Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika

[es] :: ISP :: ADSL :: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22385 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika20.10.2006. u 10:02 - pre 213 meseci
Jedino da ustane kuka i motika pa bi se onda malo sredili, valjda...
 
Odgovor na temu

damir78
Vojvodina

Član broj: 47818
Poruke: 54
*.041net.co.yu.

Sajt: https://www.grenef.com


+1 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika20.10.2006. u 10:36 - pre 213 meseci
Ajde sve i sto su monopolisti i sto se tako ponasaju ali evo ja bih im, kao i vecina ovde platio za tu uslugu adsl-a , znaci ne treba mi za dzabe ali oni i dalje nemaju tehnicke mogucnosti, ko da im trazim spejs satl da mi naprave.

Plus sto nude 768Kbps a Slovenci, vec odavno 20Mbps a koliko ih malo ima i koliko je nase trziste vece ??
Sto se mene tice nek budu monopolisti koliko hoce ali kao jedini operater u ovoj zemlji, jedino su oni i ovi sto im to omogucuju, odgovorni za ovo stanje u telekomunikacijama, ako ne mogu da prate svetske trendove, sem po ceni, nek daju drugom ko to moze i resen problem.

telekom u vezi sa gluposcu...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika20.10.2006. u 10:38 - pre 213 meseci
Citat:
damir78: Sto se mene tice nek budu monopolisti koliko hoce

Pa baš zato što su monopolisti i nemaju potrebe da prate trendove i da tebi instaliraju ADSL. Pa ti posle vidi da li će te biti briga.
 
Odgovor na temu

vaderru
ruma

Član broj: 80853
Poruke: 118
195.252.116.*



Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika20.10.2006. u 19:11 - pre 213 meseci
Ajmo da miniramo Telekom??!!
To je jedino resenje u ovom trenutku!!!!!
 
Odgovor na temu

artlantic
Dejan Devic
Nis

Član broj: 63941
Poruke: 57
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika20.10.2006. u 22:30 - pre 213 meseci
Ako pricamo o Sezamu, ja sam korisnik 768 kbps home varijante. Od kako sam poceo da koristim njihove usluge shvatio sam da sam ovca za shishanje.Naime ja koristim Internet u poslovne svrhe i placam taj skupi 768 paket a od prvog dana mi pricaju pricu da je normalno to sto mi je brzina zakucana na 630 kbps.
Ok slozio sam se i sa tim medjutim stvari sada stoje tako da veza sada ide od 300 do 500 kbps. Kada zovem tehnicku podrsku, dobijam odgovor da je jedino merodavan njihov test download i da je problem kod mene ili da promenim ruter (koji sam dobio od njih).
Ne vidim zasto bih sledeceg meseca bacao pare i zaista mi je jasno da je u pitanju agregacija.Samo zakljucio bih da je ovo velika sramota.Ovakav "ADSL" ne postoji nigde.Ja sam ziveo u Grckoj i dobro znam sta je ADSL. Verujem da cu promeniti provajdera ukoliko nesto ne promene na polju profesionalizma.
Dejan
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika20.10.2006. u 22:54 - pre 213 meseci
Ja sam takodje ziveo napolju i nije tacno da ne postoji takav ADSL i napolju. Postoji, samo su protoci veci, ali takodje cesto ispod nominalne vrednosti.

Medjutim, to sve vazi kada pricamo o home varijantama. Ako koristis net za posao, onda predji na business varijantu. Jeste skuplje, ali bolji je i servis (bar kod mog provajdera), ukljucujuci i support koji se razlikuje kao nebo i dupe u odnosu na "standardni user support".

Uglavnom, uvek vazi ona stara "Koliko para toliko muzike".
 
Odgovor na temu

artlantic
Dejan Devic
Nis

Član broj: 63941
Poruke: 57
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika20.10.2006. u 23:09 - pre 213 meseci
Znaci u home varijanti treba ocekivati sve moguce prevare a ako se plati paprena biznis varijanta onda sve radi kao super?
Pa koje je to opravdanje ove nevidjene pljacke? Kod nas uvek sve mora da funkcionise sa dva arsina....jednim pisanim pravilom i jednim nepisanim koje ide negde "ispod tezge". Ne slazem se sa tom konstatacijom. Koliko para toliko i muzike? Znaci 4000 din. mesecno je malo para dati za Internet. Iskreno ne bih rizikovao jos veci novac za ovakvu uslugu....
Dejan
 
Odgovor na temu

vorgasoft
Branislav Vorgic
General Manager, Magna Pro fze
U.A.E.

Član broj: 51935
Poruke: 7
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika20.10.2006. u 23:12 - pre 213 meseci
Ja sam odavno odustao od sna o kvalitetnom ADSL-u, odlučio sam se za varijentu Wireless, jedino što može spasti korisnika internet tehnologija u Srbiji je da se što pre ta poslednja oaza drustvenih lezilebovića privatizuje, pa da osete sta stvarno znači zaraditi hleb jer to verovatno neznaju budući da su ga sve vreme otimali...
Muka mi je više od samog imena Telekom, kad to čujem poželim samo jedno, a to je da 2007 godine nestanu ili se kao Mobtel pretvore u Telenor...

Evo nekih linkova o IT lopovima
Monopol Telekoma
http://www.novosti.co.yu/code/...est=95205&datum=2006-10-17

PROCITAJTE OBAVEZNO!!! kao nekad CKSKJU
Izveštaj sa sednice upravnog odbora Telekoma
http://www.sindikat-telekoma.c...dikat/vesti2006/10/0610021.htm
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika20.10.2006. u 23:24 - pre 213 meseci
Pa toliki je novac zato sto nema prave konkurencije. Svi provajderi kupuju od samo jednog izvora, a to je Telekom i on je taj koji diktira cene.

Da imas 3 telekoma sa 28 raznih linkova ka svetu, cena sigurno ne bi bila tolika.
 
Odgovor na temu

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 10:57 - pre 213 meseci
Da nastavim temu,

Raspitao sam se u zgradi, niko sem mene nije dobio ponudu za ADSL.

Potrebna mi je brza veza, SezamPRO ne moze da mi izadje u susret (cena je 1500din za 256/64), a Telekom nudi 256/64 za 1000din + PDV do 01.12.2006.god.

Sta biste vi uradili? Cekali ili prihvatili Telekomovu ponudu. 300din i nije neka razlika...

Pozdrav,

 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 11:05 - pre 213 meseci
Prihvati odmah, naravno i vidi da upoznas ljude (majstore) koji u centrali rade ADSL tako da mozes da ih cimnes kad ti ne bude nesto radilo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 12:14 - pre 213 meseci
Citat:
smsnet: SezamPRO ne moze da mi izadje u susret

Sta biste vi uradili? Cekali ili prihvatili Telekomovu ponudu.

Nisam ljubitelj nikoga, ni "ovih", ni "onih", ali ne shvatam kako ove dve ponude mogu da se porede? Sta bi ti cekao kod Sezama? Ako ti je "gazda" ponudio uslugu, zasto bi istu takvu uslugu cekao da dobijes od "podstanara"? Mozda je Sezam predusretljiviji, ima neke sadrzaje koje Telekom nema itd., ali Sezam nema ono glavno - mogucnost da te poveze. Izvini, ali ja "ne razumem pitanje" !
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 14:13 - pre 213 meseci
ja bih prihvatio, jer bolje vrabac u ruci nego golub na grani
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 14:33 - pre 213 meseci
Citat:
vorgasoft: Evo nekih linkova o IT lopovima
Monopol Telekoma
http://www.novosti.co.yu/code/...est=95205&datum=2006-10-17

Našao si Vericu Barać da linkuješ :-)
Citat:
Ba­rać. - Ne­ma ni li­be­ra­li­za­ci­je pri­stu­pa pret­plat­nič­koj mre­ži, a vr­hu­nac je pred­log da se "Te­le­kom" iz­u­zme iz pro­pi­sa o jav­nim na­bav­ka­ma, a za­po­sle­ni od ogra­ni­če­nja pla­ta koje važi za sva državna preduzeća

Ona se ne bavi ni onim čim treba da se bavi, a ističe stvari koje nisu u njenoj nadležnosti...

A ono drugo je kao što vidiš izveštaj sindikalca matici sa sednice UO. Čist kroki - ne vidim šta tu ima čudno pa čak i interesantno za tebe kako predstavnik sindikata izveštava svoje??
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
212.200.241.*



+1 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 14:38 - pre 213 meseci
ajde ovako da razmišljamo. ako je telekom monopolista i ima extra cene, kako to da provajderima ne smeta cena za adsl.
ako je cena za instalacionu taksu tako velika i troškovi su veliki kako to da isp ponovo instaliraju adsl i imaju zaradu.
trenutnu u srbiji ima oko 31000 instaliranih adsl portova kod provajder ,a nešto oko 500 instaliranih portova preko telekoma.
mislim da je ovo zadnje poređenje dovoljno.

cheers,

btw, yubc gradi svoje MSAN-ove pa ako se nekom sviđa moći će da izabere drugog provajdera


"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 15:03 - pre 213 meseci
Citat:
smsnet:Sta biste vi uradili? Cekali ili prihvatili Telekomovu ponudu.

Ja bih im odgovorio da želim ADSL isključivo od Sezama, i pitao bih direktno kako je moguće da su Sezamu odgovorili da nije moguće instalirati ADSL na mojoj liniji, a meni nude ADSL? Takođe bih kopiju tog pisma poslao Sezamu.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.6.*



+6455 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 17:13 - pre 213 meseci
Što se tiče Sezama, mogu da ga zatvore odmah, mislim da nikome ne bi smetalo... Katastrofa od provajdera... To je ona klasična priča kao i sa Veratom/wirelesom, ko je uleteo rano, dok još nije bilo korisnika, tada je net super, a posle 6 meseci postane katastrofa...

Zovem ja pre neki dan tehničku podršku, pošto mi već par dana download sa neta ide 4-8Kb/sec, a imam paket 768kbit/sec, znači trebao bi da ide oko 100Kb/sec (koliko i ide kad vučem sa Sezamovog servera), i ja pitam tipa koji mi se javio "Kad imaju u planu da mi obezbede protok koji plaćam?" i lik meni odgovara onako pobedonosno "Ali meni internet super radi!" .. I ja reko "Baš mi je drago što tebi internet radi super, ali meni ne radi"... I uglavnom on meni kaže magično rešenje "resetujte ruter", a kad ni to ne pomaže onda da slikam screenshotove donwloada i da šaljem to administratoru... Kao da nemam pametnija posla...

 
Odgovor na temu

vorgasoft
Branislav Vorgic
General Manager, Magna Pro fze
U.A.E.

Član broj: 51935
Poruke: 7
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 18:33 - pre 213 meseci
Za MyWay-a
CITIRAM:
Upravni odbor je usvojio nekoliko odluka o cenama pojedinih novih i izmenama cena nekih postojećih telekomunikacionih usluga.
Interesantna je novo uvedena usluga SHDSL pristupa za biznis korisnike koja omogućava :
a) Pristup usluzi „Direktan pristup Internetu“ realizovanom pomoću ATM SHDSL ili TDM SHDSL
b) Povezivanje 2 ili više lokacija korisnika za njegove potrebe prenosa podataka pomoću ATM SHDSL.
Uvođenjem ovih usluga Telekom još više učvršćuje svoju poziciju na tržištu IT usluga (na kome već vlada žestoka konkurencija) i pruža svojim najvećim korisnicima savremenu i kvalitetnu uslugu.

KO TELEKOMU MOŽE BITI ŽESTOKA KONKURENCIJA ?!

To što piše u izveštaju sindikata me je malo iznerviralo, budući da svi znamo ko je i šta je Telekom!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 18:52 - pre 213 meseci
Citat:
kronos: ajde ovako da razmišljamo. ako je telekom monopolista i ima extra cene, kako to da provajderima ne smeta cena za adsl.
ako je cena za instalacionu taksu tako velika i troškovi su veliki kako to da isp ponovo instaliraju adsl i imaju zaradu.
trenutnu u srbiji ima oko 31000 instaliranih adsl portova kod provajder ,a nešto oko 500 instaliranih portova preko telekoma.
mislim da je ovo zadnje poređenje dovoljno.

cheers,

btw, yubc gradi svoje MSAN-ove pa ako se nekom sviđa moći će da izabere drugog provajdera



Bez ljutnje momci, ali tako da razmisljate mozete jedino vi iz Telekoma.

Ko je uopste rekao kako su vase cene extra?! One su samo konkurentne (malo nize) od vasih downstream provajdera. Sta mislis da li je to mozda zato sto sami sebi necete naplacivati transport adsl saobracaja do glavnih rutera? Ili je mozda zato sto necete sebi naplacivati 200€ za 1M internet saobracaja? Ne kazem ni da su ove stvari besplatne, ali svakako ne kostaju toliko koliko ih sada naplacujete provajderima. "Extra cene"...pateticno.
Hajde onda ti molim te, napravi racunicu u kojoj provajderima ne smeta "cena za adsl", sa uslovima koji su takvi kakvim ih vi postavljate. I nemoj sad da se vadite kako vi zapravo samo radite tehnicke stvari, a da vas se finansije ne doticu... Mnogo im se isplati.. sa jedne strane ako ne nude adsl a nemaju svoju broadband access mrezu vrlo brzo ce propasti, a ako pak nude adsl sa ovim uslovima.. ti ces nadam se izracunati na koliko je to korisnika ekonomski isplativa racunica i kakav kvalitet servisa imaju ti korisnici.

O kakvom poredjenju sa brojem portova zapravo govoris? Jeste li vi uopste zvanicno poceli da nudite tu uslugu, ili nesto sve na mala vrata?

Yubc i njihov cuveni Multi Service Access Network kojeg grade kao Skadar na Bojani...heh super. Ima i SBB sad svoju pristupnu mrezu koja sa malo unapredjivanja bar po Beogradu moze da bude prilicno konkurentna toj, cak i pokriva vise korisnika. I da vidimo cene interneta na SBB-u, gle, vece su nego za adsl. Nego da se vratimo mi tu na pravo pitanje, ko ce da im bude upstream provajder?
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika21.10.2006. u 20:01 - pre 213 meseci

Posle citanja sitnih slova u ugovoru.

Cena od 1000 i nesto preko dinara + PDV vazi PRVA TRI MESECA, posle toga je cena 1200 i nesto dinara + PDV sto izadje na 1500din ( u nivou sa SezamPRO, Neobee i sl.)

Mene, verujem i druge korisnike ADSL-a Telekoma, brine CENA. Telekom moze u svakom trenutku podici cenu ADSL-a iz ovih ili onih razloga ... secamo se 01.aprila... cena impulsa je otishla 100% gore ... naravno mogu da raskinem ADSL ugovor sa Telekomom, ali necu imati alternativu... opet cu dobiti poruku "zao nam je nemamo slobodnih portova". Sah-Mat.

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Sezam vs. Telekom - otimanje korisnika

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 22385 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.