Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VETS - smer AVT (Audio i Video Tehnologije)

[es] :: Muzička produkcija :: VETS - smer AVT (Audio i Video Tehnologije)

[ Pregleda: 6004 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon VETS - smer AVT (Audio i Video Tehnologije)12.10.2006. u 18:35 - pre 213 meseci
Upisao bih ovaj smer pa me zanima vase misljenje o njemu...
Obzirom da je ovo nova skola (tj smer, ali kazu da nemaju oni bas puno veze sa VETSom) mnogo ljudi je imalo negativno misljenje o njoj... ali te teme su zastarele tako da mislim da se stvari menjaju (obratite paznju na FON koji je nekada bio krshfaks a sada ga svi hvale)

AVT je smer koji je prihvatio bolonjsku deklaraciju, i nacuo sam neke price da ce to ustvari biti fakultet... jer je prihvatio bolonjsku po kojoj tehnicki faksevi imaju 6 semestara...

Da li je neko od vas na tom smeru da mi kaze kako mu se cini...
Koje su sanse da se prebacis na budzet posle 1godine? Koliko ljudi primaju na taj smer?

Za kraj copypaste spiska opreme koju poseduju
5.1 studio
•monitoring
—Dynaudio Acoustics AIR 15 (5.1 sistem)
—Tannoy System 800A (stereo sistem)
•mikseri
—Soundcraft LX7 II
—Yamaha 01V96
•Uredjaji za obradu dinamike:
—DBX 166XL (2kan kompr/limit/gejt)
—DBX 1066(2kan kompr/limit/gejt)
•Uredjaji za vremensku obradu:
—Lexicon MPX1 (efekt proc)
—Lexicon PCM91 (Dig reverb)
•PC oprema:
—M-Audio Delta 1010 (2kom, zvucna)
—UAD-1 (DSP karta za PC)
•OSTALO:
-DBX 376 (tube channel strip)
-MMK instruments (swittcher i merni uredjaji)
-Tascam 130 (tape recorder)
-M-Audio Radium 61 (MIDI kontroler)

radio rezija
-Genelec 1030A ( stereo sistem )
-Mackie 1202 (12kanalni mikser)
-MOTU 896HD (zvucna za PC)


mikrofoni
•dinamicki
-AKG D112
-Sennheiser e815s
-Sennheiser MD 421 II (2kom)
-Shure SM57 (3kom)
•kondenzatorski
-AKG C414B-ULS (2kom)
-AKG C 451B (2kom)
-Akg C 562BL (2kom)
-Neumann U 87 Ai (2kom)
-Sennheiser MKH 418S


ostala oprema
Spisak ostale opreme:
- Yamaha MSP5A (aktivni monitori)
- Creamware Luna II (zvučna karta za PC)
- MOTU 828mkII (firewire audio interfejs)
- AKG studijske slušalice (modeli AKG K141 i AKG K240df)
- Behringer Powerplay Pro-XL HA4700 (pojačalo za slušalice)
- BSS Audio AR-133 (aktivni DI box-ovi)
- većina veza u studiju je izvedena profesionalnim Klotz kablovima i Neutrik
konektorima i patch panelima
 
Odgovor na temu

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: VETS - smer AVT (Audio i Video Tehnologije)12.10.2006. u 21:51 - pre 213 meseci
Bolonjska deklaracija josh uvijek nije sprovedena u potpunosti. Prihvaceni su samo neki dijelovi koji su im odgovarali. npr po Bolonjskoj uopste nema redovnih rokova, dok ih kod nas i dalje ima.

Fakultet ne moze da bude. Kada se zavrsi proces akreditacije svih visih skola, ukoliko prodju, mogu da postanu nekakve Visoke strukovne studije.

Budzeta nema. Postoje samo stipendije za koje mozes konkurisati ukoliko ocistis godinu u roku, a prosjek ti je preko 8. Stipendija je u smislu smanjenja skolarine, znaci 80%, 60% itd. Upravo danas su izasli rezultati stipendije, za drugu godinu ih je dodijeljeno 10-ak.

Preporucio bih ti da upises ukoliko imas dovoljno para, a ta tematika te interesuje. Prosle godine je skolarina bila nekih 90.000 dinara, dok je ove godine porasla na 120.00, sto znaci za trecinu od prosle godine. Bod je prosle godine bio 1.500, ove je 2000din.
Na ovoj skoli sve placas.

Cini mi se da moze ponesto da se nauci. Ima solidnih profesora, od kojih bih izdvojio prof Petra Pravicu, sa ETF-ove labaratorije za akustiku. U ovoj skoli je kao honorarac. Njegova predavanja su odlicna, i dosta je tezak na ispitima.
Mada mi se cini da je vecina profesora zaposljena kao honorarci...

Toliko od mene, ako te josh nesto interesuje pitaj.

p.s. nadam se da znas za sajt skole, smjera i forum.

poz
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: VETS - smer AVT (Audio i Video Tehnologije)13.10.2006. u 13:25 - pre 213 meseci
Hvala na informacijama, kad si upisao i dokle si stigao...
Da gledao sam sajt, i forum... forum nema bas mnogo pametnog ispisano
a zanimalo me misljenje nekoga ko nije u organizaciji skole... posto na sajtu sve deluje dobro
imacu kesha za prvu godinu a posle se nadam da padne neka stipendija...
pise tamo konkurs za stipendije, i evo sad su stigli rezultati...
mene zanima ovo - ako ja npr. dobijem sve desetke da li to znaci da sigurno dobijam 100% ili?
odnosno od cega jos zavisi stipendija i koji je najveci moguci broj stipendija...

da li imas pristup studiju i opremi i van nastave (vezbi stagod)?
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: VETS - smer AVT (Audio i Video Tehnologije)13.10.2006. u 13:55 - pre 213 meseci
Oprema je recimo, prosek... jedva malo iznad kućne produkcije. Čak ni u to nisam više siguran. Pogotovo za te pare... 120.000 je OPAKA lowa za godinu dana! Pomnoži to sa 3-4... godine.

Mnogo bitnije je KO će ti ŠTA predavati, ako kapiraš!? To nam napiši. Mnogi ljudi uče i slušaju svašta. Profesori su naklonjeni jednoj ili drugoj teoriji, sistemu... zaista proveri ŠTA ćeš znati posle tih nekoliko godina!?? I šta ćeš i kod koga predstavljati autoritet, mislim na tvoje stečeno znanje.

Puno ljudi pozitivno reaguje na priču da si OBRAZOVAN, ali ne žele da te zaposle, jer predstavljaš potencijalni problem njihovom poslu ili EGU, ako znaš šta mislim!?

Dalje, znam da si dosada dao lepe pare na sopstveno obrazovanje... nemoj sada da odeš u rutinu, da te pojedu klišei!!!

Da si me pitao za BK, rekao bih ti explicitno NE, ovako ne znam...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: VETS - smer AVT (Audio i Video Tehnologije)13.10.2006. u 19:27 - pre 213 meseci
Spisak Profesora

nisam prekucavao jer je tamo lepo sredjeno....

Citat:
ton_majstor: Mnogo bitnije je KO će ti ŠTA predavati, ako kapiraš!? To nam napiši. Mnogi ljudi uče i slušaju svašta. Profesori su naklonjeni jednoj ili drugoj teoriji, sistemu... zaista proveri ŠTA ćeš znati posle tih nekoliko godina!?? I šta ćeš i kod koga predstavljati autoritet, mislim na tvoje stečeno znanje.

Puno ljudi pozitivno reaguje na priču da si OBRAZOVAN, ali ne žele da te zaposle, jer predstavljaš potencijalni problem njihovom poslu ili EGU, ako znaš šta mislim!?




da, ali to valjda dosta zavisi od mene, od mog stava... Necu ja da se busam u prsa sto sam zavrsio Visu, znam da je kod nas Muzickaprod (a i video, tv) i dalje skoro zanat... Svestan sam da ne mogu celo svoje znanje da baziram samo na skoli (kao i svugde drugde ali ovde pogotovu), samo mi se cini da ce mi ova skola dati konkretnu bazu, a posle (i za vreme) ko zna... zato mi se i vise svidja visha... jer mi je bzvz da gubim vreme na npr ETF-u na gomilu predmeta, pa tek kad zavrsim faks da krenem da ucim... a opet ne bih da krenem odmah ko zanatlija, zamisli tebi dodje neki klinac u studio i kaze e ja bi' da postanem tonmajstor, zvucni tehnicar, stagod... ipak je drugacije ako kaze da je zavrsio skolu.
a spisak predmeta ovde je takav da su mi 90% zanimljivi predmeti, stvari koje bih ionako voleo da ucim...
 
Odgovor na temu

losmipfc

Član broj: 84526
Poruke: 205
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 260258598


+2 Profil

icon Re: VETS - smer AVT (Audio i Video Tehnologije)13.10.2006. u 21:49 - pre 213 meseci
Ako dobijes sve desetke, mislim da sigurno dobijas stipendiju. Ona zavisi samo od prosjeka, i od toga da li si ocistio godinu u roku.
Najveci broj? Pa vidjeo si na sadasnjem konkursu da za jednu godinu, dodjeljuju maximalno nekih desetak stipendija.

Za pristup opremi van nastave stvarno ne znam. Pretpostavljam da bi mogao da ga iskoristis, u dogovoru sa nekim profesorima.
A sigurno znam da se studio iznajmljuje, samo ne znam za koje pare.
Do groba uz Partizan!
Grobari Crna Gora
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: VETS - smer AVT (Audio i Video Tehnologije)16.10.2006. u 11:57 - pre 213 meseci
Citat:
jer mi je bzvz da gubim vreme na npr ETF-u na gomilu predmeta, pa tek kad zavrsim faks da krenem da ucim... a opet ne bih da krenem odmah ko zanatlija,


1. Za redovno "elektroničarsko" obrazovanje si potpuno u pravu. Nemaš ti vremena za gubljenje sa ETF, barem ne na ovaj, klasičan način. Piči alternativu, naravno!

Citat:
zamisli tebi dodje neki klinac u studio i kaze e ja bi' da postanem tonmajstor, zvucni tehnicar, stagod... ipak je drugacije ako kaze da je zavrsio skolu.


2. Za "klinca" nisi u pravu, jer SVI koji su tako i došli kod nekog autoriteta (računajući i mene), i tražili pomoć... dobili su je, ako su pravilno formulisali zahtev i to PLATILI. Upravo zato sam spomenuo onaj teret završene škole.
Stvar je samo koliko taj klinac ima živaca i para. Kada je ZVANIČNA škola u pitanju, svi trpe hirove Veća i profesora. Ali, čim si kod privatnog učitelja, većina vas podrazumeva da nema frke, da je udobno ne učiti, da je plaćeno i dobijeno, da NE MOŽEŠ DA PADNEŠ, da ću da naučim sve i da ne učim... da ne tupim, ima još puno!

Pa eto... padni, ne uči... mene ne zanima, uzeo sam ti pare. Ako nisi naučio, TVOJ problem, ne svaljuj krivicu na mene. Dok na redovnom Fakultetu, opravdanja mogu da budu daleko spektakularnija...

Sujeta ljudi je ogromna. Ako si bio kod prof. Perića, a prof. Mijić ti poslodavac... ništa od posla! Ovako, dođeš NOV, učiš koliko ti treba, sam se snađeš za posao, cene te tačno koliko vrediš kao ČOVEK ili kao MAJSTOR i to je to.

Da se zakunem da NIKADA dosada nisam video ikakav oglas za:

"nudim usluge profesionalnog audio-snimanja"
"traži se iskusan tonac na TV Palma!"
"potrebni audio-inženjeri hitno!"
"SAE-diplomci, posao za Vas na RTS!"
"MIDI programer, lokacija BGD ili NS, hitno!"
"Cubase poznavalac, nudi svoje usluge!"
"Pro Tools producent i programer, na raspolaganju!"

E, aj' se ne zezamo. Nismo ovde kod Mikija Škarića!

Pozdrav!


 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: VETS - smer AVT (Audio i Video Tehnologije)

[ Pregleda: 6004 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.