Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BarCod i skener !

[es] :: Access :: BarCod i skener !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6637 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp42.bih.net.ba.



Profil

icon BarCod i skener !25.10.2006. u 12:48 - pre 211 meseci
Pozdrav svima :

Imam malu začkoljicu kako bih svoju aplikaciju definitivno završio,o čemu se radi pogledajte u nastavku.
Ovako : Završio sam aplikaciju koja je namijenjena za kase i ostale potrebe,sada kada sam sve uradio potreban mi je "BarCod".Na koji način da to rješim,imam glavnu formu gdje se izdaju svi računi i ona je napravljena tako da samo unesem šifru i automatski ubacujemi sve ostale karakteristike po toj šifri NPR: cijena,PDV,Naziv itd. ali meni sada dteba BarCod.Kako da povežem skener sa svojom "barCod markicom" koju sam isprintao iz svoje aplikacije,na glavnoj formi gdje izdajem račune na "Combo Box".Znači kada pređem na "Combo Box" gdje su mi šifre, zato što po šifri pretražujem potrebno je da prenesem skenerom preko svoje "BarCod markice" i da mi izbaci u programu statistike prema tom BarCod-u.Suština je u tome da povežem skener i svoj "barkod" na "comboBox glavne forme",koji "[Event]" i kao da to odradim dali pomoću kod-a ili već kako....
Evo postavio sam i font za barCod koji ja koristim i s koliko cifara se najčešće koristi barCod, dali sa 13,12,14 ili to nije ni bitno kolika god cifra se unese to je taj barCod,i dali ima gdje font-ova za "barCod"....



Unaprijed hvala svima!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp267.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 13:25 - pre 211 meseci
Pozdrav još jednom svima :
Vidm da niko nije zainteresovan da ovo rješi.
Ali Evo uzeo sam malo ovo što je "Soft Trade" Radio mislim da je dobro rješenje ali nije objašnjeno kako doći do kraja a to je da skener prikazuje statistike po barkodu.Zato sam to malo preradio i detaljno približio šta je još ostalo da se uradi a to upravo meni je potrebno i molim sve one koji mogu da ovo rješe neka skinu sebi primer i da ga pogledaju i ako mogu da to dovrše onako kao to je postavljeno u primeru.
Unaprijed se zahvaljujem svima koji će pak pokušati da ovo rješe jer mi je potrebno pod hitno !

Samo mala napomena pri registraciji dll-a, potrebno je kopirati u system 32 i onda iz references izabrati taj dll i klikniti na ok.

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 13:44 - pre 211 meseci
Citat:
Neznalac: Pozdrav još jednom svima :
Vidm da niko nije zainteresovan da ovo rješi.
Ali Evo uzeo sam malo ovo što je "Soft Trade" Radio mislim da je dobro rješenje ali nije objašnjeno kako doći do kraja

Pa mogao si da pitas originalnog autora tj. mene ;)
Inace, otkud ti "Soft Trade"? Do pre mesec dana sam drzao dll na svom sajtu za besplatno skidanje, video sam da je dosta ljudi skinulo komponentu, ali nisam imao nikakve povratne informacije za vise od 2 godine koliko je stajala na sajtu. Gde si ti pokupio moju komponentu koju zoves "Soft trade"? Ako pogledas properties od dll-a, videces da je company "Clicker", komponenta se zove "VGBarCode" zato sto sam ja Vucicevic Goran ... Nema nikakvih problema sto se mene tice, nemoj da me shvatis pogresno, ali mi nije jasno otkud ti ono "Soft Trade", posto sam jos davno to koristio za potpis svojih ranije napravljenih komponenti, pa si me zbunio.

Sto se tice tvog problema, mislim da nisi dovoljno jasan, a komponenta je kompletna za ono za cega je namenjena: GRAFICKI PRIKAZ EAN BARKOD-a NA OSNOVU BROJA. Objasni malo preciznije i jasnije sta hoces jos sa tom komponentom da radis.

Komponenta nije namenjena za rad sa barkod citacem, za to ti ne treba nikakva specijalna komponenta.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp301.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 13:56 - pre 211 meseci
Čuj stari Ovo što je tvoje kako ti kažeš sam skinuo upravo na ovom forumu bio je link nemogu se setiti na kojoj temi pa tamo na exe.fajl-u piše da je "Soft Trade" evo okačiću ti pa vidi sam. ali mi je jako potreban taj barkod u mojoj aplikaciji u access-u.Neznam dali si skinuo ovaj malo pre primer koji sam postavio.Ovako sve je ok. što se tiče bar koda prema šifri ali kako da taj barkod koji dobijem prema šifri očitam na svojim skeneru i da mi ubaci statistike u program na formu prodaja kako kada šifru unesem ručno pa mi izbaci statistike tako isto želim da mi to radi barkod kada ga skeniram odnosno možda to neko zove "Simulacija barkod-a"
Ajd vidi šta možeš odraditi pa evo ti odakle potiče taj "Soft Trade"

Pozdrav !
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 14:04 - pre 211 meseci
Ha, ostao stari alijas na test programu :) Vec sam mislio da je nesto iz "zone sumraka". Sto se tice skenera, imas objasnjenje na ovom forumu za rad sa barkod skenerima, pretrazi malo.
Osnovno je da ti je skener ulazna jedinica - kao tastatura, pa ti nije potrebna (kao sto sam vec rekao) bilo kakva dodatna komponenta, vec na dogadjaj ucitavanja informacije sa skenera (niz cifara) treba da ucitas i ostale podatke.

Pogledaj malo:
http://www.elitesecurity.org/t7718-Bar-kod-citac
http://www.elitesecurity.org/t...treba-da-napravim-program-koji
http://www.elitesecurity.org/t...upotreba-barcode-citaca-Access

...

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 26.10.2006. u 15:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp301.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 14:14 - pre 211 meseci
Stari evo malo sam pretraživao ali nisam ništa našao pa ako imaš link bio bih ti zahvalan da ga postaviš.
ajd ljep pozdrav!
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 14:17 - pre 211 meseci
Mimoisli smo se za malo!
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 14:26 - pre 211 meseci
Ne kuzim u cemu je tebi problem.

Prikopcas bar kod na USB port, ili vec koji imas
i kad predjes s njime preko bar koda , on izbaci brojke i slova tj ono sto pise u bar codu,
u combobox, txtbox tj na objekt koji ti je fokusiran.

Za ispis na ekranu ili papiru netrebas imati font , negdje na forumu imas prikacenu funkciju
koju je stavio Zidar, i koja savrseno radi, a mozes sve ispisati u bar kod i slova i brojke.

I to je to.


 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 14:42 - pre 211 meseci
Citat:
Trtko: negdje na forumu imas prikacenu funkciju
koju je stavio Zidar, i koja savrseno radi, a mozes sve ispisati u bar kod i slova i brojke.

Evo linka na ono sto je @Zidar postavio:
http://www.elitesecurity.org/t159893-0#1040864

Na zalost, tebi treba EAN, a ne Code 39 ili Code 128.

Ja sam moju komponentu napravio po standardu koji je EAN objavio, tako da potpuno odgovara specifikaciji.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.dlp307.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 14:49 - pre 211 meseci
Evo stari konačno slikovito i učinkovito pa nadam se da ćes skužiti...

Pogledao sam primer zidarov,pa meni treba barcod sa 13-odnosno 12-sto cifreni baš kao od kolege "Goran Vucicevic-a"

Hvala na linkovima.

ljep pozdrav...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 15:03 - pre 211 meseci
Vidi, verovatno ce ti pomoci neko ko radi i frontend u Access-u. Ono sto ja mogu da pretpostavim je da imas problem sa konceptom citanja skenera. Da bi cela stvar radila, potrebno je da ti je combobox sa barkodovima U FOKUSU i nakon citanja barkoda preko skenera trebalo bi da sve bude OK, a ako nije OK mozda ti je iskljucen ENTER kod skenera (ENTER je neophodan da bi se povukli i ostali podaci za robu ciji je barkod procitan).

E da, jedno glupo pitanje (koje mozda i nije toliko glupo): Da li kada kazes skener mislis na barkod citac ili obican skener?
 
Odgovor na temu

ex-baccko

Član broj: 73210
Poruke: 144
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 17:29 - pre 211 meseci
Pogledaću!
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 17:33 - pre 211 meseci
Da naravno da mislim na barCod čitač,malo si me nasmejao,ali baš super.... Ajd ako šta smisliš u skorije vrijeme javimi puno pozdrava ! "Skener"


Da da nezaboravim da te pitam zašto tvoj dll. moram uvijek da registrujem na references kada pređem na drugu mašinu odnosno kompijuter. ako ga kopiram u system32 jer je uvijek zakačen u references.zar nebih uvijek trebao da bude validan,uvijek mi izbacuje grešku pri startanju aplikacije dok ponovno ne odem na references i na browse pa ga pronađem na system 32 i kliknem na ok. kako da to izbjegtnem kada aplikaciju prenesem na drugi računar pri startanju aplikacije....

Ajd ljep pozdrav!!!!
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: BarCod i skener !26.10.2006. u 17:44 - pre 211 meseci
regsvr32.exe imas valjda na svakom sistemu. Nije ti potrebno Access okruzenje, pa References...

Da li mi se to cini, ili je @baccko = @Neznalac? I ja imam drugi username koji se vidi u potpisu i koji sam koristio u jednom periodu, ali sam barem naveo isto ime i prezime. U cemu je fazon kod vas dvojice (tebe jednog)?

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 26.10.2006. u 21:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BarCod i skener !27.10.2006. u 10:14 - pre 211 meseci
Ne neradi se o istoj osobi ja sam Dinel a on je alem zajedno smo radili i drugovi smo pa koristim e-mail kada sam radio sa njim zajedno ja koristim gmail a on koristi privatni mail inet-ov.ali pusti sada to idemo dalje sa ovom temom treba da završim to backo kaže nema vremena za druga.....

Evo o čemu se sada radi.

Ponovno pozdrav za sve :
Evo rješio sam nešto,Samo mi je još potrebno da mi kada skeniram barcod ne briše naziv u kolonama koje nisu zaključane NPR: evo na ovom primeru mi briše količinu pošto je nisam zaključao a netreba da se zaključaje jer moram da unosim količinu.Pogledajte u primer-u.
Mislim da se ovo može rješiti da na combo box "BarCod" na Event "After Update" napiše se cod da kada se kolina napuni pređe u drugi red na isto mjeto odnosno dobije fokus combo box u sledećem redu,ali ja ne znam napisati taj cod...
I još nešto za gospodina :"Goran Vucicevic" da mi pomogne oko "VGBarCode.dll-a"zašto neispisuje 13cifreni broj već 12 cifreni i dali ima dll ili font 13 cifrenog barcod broja. I probao sam da isprintam report na kome se nalazili barkodovi pa sam pokušao da skeniram te barkodove sa skenerom ali nije htjeo da ih očita ni prepozna u opće. Zašto?

Veliki pozdrav...
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: BarCod i skener !27.10.2006. u 10:32 - pre 211 meseci
Pises samo 12 cifara, 13-ta cifra je kontrolni broj (poslednja cifra - pogledaj test program).

Da bi se ispravno prikazivale cifre ispod koda, potrebno je da imate instaliran "OCR A Extended" font. Ovaj font je preporucen po standardu.

Ako ti ne cita ono sto je odstampano, probaj da stampas bez cifara.

Unesi neki barkod sa neceg sto si kupio u prodavnici, odstampaj pa probaj da procitas...

Da, kao jedan od parametara funkcije imas i faktor skaliranja, probaj sa vecim faktorom.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BarCod i skener !27.10.2006. u 10:35 - pre 211 meseci
A gdje da skinem taj font imašli link.

Pomagaj Goran-e
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: BarCod i skener !27.10.2006. u 10:38 - pre 211 meseci
Nemam link, zao mi je.
 
Odgovor na temu

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.222.36-130.bih.net.ba.



Profil

icon Re: BarCod i skener !27.10.2006. u 10:41 - pre 211 meseci
Dali si analizirao zašto mi briše kolone koje nisu zaključane i koji cod da upišem na combo box kako bi mi prešao u drugi red na isto mjesto da kursor neide na količinu već da pređe na sledeći red na combo box barcod!

Evo pronašao sam font i dali će mi sada skener prepoznati barcod kada ga isprintam sa reporta-
Ajd pozdrav!
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: BarCod i skener !27.10.2006. u 10:48 - pre 211 meseci
Sto se tice front end-a u Accessu, kao sto sam ti vec rekao: ja ti ne mogu pomoci, mozda ti neko drugi pomogne, a sto se tice barkod-a napisao sam ti gore neke opcije koje treba da probas, to je sve sto ti mogu reci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: BarCod i skener !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6637 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.