Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prebacivanje sa Sony DV na racunar

[es] :: Video softver :: prebacivanje sa Sony DV na racunar

[ Pregleda: 3473 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr.zmaj
Drazen Zmaj
prof.
Beograd

Član broj: 63416
Poruke: 259
*.ptt.yu.

Sajt: kompaskmt.9f.com


Profil

icon prebacivanje sa Sony DV na racunar10.01.2006. u 19:57 - pre 222 meseci
Nakon sto sam sa capture prebacio video zapis sa Sony kamkordera, koristio sam program koji sam instalirao sa CD koji sam dobio uz kameru, pokusao sam da izmontiram video zapis u jedinom programu koji imam na racunaru, a to je Windows Movie Maker. Nakon sto sam importovao zapis koji je iz tri dela, izbacio sam neke detalje, uradio prelaske, medjutim kad se to pokrene da vidim kako izgleda dobijam sliku koja nije iste kvalitete kao na originalu, a ponekad slika i zvuk gube sihronizaciju. Kada projekat snimim i prebacim u WMA format, u Windows Medija Pleyeru je jako los kvalitet slike. Konfiguracija koju koristim je notbook Compaq nx6110, ima Fire Wire ulaz.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: prebacivanje sa Sony DV na racunar11.01.2006. u 09:46 - pre 222 meseci
Sve je sa hardverom u redu. Promeni softver, programi koji dolaze uz kartice na CD-u su skoro neupotrebljivi. Preporucujem ti Sony Vegas ili Ulead video studio za capture i montiranje jer nisu suvise komplikovani,a dalje za pohranjivanje vidi koji format ti najvise odgovara i dalje se informisi o tome pretragom ES foruma. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: prebacivanje sa Sony DV na racunar19.01.2006. u 10:13 - pre 222 meseci
Koji god program da koristis obavezno snimaj na hard u DV formatu. Sve ostalo nema pojma. Sat vremena ce ti biti negde oko 20 Gb, program koji ce da ti to spakuje na 4,7 Gb da bi mogao da ga gledas na DVD-u ce se malo muciti ali jedino tako ces biti zadovoljan kvalitetom. Moja ti je preporuka da za pocetak koristis Nero i za capturing i za izradu DVD-a.On ti je najprostiji a kvalitet je OK, ako ga podesis kako treba. Da ne zaboravim, bez Firewire-a nemoj ni da pomisljas da ces izvuci maksimalni kvalitet. USB zaboravi !

pozdrav
 
Odgovor na temu

dr.zmaj
Drazen Zmaj
prof.
Beograd

Član broj: 63416
Poruke: 259
*.ptt.yu.

Sajt: kompaskmt.9f.com


Profil

icon Re: prebacivanje sa Sony DV na racunar28.01.2006. u 09:37 - pre 222 meseci
Evo samo da vam se javim da sam resio problem. Kupio sam ULEAD-ov VIDEO STUDIO 9, uvezao sam vec prebaceni materijal sa kamere, obradio, ubacio efekte, i sve spakovao u SVCD formatu na jedan CD. Video koji sam dobio je zadovoljavajuceg kvaliteta. Inace ovaj program vam nudi snimanje u DVD, VCD i SVCD formatu i ujedno vam odmah da informaciju koliko je potrebno mesta sa snimanje u odredjenom formatu. Veoma dobar program.
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: prebacivanje sa Sony DV na racunar31.01.2006. u 06:40 - pre 221 meseci
Dok sam petljao oko mpeg2 tj.dok sam imao Hi 8 kameru zadovoljavao me je Ulead. Medjutim, od kako sam kupio DV kameru shvatio sam da to nema veze sa vezom. Slika je drasticno gora u odnosu na ono sto DV moze.Ni Nero nije najsjajniji ali racunam, dobar je za pocetak. Ko hoce malo ozbiljnije da se bavi time i da ima vrhunski kvalitet treba da koristi Adobe, Vegas pa cak i Pinnacle koji je toliko uproscen da ga neki nazivaju igrackom a on u stvari radi fenomenalno.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: prebacivanje sa Sony DV na racunar31.01.2006. u 21:22 - pre 221 meseci
Mislim da je čovek (dr.zmaj) ipak napravio dobar izbor. Ulead je sasvim OK za njega a Adobe i Sony koštaju mnogo više.
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.icentrala.net.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: prebacivanje sa Sony DV na racunar31.01.2006. u 22:00 - pre 221 meseci
Dosta "prepirke" oko izbora softvera.
Za pocetak mu je Ulead ti je sasvim OK, a kasnije možeš preći na profi rešenja.
Dakle, ako ti nešto ubuduće zatreba oko softvera (a i hardvera) - samo pitaj.
Napred samo!
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

nivkovic
Nikola Ivkovic
Beograd

Član broj: 84040
Poruke: 3
*.mobtel.co.yu.

Sajt: www.ulogujse.com


Profil

icon Re: prebacivanje sa Sony DV na racunar08.02.2006. u 13:18 - pre 221 meseci
Uzi Vegas 6 obzirom da ga je kupio Sony u full-u je imas komande direktno iz programa. Uključiš firewire i to je to :)
Sve isto al` drugačije :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: prebacivanje sa Sony DV na racunar

[ Pregleda: 3473 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.