Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ASUS vs MSI vs Gigabyte - matične ploče

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: ASUS vs MSI vs Gigabyte - matične ploče

[ Pregleda: 4801 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon ASUS vs MSI vs Gigabyte - matične ploče26.10.2006. u 21:37 - pre 213 meseci
sklapam (u glavi) novu konfiguraciju.
da bi mi bilo lakše, a i zbog dobrog iskustva, samo gledam ASUS (za matičnu).

da li grešim?

ako me ubedite da grešim, vratiću se korak nazad, jer sam se već odlučio za ploču, ali možda nešto naučim.
kakva su vaša iskustva?

PS:u pitanju je Intel 805 ili 915, i ploča će biti isključivo sa Intelovim chipset-om.
deki
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: ASUS vs MSI vs Gigabyte - matične ploče27.10.2006. u 00:21 - pre 213 meseci
gresis. za te pentium 4/d msi je no-no, a asus moze da prodje, ali najbolji bi ti izbor prema mom iskustvu bio gigabyte.
moja iskustva sa asus p5ld2 plocama su bila ocajna, a imao sam 2, stalno sam imao problema sa pregrevanjem.

s druge strane, ako si odlucio nesto, onda je najbolje da uradis tako, pa ces i biti najsrecniji.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: ASUS vs MSI vs Gigabyte - matične ploče27.10.2006. u 07:36 - pre 213 meseci
pogledaću kakav je izbor.
imaš li neku preporuku za ploču?

kako stoji stvar sa grafičkim kartama?
ja opet Asus...ATI Radeon...
deki
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: ASUS vs MSI vs Gigabyte - matične ploče27.10.2006. u 09:53 - pre 213 meseci
Najprije gledaj chipset, onda proizvodjaca. Asus, gigabyte,msi,aopen...svi su oni generalno ok ali uvijek imas pokoji izuzetak. Ako ti procesor nije core2duo onda uzmi nesto bazirano na chipsetu 945 (imas p, pl,itd pa pogledaj na intel sajtu razlike). Ako planiras uzeti (sad ili poslije) core2duo, uzmi 965 chipset.



 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: ASUS vs MSI vs Gigabyte - matične ploče27.10.2006. u 16:16 - pre 213 meseci
za graficku mozes da se rasptitas na drugom forumu. http://www.elitesecurity.org/f133-Video-karte-monitori
ili lepo kad osmislis otprilike sta uzima i za koji novac pitas u: http://www.elitesecurity.org/f43-PC-Konfiguracije

okvirno, ja bih ti preporucio da uzmes karticu baziranu na nvidia chipu, (7300, 7600), a sam proizvodjac je manje bitan. sve naravno zavisi od toga s kolko kesa raspolazes.

sto se tice ploce, moras da odlucis:
da li zelis da uzmes provereno stabilnu varijantu za pentium d (jer su ploce sa 945 chipsetom po meni za to najbolje); ili da ostavis otvorenu opciju za kasniju nadogradnju (u tom slucaju 965). imaj u vidu da je nadogradnja procesora finansijski vrlo nezahvalan poduhvat, tj. da ako sad nemas novca za c2d, malo je verovatno da ces ga i imati, pogotovo sto se uvek nametne neki preci upgrade, a polovan procesor ces lakse prodati skupa s plocom. znaci, il se skrpi za najjeftiniji c2d ili uzmi odmah npr: pentium d 915 + gigabyte ga8i945p


pomenuo bih ti cisto da imas u vidu, da razmislis i o athlon x2 3800.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: ASUS vs MSI vs Gigabyte - matične ploče

[ Pregleda: 4801 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.