Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li mail da se zagubi usput ???

[es] :: E-mail :: Moze li mail da se zagubi usput ???

[ Pregleda: 1923 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spremoneb
Nebojsa Spremo
Beograd, Mirijevo

Član broj: 88079
Poruke: 1
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Moze li mail da se zagubi usput ???13.10.2006. u 22:42 - pre 213 meseci
Moze li mail poruka koja je poslata na pravilnu adresu, minimalne velicine (nema attachmenta ili slika), da ne stigne na adresu, a da posiljalac ne dobije evidenciju o neuspelom dostavljanju poruke?

Moj tast mi se stalno zali kako mu je "taj i taj" poslao poruku a ona mu nije stigla, pa me interesuje da li je to moguce. Da ne bude zabune covek ima njegovu pravu adresu, i redovno stizu mailovi, ali ponekad omane. Ja mu onda kazem da ga lazu i da mu uopste nisu ni poslali.

hvala,

Neb
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Moze li mail da se zagubi usput ???13.10.2006. u 22:54 - pre 213 meseci
Najbolje je da tvoj tast pozove tehnicku podrsku provajdera cije usluge koristi pa da vidi sa njima. Mozda se desilo da je poruka blokirana zbog nezeljenog sadrzaja ili taj neko ko mu salje poruku nije zapisao dobro njegovu email adresu ;)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.vdial.verat.net.



+257 Profil

icon Re: Moze li mail da se zagubi usput ???14.10.2006. u 07:46 - pre 213 meseci
Gledajuci mail logove nedavno, video sam da mi sa neobee-ja stize mail samo jednom. Posto je mail server podesen na tzv. greylisting, znaci prvi put odbije poruku i trazi da se posalje ponovo, da bi se zaustavili spameri, primetio sam da neobee NE pokusa uopste da posalje poruku ponovo. Tako da ta poruka ne stigne nikad.

Znaci, da , ukoliko je lose konfigurisan mail server koji salje, moguce je da poruka nikad ne stigne i da ne dobije nikakvu poruku.

Pritom je zanimljivo da i neobee-jev server ima greylisting, ali da prima poruke kako treba (jer server ponovo posalje nakon odredjenog vremena i neobee primi poruku iz drugog pokusaja...).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Moze li mail da se zagubi usput ???

[ Pregleda: 1923 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.