Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako mozete da ocenite sajt.

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Ako mozete da ocenite sajt.

[ Pregleda: 4278 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.beotel.net



Profil

icon Ako mozete da ocenite sajt.10.05.2003. u 16:08 - pre 254 meseci
Pozdrav svima,

evo vec neko vreme radim jedan sajt i nadam se da ce uskoro biti zavrsen, pa Vas molim ako mozete da mi kazete kako Vam se svidja.

Jos uvek fale neke oblasti, ali kostur sajta je mislim gotov.

adresa: http://www.bergsoftware.net/bojan/filic/

Pozdrav
Bojan
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
212.124.182.*

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.10.05.2003. u 16:21 - pre 254 meseci
Ok je site, al ima jedna stvar koja se zbiva sa IExplorerom. Vidi:

http://www.bergsoftware.net/bo...e.php?page=gallery4&lang=s

kad se mouse pointer sposti na neku sliku, pa odalji sa nje, onda ti se
javi greska:



Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.beotel.net



Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.10.05.2003. u 17:05 - pre 254 meseci
Hvala na odgovoru,

samo kazi mi koji IE koristis.

Hvala
Bojan
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
212.124.182.*

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.10.05.2003. u 17:38 - pre 254 meseci
Da vidimo...
IE 5.00.2614.3500

Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.10.05.2003. u 18:10 - pre 254 meseci
Odlicno...
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.medianis.net

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.10.05.2003. u 20:07 - pre 254 meseci
Vrlo lepo .. !
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
*.yubc.net

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.10.05.2003. u 20:21 - pre 254 meseci
lepo... volim minimal

jedino.. ikonice su mi nesto poznate ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.11.05.2003. u 00:17 - pre 254 meseci
nije mi jasno zasto ljudi koriste javascript za ovakve stvari , zasto ne uzmes odmah flash i postedis sebe i druge muka...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.beotel.net



Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.11.05.2003. u 00:26 - pre 254 meseci
Pozdrav,

Sajt sam uradio u Java Scriptu zbog lakseg azuriranja, i zbog php-a. Takodje cini mi se da ovako imam vise kontrole.

U Flashu je mozda bolje raditi sajtove koji se retko azuriraju, plus neke sitne detalje na stranici, kao i introe.

Verovatno ce slike iz galerije da se ucitavaju dinamicki, iz foldera pa i zbog toga je PHP + JS mozda bolji u ovom slucaju.

Bojan
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.11.05.2003. u 00:37 - pre 254 meseci
Slažem se sa tobom!
Sajt je sasvim na mestu, vidi se da si trudio...

Svaka čast!
 
Odgovor na temu

Conica
Aleksandra Gaborovic

Član broj: 7384
Poruke: 304
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.11.05.2003. u 01:02 - pre 254 meseci
I meni se jako svidja. Lep i cist rad.

Samo mala napomena: padajuci meni na vrhu strane....ili ti drop down lista....kada se klikne na strelicu meni se lepo otvara, ali kada sam krenula misem ka konkretnom linku, on je nestao. Stvar je u tome da nisam dovoljno brzo vukla misa, a delom sam presla preko text boxa "nalazite se u", i tada meni nestane.

Nije neka greska, samo primecujem.

Inace, cestitam.
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
Odgovor na temu

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.beotel.net



Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.11.05.2003. u 02:44 - pre 254 meseci
Hvala svima,

Znam da onaj meni gore zafrkava :(, radio sam ga preko nekog programa i cim sam ubacio visejezicnost u meni preko php-a, izgubio sam mogucnost da ga editujem pomocu tog programa :(

Pozdrav
Bojan
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.11.05.2003. u 12:45 - pre 254 meseci
pozdrav

ok ako je tebi lakse za azuriranje, inace mozes napraviti i dinamicki flash i pomocu php ucitavati slike, tekstove itd na isti(pa, slican) nacin u flash kao i u obicnu stranicu...

posto su javascript i actionscript slicni ne bi ti bio problem da sve to napravis u flashu...

a sto se tice dizajna , dobar je, cist

primetio sam neke manje greske, u IE6 , kao taj drop down meni koji ne radi dobro i u galeriji slika ako stavis font na large onda se gornja ivica velikog okvira ne uklapa dobro...

dalje, zasto je okvir u galeriji siri od slika, kada se menjaju slike ima oko 0.5 cm slobodnog prostora sa obe strane okvira? mozda je ovo isto greska, proveri kod tebe?

dobra ideja za male slicice koje se zamenjuju srednjim i velikim pri dnu galerije slika... da li si sam dosao na takvu ideju?

sitni detalji : PROIZVODI , na slicicu "galerija slika" se moze kliknuti, na ostale ne... (slike proizvoda, galerija slika etc)


p.s. da li je za sajt bitna poseta preko pretrazivaca? posto za pretrazivace kod tebe postoji samo jedna stranica i ona se zove page.php...


Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.beotel.net



Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.11.05.2003. u 14:06 - pre 254 meseci
Pozdrav

Nisam znao da Flash moze dinamicki da ucitava podatke sa diska, samo mi nije jasno kako on moze to da radi jer je koliko znam to zabranjeno ActiveX kontrolama. U svakom slucaju provericu to. U svakom slucaju losa stvar kod JS-a je sto prikaz strane mnooogo zavisi od browsera.

Okvir ima neku svoju fiksnu velicinu, ne znam da li bi valjalo da se siri i skuplja.

Sto se tice zamenjivanja, mislim da nije potrebno-jer i ovako lepo sve radi+ mi nisu potrebne slicice u vise velicina.

Ja mislim da nema nikakvih problema sto postoji samo page.php, mada ce se sajt i sada lako naci, pogotovo ako se kljucne reci kucaju na srpskom u google-u i na krstarici.

Da neki detalji jos ne rade, to cu popraviti ovih dana.

Bojan
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.11.05.2003. u 14:29 - pre 254 meseci

Citat:
Nisam znao da Flash moze dinamicki da ucitava podatke sa diska, samo mi nije jasno kako on moze to da radi jer je koliko znam to zabranjeno ActiveX kontrolama. U svakom slucaju provericu to. U svakom slucaju losa stvar kod JS-a je sto prikaz strane mnooogo zavisi od browsera.


nema sta da proveravas , moze bez problema , koristim vec godinama...
s tim sto je najbolje da slike drzis u flash formatu... naravno moras da koristis neki server side jezik , ja koristim asp/vb : povezes bazu na flash, i ucitavas sta hoces, tekst, slike itd...

ALI , tek flash 6 podrzava ucitavanje direktno jpeg slike, za 5ticu moras da koristis sliku u flash formatu (swf fajl), ili mozes jos bolje da napravis programcic koji ce u letu da konvertuje tvoje jpeg slike u flash objekte (ili obratno)...
ovo je takodje izvodljivo u asp/vb ...

ja koristim flash naprimer za zabranu skidanja slika sa sajta, sve slike se ucitavaju iz spoljasnjih fajlova, ne ostaju u kesu, a mogu se skinuti pritiskom na "download" kada se on the fly flash pretvara u jpg... ti prakticno za download dobijes fajl koji na serveru i ne postoji...


Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.47.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.13.05.2003. u 03:21 - pre 254 meseci
Aman bre, ne preteruj. Ako ja dobro kapiram ti predlazes da se u flashu napravi da prikazuje JPG. Zasto? Koja je svrha toga? Ne razumem zasto toliko forsiras flash i za tako trivijalne stvari.

Sto se bookmarkova tice, flash se tu pokazao kao izuzetno los. Recimo imas deo koji se zove "galerija" i ja hocu da odem da je vidim ponovo, ali svaki put moram da se smorim i da odgledam sve od pocetka da bih video neku fotku iz galerije. To sto ti njemu predlazes samo ubija usability. DA ne govorimo o pretrazivanju i linkovanju ka trazenim sadrzajima ...

Ne treba flash trpati svuda gde nema nikakve potrebe. Ja znam da ga ti volis (volim ga i ja :-)) ali me 95% flash-ova posteno smori smo zbog onoga sto sam ti naveo na pocetku. Kao kada bi imao jedan obican corporate site i recimo stranu "contact" cita iz baze podataka da bi prikazao adresu, e-mail i eventualno broj telefona. Cemu sve to?
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.13.05.2003. u 13:17 - pre 254 meseci
Bluseman moja greska : nisam naveo detalje ::

mislio sam ustvari samo na onaj deo sa onim slicicama ispod galerije sto se smenjuju, (mozda i onaj okvir gde se prikazuju vece slike) , ne na ceo sajt, tu bi bilo bolje da ucitava jpg u flash, jer mislim da ona skripta ce raditi na 85% browsera, a flash ce raditi na 99%,

e da osnovna svrha je da je to dosta lakse napraviti u flashu nego iz javascripte

a i imas mnogo vise opcija u flashu da kasnije promenis taj efekat recimo... u js bi se za najmanju sitnicu pomucio, a u flashu sa dva klika mozes namestiti da sve slike dobiju i fade fekat ili slicno(nije potrebno sada ali recimo da ti zatreba nekada)...


.......
sto se tice bookmarka i mogucnosti pretrazivanja to je tacno, sa flashom se mora vise potruditi da se napravi stranica kako treba ukoliko se koristi za bookmark ili za pretrazivanje (ili ne koristit flash u tim slucajevima)

ali u ovom slucaju taj deo sa 'smenjujucim thumbnailovima' nema nikakve veze ni sa bookmark ni sa pretrazivanjem...

........

Citat:
Ne treba flash trpati svuda gde nema nikakve potrebe


slazem se , ali mislim da je ovde bilo potrebe za taj detalj na dnu galerija, ne sada kada je on vec napravio to u js, ali pre nego sto je napravio bilo bi bolje da je krenuo sa flashom...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

skostic05
BG

Član broj: 6858
Poruke: 19
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Ako mozete da ocenite sajt.16.05.2003. u 13:44 - pre 254 meseci
fino,
brzo,
kuso (ovaj, ukusno, tj. sa ukusom)

 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Ako mozete da ocenite sajt.

[ Pregleda: 4278 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.