Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pristup windows particija iz linuxa

[es] :: Linux :: Pristup windows particija iz linuxa

[ Pregleda: 3280 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Pristup windows particija iz linuxa17.10.2006. u 21:56 - pre 213 meseci
Koristio sam pretragu, nasao neka uputstva, ali to se sve odnosilo na ntfs particije. Ja sam namerno instalirao windows na fat32 particiji jer sam negde cuo da onda linux ima potpun pristup windowsovim particijama (i za pisanje i za citanje). Kucao sam neke komande:

mkdir /mnt/win2k


a zatim:

mount /dev/hda1 /mnt/win2k -t fat32 -o,ro

(iz uputstva koje sam nasao na Linux FAQ, sa ovog foruma, zamenio sam rec 'ntfs' rcju 'fat32')

ali kaze:

"mount: fs type fat32 not supported by kernel"

Koristim Rad Hat 9.0 Linux

Ako kernel ne podrzava, sta mogu uciniti da omogucim pristup? Inace, nemam puno znanja o linuxu, modem sam nekako instalirao prateci uputstva iz readme-a koji sam dobio uz drajver. Jos muke mucim da instaliram maticnu, zvucnu i graficku. Poz.
...
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
89.216.231.*



+2 Profil

icon Re: Pristup windows particija iz linuxa17.10.2006. u 22:08 - pre 213 meseci
uzmi sto sveziju verziju linux distribucije, taj dodatak ti nije potreban dovoljno je
mount /dev/hdax /mnt/win2k
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.NS-BMP6.WLAN.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Pristup windows particija iz linuxa17.10.2006. u 22:24 - pre 213 meseci
Code:

mount -t vfat /dev/hdax /mnt/win2k


gde je x broj particije a direktorijum win2k mora da postoji u /mnt

ovo sve ako hoces rucno da montiras.


Ukoliko bi ti odgovarala "automatika" vidi malo ovo:

http://www.redhat.com/docs/man...-guide/s1-q-and-a-windows.html

http://www.redhat.com/docs/man...-guide/s1-q-and-a-windows.html
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pristup windows particija iz linuxa17.10.2006. u 22:45 - pre 213 meseci
Uspeo sam ljudi! Morao sam ubaciti instalacioni cd i krenuti intalaciju novog linuxa da bi video particije. Greska je bila sto umesto hda1 treba da kucam hdc1. Inace, komanda koju ste mi dali je odradila pos'o:

mount -t vfat /dev/hdc1 /mnt/win2k

Thanks! Sada jos moram nekako da ostatak harda (100-tinak GB) formatiram kao fat... Poz!
...
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Pristup windows particija iz linuxa17.10.2006. u 22:56 - pre 213 meseci
mozes i ntfs da mountujes.. ali samo read-only :P.. amm ima i neka ntfs write funkcija.. ali ja na tvom mestu ne bih pokusavao.. ionako radi sao rewrite nekih manjih fajlova.. pa i to je dosta riskantan posao
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Pristup windows particija iz linuxa19.10.2006. u 20:07 - pre 213 meseci
Da, da, jasno mi je. Citao sam neka uputstva, ali ipak ne bih. Zasto da se glupiram beza veze. Ako ne nadjem drugi nacin formatiracu ponovo windows (zajedno sa ostatkom prostora), pa nek bude na 110 gb, meni ne smeta. Najvaznije sam odradio.
...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Pristup windows particija iz linuxa

[ Pregleda: 3280 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.