Windows, no ako uradim to i kad instaliram tu programu pak cu trebati da stavim sifru (no ta sifra sta je imam ja ne odgovara sa broj koji generise programa posto program pri svako startuvanje generise novu sifru)

Zanima me dali mogu nekako da sacuvam taj program nakon preinstalacije.

Posto ne se razumem mnogu u pravljenje beckup na podatcima i takve slicne rabote, zamolio bih vas ako mozete da mi objasnite celu postapku sta treba da uradim za da mogu da sacuvam ovaj program.

Cuo sam da to moze se uraditi i so pravljenje na BOOT cd u Nero ili Gost, a ako je ovaj podobri nacin zamolio bih vas da mi objasnite i ovu postapku

Unapred hvala



Ice
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-108.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?28.10.2006. u 08:55 - pre 213 meseci
Sa ghost programima možeš da snimiš trenutno stanje sistema, što znači da bi posle oporavka sa tim snimkom sistem radio isto onako kako je radio kada si napravio snimak. Na taj način možeš samo da se osiguraš u slučaju potpunog otkaza Windows­a. Mada recimo Kaspersky posle vraćanja Windows­a u početno stanje pomoću Norton Ghost 2003 neće da radi, što može da se desi i sa programom koji spominješ. Sa ghost programima ne možeš da sačuvaš samo jedan instalirani program, pa da ga kasnije ugradiš u novi sistem (izuzetak su portable programi koji se ne instaliraju, nego se jednostavno kopiraju sa mesta na mesto). Jedini način je da kupiš program.
http://www.elitesecurity.org/t182773

[Ovu poruku je menjao zoran_dojkic dana 28.10.2006. u 10:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?28.10.2006. u 09:49 - pre 213 meseci
Šta dobija ako sada uradi image particije? Ništa.
Citat:
E sad posto mnogu sporo radi racunar hocu da preinstaliram Windows

Image ima smisla praviti tek kada instalira program na novi windows, a sada ne.

@Transcont
Možda da kontaktiraš autora programa?
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?28.10.2006. u 09:56 - pre 213 meseci
Ko o cemu - Dojkic o ghostovanju :) Univerzalno resenje...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-22.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?28.10.2006. u 10:38 - pre 213 meseci
Kupljeno ­ nema problema.
Nije kupljeno, a mnogo je skupo i uz to reinstal na vidiku. Koje je rešenje?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?28.10.2006. u 11:45 - pre 213 meseci
Ako sada napravi image, sta treba da radi sa njim?? Nema apsolutno nikakve koristi, osim ako ocekuje da mozda nece uspeti da instalira Windows.
Jer, kada instalira nov Win, taj image mu nicemu ne sluzi, a ako bi nekad iz nekog razloga ponovo vracao image, on bi opet radio isto - sporo, a to je ono zbog cega cela ova prica i jeste pokrenuta.

Ne trpaj kloniranje particije gde joj nije mesto.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?28.10.2006. u 12:49 - pre 213 meseci
Jedno od resenja moze biti Sistem mehanik i opcija unutar njega relocate
software, mislim da ti to moze pomoci.

Uzgred, da li je softver licenciran?
Da li redovno odrzavas sistem, defragmentacija, uklanjanje djubreta i
ciscenje registra.

Kapiram da nisi jedan od onih koji vole da isprobavaju svaki program koji im
dodje pod ruku pa me zato cudi da jednostavnim odrzavanjem ne mozes sistem
da oporavis. Opet, gore navedeni Sistem mehanik moze da se namesti da ti
radi u pozadini i da ti odrzava sve parametre sistema u TOP formi, za ljude
koji ne vole da se bakcu oko odrzavanja je idealan.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?28.10.2006. u 14:36 - pre 213 meseci
@Transcont:
Mislim da je najbolje kontaktirati autora programa, on sigurno zna kako premestiti program sa sistema na sistem bez reinstalacije! U slučaju da je program standalone onda će biti dovoljno kopirati samo njegov folder.
@Zoran Dojkić:
Klonirajne, kloniranje i samo kloniranje!! Ti bre ko da si Jozef Mengele!
 
Odgovor na temu

Transcont
Ivica Radosavljevic
Skopje, Macedonia

Član broj: 52387
Poruke: 68
85.30.104.*



Profil

icon Re: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?28.10.2006. u 18:55 - pre 213 meseci
Program koji koristim je kupljen, od tamu mi je i sifru koju sam dobio od autor programa

Mislio sam da to uradim sam posto program nema instalacioni fajl, nego ima jedan folder koji treba da se kopirati i u prethodno instalirani Delphi (BDE administrator i inter base) da se nasteluvati odnosno da se upise gde se nalazi baza i njeno ime.

To sam htio uraditi posto ako pozovem autor programe trebacu da cekam duzi period posto imao mnogo posao.

No jedina precka mi je to sto posle instalacija program trazice mi drugu sifru.

Probacu prvo sa System mechanich proffesional 6 da oporavim Windows, a ako ne uspem sa to ondak ipak cu morati pozvati autor programu.

Nadam se da je System mechanich proffesional 6 dobri program za to, a ako nije ovaa verzija na ovog program dobra zamolio bih vas da mi kazete koju verziju System mechanich da koristim?


Ice
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?29.10.2006. u 02:03 - pre 213 meseci
ma od tog system mechanicsa nema leba, pazi sta ti kazem.
dajem 75% sanse da ces nakon te akcije da se zapitas "sta mi je ovo trebalo"
ako vec oces da se igras time, napravi ghost!

mogo bi da probas ko sto kaze mare da iskopiras folder programa i plus uradis ghost. ako ne uspe plan a) ghost je uvek tu. tako bi rizik sveo na minimum.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dial-110.041net.co.yu.



+35 Profil

icon Re: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?29.10.2006. u 09:50 - pre 213 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac:dajem 75% sanse da ces nakon te akcije da se zapitas "sta mi je ovo trebalo"
ako vec oces da se igras time, napravi ghost!

Taj crveni kamion radi onako kako i izgleda - dečija igračka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako zacuvati programu nakon preinstalacije windows?

[ Pregleda: 3387 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.