Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla

[es] :: Nauka :: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19173 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla02.09.2001. u 21:47 - pre 275 meseci
Citat:
predator je napisao:
.tako to mu dodje dnevno 1.6 X 10 X 4 = 64Kcal !!!!! 64 000 calorija ej,a oni to ne pojedu za ceo mesec...


Ma ti si zivotinja :)


 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
..Dial1.LosAngeles1.Level3.net

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla02.09.2001. u 22:17 - pre 275 meseci
Citat:
predator je napisao:
Smesno je sto ameri racunaju kalorije za sve sto pojedu.Za one koji misle da kalorije goje to su gluposti ;o) Kalorije su potreben


Polako tek si stigo. Poceces i ti uskoro da gledaj kalorije i procenat secera na pakovanju od soka .... Glupo ali istinito :)))


 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla02.09.2001. u 23:49 - pre 275 meseci
predatore lupetas u vezi kalorija samo tako,.. nemam sad vremena da ti detaljno objasnjavam, ako hoces nadji me jednom na irc-u pa cu ti ispricati ukratko zasto si nevidjeno lupio .. eto toliko. na tvom mestu bih ja obrisao ovaj post i zakljucao temu i pokrio se usima i ne bih nikad vise spomenuo ishranu i kalorije.

kao ni mountain bikeove i broj brzina/zupcanika (znas ti zasto ! :)))

da ne nabrajam dalje
aj cao
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.ptt.yu



+5 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 00:46 - pre 275 meseci
predatore i ja mislim da nisi u pravu, ali baš.
Nisam neki stručnjak u tom polju ali mislim da to što ti pričaš nije tačno, daj da pojedem prase od 10 000 kalorija i kažem - neću da se ugojim, tu ima minerala i vitamina. Normalno je da se gojiš od stvari koje imaju kalorija na pretek, bar ja tako mislim.
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.bct.bellsouth.net



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 00:56 - pre 275 meseci
Citat:
ouros je napisao:
Citat:
Judge Dred je napisao:
hm, to jeste, sto je sasvim i normalno za ochekivati... znachi u veccim gradopvima imash veci izbor..... a vala ima i svasta da vidish.... kad se samo setim sta sam sve vido u Hollywood-u jeeeee


Ma daj Dred majke ti, Hollywood je takvo s***** da vece nemozes da nadjes. Ako vec hoces da juris ribe onda odes na Manhattan ili Hermosa Beach, Huntignton, New Port ili Malibu Beach a ne u Hollywood. Tamo sve sjebano u glavu. Mani te se ljudi Hollywood-a, kad budete videli znacete o cemu pricam.

Pozdrav
Uros


ma nisam ja mislio da ima dopbrih zenskih u Hollywoody, vec da sam tamo svasta video.... Na primer onu foru zenska vodi decka na povodac, a ovaj joj kaze "Beat me!" i tako te fore, da ne nabrajam dalje... A sto se tiche zenskih, tu si u pravu - Malibu, Venice, St. Monica, sve te plaze, na njima ima kolko oces zenskih... Ja sam bio u jesenjem periodu, ali pretpostavljam da tokom leta to vrvi od zenskih......... MA uostalom, kao u Budvi bre
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
195.29.198.*

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 01:12 - pre 275 meseci
nista kao
New York => Harlem =>Crnkinje u Ferrariu. Ebony man !
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.bct.bellsouth.net



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 01:23 - pre 275 meseci
Citat:
predator je napisao:
Ja recimo sa 3-4L jogurta dnevno unusem kalorija koliko oni unesu za ceo mesec.


pa cekaj, jel ima u usa jogurt kao kod nas ?
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.fwi.com



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 04:00 - pre 275 meseci
Citat:
Gojko je napisao:
predatore lupetas u vezi kalorija samo tako,.. nemam sad vremena da ti detaljno objasnjavam, ako hoces nadji me jednom na irc-u pa cu ti ispricati ukratko zasto si nevidjeno lupio .. eto toliko. na tvom mestu bih ja obrisao ovaj post i zakljucao temu i pokrio se usima i ne bih nikad vise spomenuo ishranu i kalorije.


Necu da brisem kad dobro znam sta pricam. Pogledaj koliko ima jogurt kalorija i ti meni objasni kako ja nemam stomacinu ipo?
Uostalom kalorije u odniosu na J je ja mislim oko 2.5 ili 1.5 tako nesto...kupi jogurt pa provali
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.fwi.com



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 04:01 - pre 275 meseci
Nema u USA jogurt kao kod nas...
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.fwi.com



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 04:04 - pre 275 meseci
Citat:
darX je napisao:
predatore i ja mislim da nisi u pravu, ali baš.
Nisam neki stručnjak u tom polju ali mislim da to što ti pričaš nije tačno, daj da pojedem prase od 10 000 kalorija i kažem - neću da se ugojim, tu ima minerala i vitamina. Normalno je da se gojiš od stvari koje imaju kalorija na pretek, bar ja tako mislim.


Gojis se od stvari koje unosis u organizam a ne trebaju ti!!!!
recimo primer je Coca-cola tu nema niceg korisnog osim secera eventualno...
Koliko ces da se ugojis zavisi od tvog metabolizma/koliko pojedes.
Logicno je da ako pojedes 1kg bureka ti ces da se ugojis 1kg. Ali to nema veze sa kalorijama. To je jedan nacin na koji oni manipulisu svojim proizvodima kako bi i debeli kupovali podjednako puno koliko i mrsavi....
I da prase se ne racuna po kalorijama nego po kilazi imaj to u vidu.

 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.fwi.com



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 04:06 - pre 275 meseci
Citat:
ventura je napisao:
Ma ti si zivotinja :)


Hmmm tacno ;o))) ali istina pogledaj koliko ima kalorija u 4L jogurta pa nek mi neko onda s*** o tome da kalorije uticu na tezinu...plz
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.fwi.com



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 04:36 - pre 275 meseci
Posto sam amater biciklista (vozim se iz zabave) meni je ipak ono 12 brzina. bole me kako to profesionalci zovu jel ja jednostavno nisam profesionalac i svi to tako zovemo tako da ... stoli me bojko za kompleksna objasnjenja koja me ama bas ni najmanje ne interesuju
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 06:32 - pre 275 meseci
Hej, pa ima u Americi jogurt kao kod nas, samo se ne zove tako.
Ovde kod mene ima nash jogurt pod nazivom Bulgarian nesto nesto.

FBzP
 
Odgovor na temu

Daddy
BL - RS

Član broj: 339
Poruke: 444
195.252.64.*

ICQ: 43776160


Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 11:40 - pre 275 meseci
Citat:
predator je napisao:
Logicno je da ako pojedes 1kg bureka ti ces da se ugojis 1kg.


To nema veze s logikom!!! Ti ces da povecas tezinu za toliko, dok ne odes u klonju!!!
Covjece, pa ja sam hranu konzumirao u ogromnim kolicinama otkad znam za sebe, a imam 80-tak kg, sto je srazmjerno s mojom visinom. Bitan je stil zivota. Ako ti nisi aktivan, odnosno ako se ne bavis nekim sportom/rekreacijom logicno je da ces salo da odvalis.
Ja sam prosle godine uzeo na sebe jedan ogroman posao (od aprila do novembra) sto ce reci da sam fizicki bio neaktivan, odnosno nisam se kretao. I logicno - nabacio stomacic. Cim je to proslo, povecao sam sa fizickim aktivnostima i stanje se popravilo.
Naravno, svako pravilo ima svoje izuzetke.

P.S.
Kakve sve ovo veze ima sa Teslom???
~~d.m.a.v.~~
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.fwi.com



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 15:35 - pre 275 meseci
Pa normlano da ako nisi aktivan stomak se gomila,ali to koliko oni paze na kalorije to je cudo...kod nas se ne secam da je neko racunao kalorije?
Neka ti kazu ljudi koju su bili tamo sta kupuju : Sve sto ima no callories i FAT FREE Milk ili tako nesto.
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.ptt.yu



+5 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 18:10 - pre 275 meseci
Predatore, čovek, lupaš.

Meso od svinje se ne računa po kalorijama nego po kilogramima ( to u pečenjarama ), po toj tvojoj logići jogurt koji unosiš ne računaš koliko on kalorija ima već koliko litara. Smešno.

Mislim, totalno nisi u pravu, neko se ugoji od tog jogurta koji ti piješ 2kg, a ti možda ne dobijaš na kilaži ni 200 grama, možda u trenutku samo dok ne posetiš klonju.

Sve zavisi od metabolizma čoveka, ja izrazito puno klopam, a ne gojim se. A već ako počneš da pičiš po FAT proizvodima,.. nema te osobe koja se neće ugojiti. Ali uglavnom, gajiš pogrešnu teoriju.
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.bct.bellsouth.net



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 20:39 - pre 275 meseci
ja kupujem samo WHOLE MILK , ono sa crvenim poklopcem, videces vecc.
 
Odgovor na temu

Vojislav Milunovic

Član broj: 25
Poruke: 2117
*.fwi.com



+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 21:08 - pre 275 meseci
Citat:
darX je napisao:
Predatore, čovek, lupaš.

Meso od svinje se ne računa po kalorijama nego po kilogramima ( to u pečenjarama :) ), po toj tvojoj logići jogurt koji unosiš ne računaš koliko on kalorija ima već koliko litara. Smešno.

Mislim, totalno nisi u pravu, neko se ugoji od tog jogurta koji ti piješ 2kg, a ti možda ne dobijaš na kilaži ni 200 grama, možda u trenutku samo dok ne posetiš klonju.

Sve zavisi od metabolizma čoveka, ja izrazito puno klopam, a ne gojim se. A već ako počneš da pičiš po FAT proizvodima,.. nema te osobe koja se neće ugojiti. Ali uglavnom, gajiš pogrešnu teoriju.


Ti ocigledno ne razumes sta ocu da kazem...a to je KALORIJE NE GOJE...
Ja se ugojim od tog jogurta 2kg ali odem napolje igram basket i to se razlozi,inace da samo lezim i jedem kao sto jedem sad ja bi se nagojio ko prase...
Evo primer ja sam sjebo zglob pre dve godine (4 nedelje nisam mogao da stanem na njega) i ukupno sam proveo 6 nedelja u krevetu.Jeo sam kao i pre toga i sa 85 otiso sam na 90kg.

 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.95.EUnet.yu

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 21:18 - pre 275 meseci
ajde bre predatore imas li ti neki dokument koji govori o tome ili si ti to po licnom iskustvu zakljucio ? daj bre nemoj da si tako lud
nemoj da brukas srbe tamo :)
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla03.09.2001. u 21:21 - pre 275 meseci
Predatorova prica nema veze sa zivotom.
Covek ne razume na primer da je Kcal oznaka i ono sto mi zovemo 'kalorije' jedna te ista stvar i da ne moze on nikako da pojede 64000 kalorija dnevno, a daleko bilo da toliko ima u samo 4l jogurta. To moze da ima 64Kcal ali to i jeste 64 kalorije kako mi inace pricamo, ono K se jednostavno podrazumeva.

To ti je prva greska.. a svaku recenicu mogu da ti oborim i bolje da ne pricam dalje jer stvarno se vidi da se ne razumes nemoj molim te da se petljas u polje ishrane.. predlazem da zatvorimo temu, svi su rekli sta su imali.. i ne treba nam ovakva diskusija ovde.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Moj profa istorije NE ZNA ko je Nikola Tesla

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19173 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.