Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jedna solucija više projekata

[es] :: .NET :: jedna solucija više projekata

[ Pregleda: 3264 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon jedna solucija više projekata13.10.2006. u 22:04 - pre 213 meseci
...kako u naslovu piše, pitanje tj. problem koji me muću je taj da u jednoj soluciji imam više projekata recimo dva, dal je moguče da sa forme koja je u projektu 1 napravim(otvorim, upisem u neki txtbox nešto....)bilo što, na formu koja je u drugom projektu 2 a oba su u istoj soluciji???

zahvaljujem!
----Roberto----
 
Odgovor na temu

Racadent
Beograd

Član broj: 38117
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: jedna solucija više projekata14.10.2006. u 10:49 - pre 213 meseci
Naravno da mozes...

Samo je potrebno projektu iz cije forme zelis da citas/pises podatke dodas referece na taj projekat: desni klik na ime projekta->add reference..->pa pod stavkom "projects" izaberes projekat koji zelis da ubacis-> i na kraju importujes taj projekat u source svoje forme ili klase iz koje citas/pises i zatim pozivas sve dostupne klase.

Eto mislim da sam ti malo olaksao..
A pogledaj jos i na msdn-u, to su ti osnovne stvari...
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: jedna solucija više projekata14.10.2006. u 11:22 - pre 213 meseci
...uspio sam,,,,,,zapravo svodi se na to da dodam referencu, i dalje baratam kao i s formama koje su u istom projektu,samo ispred ide ime tog drugog projekta, pa onda ono što je u njemu,nego, nemogu da mogu s jednog na drugi i obratno,tj ako imam dva projekta, u prvom dodam ref.na drugi, onda više nemogu u drugom dodat ref.na prvi,!??,, pogledat ću još po help-u, iako nisam mogao pronaći baš nešto, prije nego sam pitao tu!

hvala!

----Roberto----
 
Odgovor na temu

dekius
Here

Član broj: 23603
Poruke: 127



+20 Profil

icon Re: jedna solucija više projekata15.10.2006. u 15:16 - pre 213 meseci
Nije NIMALO pametno da dodajes unakrsne reference izmedju projekata. Pogledaj malo stvari oko projektovanja softvera, n-tier arhitektura i slicno.
Dejan
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.donet.co.yu.



+311 Profil

icon Re: jedna solucija više projekata15.10.2006. u 20:19 - pre 213 meseci
Nije pametno ako se radi slojevna arhitektura kao što reče Dejan... Ako posmatramo sistem kao skup povezanih komponenti, objekata i sl. (Ovo u objektno orijentisanom pristupu dolazi kao najprirodnija stvar) onda mu ovo dođe kao ograničenje koje je koliko ja znam uslovljeno tehničkim rešenjem procesa kompajliranja i po meni lično vrlo glupo - zato ako si svestan da praviš zavisnosti između dva ili više projekata i znaš kako da se nosiš sa tim - samo napred, zašto da ne?

Pozdrav, Dušan.
 
Odgovor na temu

roberto555
Croatia

Član broj: 64744
Poruke: 451
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: jedna solucija više projekata15.10.2006. u 20:42 - pre 213 meseci
a sad... još uvijek mi ostaje isti problem koji sam više pitao, mislim da ću za sada pronaći neku zamjenu za ovo, nekako ću to riješiti u jednom projektu moram malo bolje razmisliti, ja uspijevam sve raditi ok al sa projekta1 na projektu2, al sa projekta2 na projektu1 ništa jer mi neda da mu dodam referencu na njega?????!,eto to je problem, naći ću neko adekvatno rješenje sa jednim projektom!
----Roberto----
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
212.200.27.*



+311 Profil

icon Re: jedna solucija više projekata16.10.2006. u 14:27 - pre 213 meseci
Dodaj referencu fizicki na kompajlirani DLL iz bin foldera umesto da dodajes referencu na projekat.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: jedna solucija više projekata

[ Pregleda: 3264 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.