Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mape uma - pitanje ocajnika

[es] :: Vodič za učenje :: Mape uma - pitanje ocajnika

[ Pregleda: 4174 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Conica
Aleksandra Gaborovic

Član broj: 7384
Poruke: 304
*.beotel.net



Profil

icon Mape uma - pitanje ocajnika11.05.2003. u 19:20 - pre 255 meseci
Postovanje svima

Poslednjim sat vremena na televiziji bila je emisija o privatnoj skoli koja koristi mape uma u cilju savladavanja raznih racunarskih tehnika za nedelju dana. Kako je i pre bilo reci o ovoj skoli, nisam mnogo obracala paznju. ALI... ovaj put je pricano o tome kako decu predskolskog i ranog skolskog uzrasta NAUCE Photoshop-u ("...mali je problem sto neka deca jos ne znaju ni da pisu...") i Corelu, kako za nedelju dana NAUCE polaznike C++-u (...prvo imamo kurs nedelju dana objektnog Paskala, pa samo preslikamo na C++..."), web dizajnu itd.

Sto se mene licno tice, digla mi se kosa na glavi i bukvalno nisam izdrzala da ga slusam dalje. Ne mogu da pojmim da se tako nesto propagira satima u udarnim terminima....no to je moje misljenje.

Volela bih da cujem i druga misljenja, pogotovo ako je neko podrobnije upoznat sa temom.

Pozdrav
Conica

Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Mape uma - pitanje ocajnika11.05.2003. u 19:38 - pre 255 meseci
Pročitaj prvo ovu: http://www.elitesecurity.org/tema/3877
I ostalih 12 stranica koje smo napisali o Žarku i njegovim "metodama".
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
212.124.182.*

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Mape uma - pitanje ocajnika11.05.2003. u 21:05 - pre 255 meseci
Je li Gojko, jer moze taj thread da nekako stigne u siru javnost tipa
radio/televizija?
It would be good for the kids.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Mape uma - pitanje ocajnika11.05.2003. u 21:20 - pre 255 meseci
Nažalost nije baš uobličen za javno objavljivanje, ali ako bi se našao neko da izvuče najbitnije stavke, izlista sve dokaze i argumente koje smo čuli, možda bi neke novine objavile to za početak.
 
Odgovor na temu

Conica
Aleksandra Gaborovic

Član broj: 7384
Poruke: 304
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Mape uma - pitanje ocajnika11.05.2003. u 22:44 - pre 255 meseci
AJME MENI KUKU.....nisam jos ni do kraja predlozenog thread-a stigla, pa tek sad vidim na kakvu sam budalu nabasala.

POSTAVITE GA ZA SUPERMODERATORAAAAAAAAAAAAAA
(ovaaaj....pre toga mu napisite ES WALKTHROUGH)
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
212.124.182.*

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Mape uma - pitanje ocajnika12.05.2003. u 11:49 - pre 255 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Nažalost nije baš uobličen za javno objavljivanje, ali ako bi se našao neko da izvuče najbitnije stavke, izlista sve dokaze i argumente koje smo čuli, možda bi neke novine objavile to za početak.


Ajde, mozze da se napravi anketa, pa kome najvisse smeta pomenuti lik, neka
prekopa thread i sastavi dobar clanak.
Meni licno ne smeta, jer ga stavljam u kategoriju onog lika sto je sa planete Dzimi
i sto nosi antene na glavi da bi hvatao signale vanzemaljaca, kao i da bi detektovao
ko je od zemljana isto sa planete Dzimi (trazzi ortake).
Nego, ovom 'struccnjaku' posten i neuk narod veruje i odusevljava se njime, a niko
nigde ne moze da proccita sta o tome misle ljudi koji se bave strukom. :)

Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Todorovic
Vladan Todorovic
Beograd

Član broj: 14956
Poruke: 11
*.yubc.net



Profil

icon Re: Mape uma - pitanje ocajnika14.10.2003. u 18:26 - pre 249 meseci
nesto o mapama uma mozete naci na www.finesa.edu.yu. Bio sam jednom na preyentaciji i nije izgledal;o lose, a ako nekog interesuje prezentacije su Utorkom i Sredom u Etnografskom muyeju u Uzun Mirkovoj ulici u beogradu na Studenskom trgu. Prezentaciej pocinju u 17 sati.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Marta
Rim

Član broj: 14479
Poruke: 6
*.24-151.libero.it



Profil

icon Re: Mape uma - pitanje ocajnika16.10.2003. u 08:48 - pre 249 meseci
Ja sam pre dve godine odslusala to njihovo vikend-predavanje o mapama uma. Zanimljivo je ali uopste nije revolucionarno. Mislim, ne moze da bitno utice na poboljsanje ucenja. O toj "tehnici" se na zapadu pricalo jos dvedetestih ako ne i osamdesetih a da nije pokupila mnogo pristalica. Manite se s obzirom da oni taj kurs naplacuju (takva je cena bila pre dve godine) ko svetog Petra kajganu - 100 marona, sto mu dodje za jedan vikend predavanja u zemlji Srbiji praaava bruka! Imam i knjigu negde u nekom budzaku koja govori otome a koju su mi oni spretno uvaljali. Ista skola drzi i druge kurseve o brzom citanju i ne secam se vec o cemu drugom. Ista prica. Procitas nesto o tome negde na internetu i sve si shvatio.
 
Odgovor na temu

Goran-1973

Član broj: 16177
Poruke: 3
*.mobtel.co.yu

Sajt: www.freewebs.com/mgcomput..


Profil

icon Re: Mape uma - pitanje ocajnika11.11.2003. u 21:21 - pre 249 meseci
RECE JEDNOM JEDAN AMERIKANAC:

'' AKO ZELITE DA ZARADITE 1.000.000. $ OSNUJTE SVOJU SEKTU TO VAM JE NAJLAKSI PUT ''

AKO IMATE VREMENA PROCITAJTE CLANAK ''LEGALIZACIJA SOFTWARE-A ILI FARSA'' NA SAJTU KOJI JE NAVEDEN U LEVOM UGLU ISPOD MOG KORISNICKOG IMENA .

POZDRAV
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Mape uma - pitanje ocajnika - Šta su mape uma?12.11.2003. u 16:47 - pre 249 meseci
Evo jednog od "plastičnih" primera, sad koliko uje to uspešno, to je već drugo pitanje:


Šta su mape uma?

Nacrtajte krug u centru lista papira i u tom krugu napišite svoj problem. Zatim ga razložite na elemente koji se u obliku grana izdvajaju iz tog kruga. Izaberite jednu granu i ispišite par ideja za rešenje og elementa u obliku grančica koje se odvajaju od te grane.Recimo, ako imate bračnih problema i ne provodite dovoljno vremena sa suprugom, na jednoj grančici bi moglo da piše "naći pomoć za kućne poslove". Zatim bi ta grančica mogla dalje da se grana na još manje kako to da postignete - "naći ženu koja bi spremala stan" ili "naći ženu koja bi čuvala decu". Kako se vaša mapa sve više grana, moći ćete da sagledate elemente o kojima morate više da razmislite jer će ti elementi imati najmanje grana i grančica.

 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.78.eunet.yu



+5 Profil

icon Re: Mape uma - pitanje ocajnika24.11.2003. u 21:21 - pre 248 meseci
Ja sam isao u Finesu na kurs "Savrseno pamcenje"e sada da li sam se zeznuo?Postoji tu vise teorija ali u svakom slucaju ,da se drugi nenadaju kao sto sam se ja nadao,nepomaze to kod tehnickih nauka tipa Matematike,Fizike,Kibernetike i sl.sistem se sastoji ukratko u sledecem,ti pojmove(formule,recenice i sl.)koje nemozes da zapamtis-naucis ,zamenis sa onim pojmovima koje mozes da zapamtis,odnosno necim sto te asocira na to a pri tom je slikovito
Znaci podaci-kodiranje u mozku pomocu drugih podataka kojih se lako setimo-dekodiranje.
Zvuci lepo ali u praksi nije preterano primenjivo,mozda kod Prava i sl. teorije gde ima puno nabrajanja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Mape uma - pitanje ocajnika

[ Pregleda: 4174 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.