Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6387815 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 08:17 - pre 140 meseci
Citat:
kojaklima:
jedan serviser/monter mi kaže:
ne gledaj grafove, tabele itd.....to je bez veze......................ako hočeš klimu za grijanje onda kupi TOP model klime od priznate firme + cena morda, da je >1000€...to je to ....

......ali ja sam ipak analitički čovek pa moram da malo provjerim tabele i grafove.
Ako bi malo manje gledao bi sada več imao klimu na zidu :)

Pogledaj ponovo test 2010 --videces kako Fujitsu drzi kapacitet--shvatio si da je to OBICNA Fujitsu samo je promenjena blokada i dodat grejac.Generalna odlika- je da sve Fujitsu klime dobro drze kapacitet i daju najbolji odnos CENA-KVALITET..
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 10:00 - pre 140 meseci
Citat:
kojaklima:
jedan serviser/monter mi kaže:
ne gledaj grafove, tabele itd.....to je bez veze......................ako hočeš klimu za grijanje onda kupi TOP model klime od priznate firme + cena morda, da je >1000€...to je to ....

......ali ja sam ipak analitički čovek pa moram da malo provjerim tabele i grafove.
Ako bi malo manje gledao bi sada več imao klimu na zidu :)


Nemoj bas tako lako da odbacujes TABELE -naravno Japanskih proizvodjaca Toshiba ,Daikin,Mitsubishi hevy--elektic,Fujitsu,Hitachi.......Ako hoces klimu da te greje kupi samo JAPANSKI klima uredjaj -- o drugima nemoj ni da razmisljas....Ako se odlucis za Toshibu ili Daikin a zelis veci KAPACITET onda znaj da moras da kupis klimu 16000 BTU ili 18000 BTU - njihova generalna odlika je da gube vise na kapacitetu grejanja sa padom spoljne tempera...........naravno to se odnosi na obicne verzije klima uredjaja.............
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 10:09 - pre 140 meseci
@mkdklima:
Da li bi mogao da izmeris potrosnju jedne od tih LG klima koje posedujes? Potrebna ti je spoljasnja temperatura, unutrasnja temperatura, i da je u momentu paljenja podesis da greje na 30c, da bi dobio max output. Bas me zanima koliko bi povukao iz uticnice, i da li bi se taj podatak gadjao sa onom tabelom. Okacis video od 1min i postujes link ovde, pa da prekinemo sa prepucavanjen i nagadjanjima, poslednjih par strana samo neke spekulacije, a forumu trebaju cinjenice. Mada, po onoj tabeli LG je odlican, na -15 ima COP 3.26, sto mi je prosto neverovatno, i voleo bih to da vidim.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 08.11.2012. u 12:25 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 10:51 - pre 140 meseci
Pa u tome i jeste problem--jedino koja klima moze da da PRIBLIZNE rezultate je Toshiba daisekai 5 I daisekai 6 i to 16000 BTU koje kostaju 1500 E i to samo do - 10 c jer posle drasticno smanjuju kapacitet da bi ocuvale COP vrednost.Zato sam ja i rekao da je to MARKETING ......--on to zna--......cini mi se da je rekao da njegova klima kosta 700 E .........te visoke vrednosti COP mogu da pruze samo klime koje su jako JAKO skupe i onda je javlja problem ISPLATIVOSTI--kada ce vama da se vrati taj novac koji ste ulozili............

[Ovu poruku je menjao kafa101 dana 08.11.2012. u 12:02 GMT+1]
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 11:30 - pre 140 meseci
U naredne dve godine, struja bi postepeno trebalo da poskupi 80%, to je "zvanicna preporuka" strucnjaka medjunarodne zajednice. Kakva ce situacija biti (jer podosta naroda ni po ovim cenama nema da placa struju) ostaje samo da sacekamo i vidimo, ali ako stvarno cena struje predje iz socijalne u trzisnu kategoriju bice nam svima veoma vazno koliko sta trosi i koliki je COP.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 12:10 - pre 140 meseci
Citat:
mr Jozza: U naredne dve godine, struja bi postepeno trebalo da poskupi 80%, to je "zvanicna preporuka" strucnjaka medjunarodne zajednice. Kakva ce situacija biti (jer podosta naroda ni po ovim cenama nema da placa struju) ostaje samo da sacekamo i vidimo, ali ako stvarno cena struje predje iz socijalne u trzisnu kategoriju bice nam svima veoma vazno koliko sta trosi i koliki je COP.


Ako struja stvarno poskupi skoro 100%,preci cu na cvrsto gorivo,tj drva. Kod nas je seljak uvek bio u zajebanoj poziciji,i zato ce drva uvek biti oko 30e metar
Prema tome racunica je jasna,doduse bice malo prljavo
Inace trenutno,samo obicna Midea,pisao sam vec
A sto se tice uporednih tabela,tu moze da pise ko sta hoce
Npr kineski zvucnici su deklarisani na 500 W a nemaju blage veze sa tim,onda proizodjac napise za neki automobil da trosi 5,4 a u stvari trosi 6,3 itd...
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 12:46 - pre 140 meseci
Citat:
mr Jozza:
U naredne dve godine, struja bi postepeno trebalo da poskupi 80%, to je "zvanicna preporuka" strucnjaka medjunarodne zajednice. Kakva ce situacija biti (jer podosta naroda ni po ovim cenama nema da placa struju) ostaje samo da sacekamo i vidimo, ali ako stvarno cena struje predje iz socijalne u trzisnu kategoriju bice nam svima veoma vazno koliko sta trosi i koliki je COP.

DA ali kada struja poskupi tada ce da poskupi i gas i sve ostalo.............drzava najvece subvencije daje upravo STRUJI jer je to jos uvek drzavna-domaca proizvodnja i drzava ima direktan uticaj.Uvek ce neki oblik grejanja biti subvencionisan od strane drzave a ja se nadam da ce to biti struja ................
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.164.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 13:32 - pre 140 meseci
Citat:
mr Jozza:
@mkdklima:
Da li bi mogao da izmeris potrosnju jedne od tih LG klima koje posedujes? Potrebna ti je spoljasnja temperatura, unutrasnja temperatura, i da je u momentu paljenja podesis da greje na 30c, da bi dobio max output. Bas me zanima koliko bi povukao iz uticnice, i da li bi se taj podatak gadjao sa onom tabelom. Okacis video od 1min i postujes link ovde, pa da prekinemo sa prepucavanjen i nagadjanjima, poslednjih par strana samo neke spekulacije, a forumu trebaju cinjenice. Mada, po onoj tabeli LG je odlican, na -15 ima COP 3.26, sto mi je prosto neverovatno, i voleo bih to da vidim.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 08.11.2012. u 12:25 GMT+1]


Ti bi meni vise vjerovao koliko trosi nego LG specifikacija. Nema sanse da se 1 klima prodaje u njemackoj bez par sertifikata, tamo su brojke isti.

Kako bi ja to izmero ,rado bi uradio. Trebam kupit neki utikac ko mjeri kw. Prosli Januar Februar i Dekemvi svake vecer uvecer oko 22 zapisivao Brojcanik elektricno broila i ondak opet ujutro u 10 ako nisam kod kuce dr. to uradi. Svaki dan osim danima kada su kod kuce pustali masinu za pranje na 90 stepena. Ja sam vec pisao tu o moje beleske. Potrosnja je bila izmedzu 22 i nikad vise od 37 kw celo domacinstvo mozda +- neki kw ali to je to. Tu mozda kada je neko pustio masinu za pranje na 40 ili 60 i ja sam ujutro i to zapisao. Inace kod kuce imam sledeci non stop ukljuceni aparate. Jedan 200 litara no-frost frizder. jedan 319 litara frizider obican, 2 obicnih sijalica od koja jedna sveti non stop u kuci dok druga ispred kuce. Osim u kuhinji sav ostali sistem je povezan na Hidrofon kapacitet 1kw tip Metabo. Sto znaci ako neko ide u WC obavezno radi hidrofon ili ako pere masina. Dalje imam mali boljer 10litara u kuhinji koji je non stop na pola ukkljucen ali se uvece nekoristi. To je sve sto se mogu setit pa sada vidi kakva je kalkulacija. I naravno 2 klime koje negasim uopce cak i kada na par minuta otvorim prozor ujutro,sve dok same ne postignu temp. i iskljuci se.

 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 13:35 - pre 140 meseci
Ako bi birali izmedju ove 2 klime za grejanje ASYG 12 LU na akciji (80 000din) i ASYG 12 LT (100 000din). Grejala bi se prostorija od 30m2. Koju bi izabrali. Da li je LT toliko bolja da je skuplja 20 000din
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.164.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 13:38 - pre 140 meseci
Citat:
mr Jozza:
@mkdklima:
Da li bi mogao da izmeris potrosnju jedne od tih LG klima koje posedujes? Potrebna ti je spoljasnja temperatura, unutrasnja temperatura, i da je u momentu paljenja podesis da greje na 30c, da bi dobio max output. Bas me zanima koliko bi povukao iz uticnice, i da li bi se taj podatak gadjao sa onom tabelom. Okacis video od 1min i postujes link ovde, pa da prekinemo sa prepucavanjen i nagadjanjima, poslednjih par strana samo neke spekulacije, a forumu trebaju cinjenice. Mada, po onoj tabeli LG je odlican, na -15 ima COP 3.26, sto mi je prosto neverovatno, i voleo bih to da vidim.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 08.11.2012. u 12:25 GMT+1]


Ti bi meni vise vjerovao koliko trosi nego LG specifikacija. Nema sanse da se 1 klima prodaje u njemackoj bez par sertifikata, tamo su brojke isti.

Kako bi ja to izmero ,rado bi uradio. Trebam kupit neki utikac ko mjeri kw. Prosli Januar Februar i Dekemvi svake vecer uvecer oko 22 zapisivap Brojcanik elektricno sata i ondak opet ujutro u 10. Svaki dan osim danima kada su kod kuce pustali masinu za pranje na 90 stepena. Ja sam vec pisao tu o moje beleske. Potrosnja je bila izmedzu 22(mzda manje) i nikad vise od 37 kw celo domacinstvo mozda +- neki kw ali to je to. Tu mozda kada je neko pustio masinu za pranje na 40 ili 60 i ja sam ujutro i to zapisao. Inace kod kuce imam sledeci non stop ukljuceni aparate. Jedan 200 litara no-frost frizder. jedan 319 litara frizider obican, 2 obicnih sijalica od koja jedna sveti non stop u kuci dok druga ispred kuce. Osim u kuhinji sav ostali sistem je povezan na Hidrofon kapacitet 1kw tip Metabo. Sto znaci ako neko ide u WC obavezno radi hidrofon ili ako pere masina. Dalje imam mali boljer 10litara u kuhinji koji je non stop na pola ukkljucen ali se uvece nekoristi. To je sve sto se mogu setit pa sada vidi kakva je kalkulacija. I naravno 2 klime koje negasim uopce cak i kada na par minuta otvorim prozor ujutro.

 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.stylos.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 13:45 - pre 140 meseci
Citat:
drvac:
Ako bi birali izmedju ove 2 klime za grejanje ASYG 12 LU na akciji (80 000din) i ASYG 12 LT (100 000din). Grejala bi se prostorija od 30m2. Koju bi izabrali. Da li je LT toliko bolja da je skuplja 20 000din


Koliko ja vidim LT je 110.000, znaci vise od 35% skuplja. Definitivno mislim da je za nase uslove (mislim na prosecnu temperaturu tokom zime) LU trenutno isplatviji.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 13:53 - pre 140 meseci
Citat:
drvac:
Ako bi birali izmedju ove 2 klime za grejanje ASYG 12 LU na akciji (80 000din) i ASYG 12 LT (100 000din). Grejala bi se prostorija od 30m2. Koju bi izabrali. Da li je LT toliko bolja da je skuplja 20 000din


Ova klima ima kapacitet na temperaturi od - 7 c daje 3800 w toplote---inace ova klima ima iste dimenzije i tezinu spoljne jedinice kao i klima 09 LT--proveri--- ovo je odlicna prilika za kupovinu.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 15:13 - pre 140 meseci
Citat:
mkdklima:
Citat:
mr Jozza:
@mkdklima:
Da li bi mogao da izmeris potrosnju jedne od tih LG klima koje posedujes? Potrebna ti je spoljasnja temperatura, unutrasnja temperatura, i da je u momentu paljenja podesis da greje na 30c, da bi dobio max output. Bas me zanima koliko bi povukao iz uticnice, i da li bi se taj podatak gadjao sa onom tabelom. Okacis video od 1min i postujes link ovde, pa da prekinemo sa prepucavanjen i nagadjanjima, poslednjih par strana samo neke spekulacije, a forumu trebaju cinjenice. Mada, po onoj tabeli LG je odlican, na -15 ima COP 3.26, sto mi je prosto neverovatno, i voleo bih to da vidim.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 08.11.2012. u 12:25 GMT+1]


Ti bi meni vise vjerovao koliko trosi nego LG specifikacija. Nema sanse da se 1 klima prodaje u njemackoj bez par sertifikata, tamo su brojke isti.

Kako bi ja to izmero ,rado bi uradio. Trebam kupit neki utikac ko mjeri kw. Prosli Januar Februar i Dekemvi svake vecer uvecer oko 22 zapisivap Brojcanik elektricno sata i ondak opet ujutro u 10. Svaki dan osim danima kada su kod kuce pustali masinu za pranje na 90 stepena. Ja sam vec pisao tu o moje beleske. Potrosnja je bila izmedzu 22(mzda manje) i nikad vise od 37 kw celo domacinstvo mozda +- neki kw ali to je to. Tu mozda kada je neko pustio masinu za pranje na 40 ili 60 i ja sam ujutro i to zapisao. Inace kod kuce imam sledeci non stop ukljuceni aparate. Jedan 200 litara no-frost frizder. jedan 319 litara frizider obican, 2 obicnih sijalica od koja jedna sveti non stop u kuci dok druga ispred kuce. Osim u kuhinji sav ostali sistem je povezan na Hidrofon kapacitet 1kw tip Metabo. Sto znaci ako neko ide u WC obavezno radi hidrofon ili ako pere masina. Dalje imam mali boljer 10litara u kuhinji koji je non stop na pola ukkljucen ali se uvece nekoristi. To je sve sto se mogu setit pa sada vidi kakva je kalkulacija. I naravno 2 klime koje negasim uopce cak i kada na par minuta otvorim prozor ujutro.



za MKD KLIMU Ocekivao sam od tebe neki konkretan argument-- da pokusas da nam OBJASNIS kako to TVOJA LG klima ima najbolje rezultate nego SVE KLIME KOJE SE PROIZVODE NA OVOM SVETU--da izneses neke TEHNICKE prednosti LG klime u odnos na druge klime ----bar neku TEHNICKU PREDNOST.............neka ljudi procene dali je to MARKETING ili je tvoja LG klima bolja i od Toshibe daisekai.Daikin ururu-sarara, i svih ostalih klima na ovom svetu......
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 15:18 - pre 140 meseci
A posle neka neko kaze kako MARKETING nije vazan......... dobar Marketing........
 
0

mkdklima

Član broj: 291274
Poruke: 50
77.28.164.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 15:25 - pre 140 meseci
Citat:
kafa101:
Citat:
mkdklima:
Citat:
mr Jozza:
@mkdklima:
Da li bi mogao da izmeris potrosnju jedne od tih LG klima koje posedujes? Potrebna ti je spoljasnja temperatura, unutrasnja temperatura, i da je u momentu paljenja podesis da greje na 30c, da bi dobio max output. Bas me zanima koliko bi povukao iz uticnice, i da li bi se taj podatak gadjao sa onom tabelom. Okacis video od 1min i postujes link ovde, pa da prekinemo sa prepucavanjen i nagadjanjima, poslednjih par strana samo neke spekulacije, a forumu trebaju cinjenice. Mada, po onoj tabeli LG je odlican, na -15 ima COP 3.26, sto mi je prosto neverovatno, i voleo bih to da vidim.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 08.11.2012. u 12:25 GMT+1]


Ti bi meni vise vjerovao koliko trosi nego LG specifikacija. Nema sanse da se 1 klima prodaje u njemackoj bez par sertifikata, tamo su brojke isti.

Kako bi ja to izmero ,rado bi uradio. Trebam kupit neki utikac ko mjeri kw. Prosli Januar Februar i Dekemvi svake vecer uvecer oko 22 zapisivap Brojcanik elektricno sata i ondak opet ujutro u 10. Svaki dan osim danima kada su kod kuce pustali masinu za pranje na 90 stepena. Ja sam vec pisao tu o moje beleske. Potrosnja je bila izmedzu 22(mzda manje) i nikad vise od 37 kw celo domacinstvo mozda +- neki kw ali to je to. Tu mozda kada je neko pustio masinu za pranje na 40 ili 60 i ja sam ujutro i to zapisao. Inace kod kuce imam sledeci non stop ukljuceni aparate. Jedan 200 litara no-frost frizder. jedan 319 litara frizider obican, 2 obicnih sijalica od koja jedna sveti non stop u kuci dok druga ispred kuce. Osim u kuhinji sav ostali sistem je povezan na Hidrofon kapacitet 1kw tip Metabo. Sto znaci ako neko ide u WC obavezno radi hidrofon ili ako pere masina. Dalje imam mali boljer 10litara u kuhinji koji je non stop na pola ukkljucen ali se uvece nekoristi. To je sve sto se mogu setit pa sada vidi kakva je kalkulacija. I naravno 2 klime koje negasim uopce cak i kada na par minuta otvorim prozor ujutro.



za MKD KLIMU Ocekivao sam od tebe neki konkretan argument-- da pokusas da nam OBJASNIS kako to TVOJA LG klima ima najbolje rezultate nego SVE KLIME KOJE SE PROIZVODE NA OVOM SVETU--da izneses neke TEHNICKE prednosti LG klime u odnos na druge klime ----bar neku TEHNICKU PREDNOST.............neka ljudi procene dali je to MARKETING ili je tvoja LG klima bolja i od Toshibe daisekai.Daikin ururu-sarara, i svih ostalih klima na ovom svetu......



Kafa ja sam korisnik klime nisam inzinjer klime kao ti na tvoj model pa znas sve osim za klime i za Japansku instoriju kao sto si poceo pisat iako je klima kineska. Nemam vise sto odgovrat tebi na pravokacij. Ja danas imam ovu klimu sutra mozda neki drugi model i marke.Neka me ova posluzi koliko je garancija 3 godina pa ondak cu ih poklonit sa ogledom koliko struje sam placao pre 2 godine i danas to je sala.

 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 15:55 - pre 140 meseci
Ma samo neka te ona sluzi dobro i da lepo greje kad dodje zima tih 125 m2 .....................ako imas neke tehnicke nejasnoce ti iznesi na forum pa da resavamo zajedno.......ima ovde ljudi koji znaju a imaju i ISKUSTVO..... a ono za JAPANCE sam mislio stvarno --ima mnogo toga da se nauci..........procitaj.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 17:08 - pre 140 meseci
@drvac: 12LU bi se pre mogao uporediti sa 9LT. 12LT je dosta jaci. Ako klima nije jedini izvor toplote, onda moze i jeftinije da se prodje, ali ako se greje SAMO klima uredjajem, LT je sigurica jer greje i na -20. Ponavljam, ako postoji ilo kakav id grejanja pored klime, LT je nepotreban luksuz. Ja imam samo klimu za grejanje, i kupio sam 12LT. Kad bih imao kotao na gas/drva/ugalj, verovatno bih uzeo LEC ili LU.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

kojaklima
održavanje

Član broj: 307523
Poruke: 42
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 17:48 - pre 140 meseci
1 graf:


Prikačeni fajlovi
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.kbcnet.rs.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 18:11 - pre 140 meseci
Citat:
mr Jozza:
@drvac: 12LU bi se pre mogao uporediti sa 9LT. 12LT je dosta jaci. Ako klima nije jedini izvor toplote, onda moze i jeftinije da se prodje, ali ako se greje SAMO klima uredjajem, LT je sigurica jer greje i na -20. Ponavljam, ako postoji ilo kakav id grejanja pored klime, LT je nepotreban luksuz. Ja imam samo klimu za grejanje, i kupio sam 12LT. Kad bih imao kotao na gas/drva/ugalj, verovatno bih uzeo LEC ili LU.


Imam etazno grejanje , radijatore po kuci i elektor kotao i grjemo se na prvi grjac od 6 kw. Takodje imamo i kotao na cvrsta drva koji nismo koristili od kako smo uveli mernu grupu. Celu zimu tako preguramo nikad ne palimo drugi grejac.Tako vec par godina. Imam dva broila jedno standardno drugo je merna grupa. Na mernu grupu je vezan samo elektro kotao. Hteli smo da na mernu grupo vezemo klime i tako da se zimi grejemo. Za pocetak da se ulozi u jednu klimu koja bi grejala 30m2. Kasnije kada se dodje do para da se uzme jos jedna manja klima za manju sobu.
 
0

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.11.2012. u 18:19 - pre 140 meseci
Citat:
kojaklima:
1 graf:




NEMOZE DA SE OTVORI.........
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6387815 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.