Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Adobe Photoshop pod Linux-om :))

[es] :: Linux :: Adobe Photoshop pod Linux-om :))

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9000 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Adobe Photoshop pod Linux-om :))10.05.2003. u 19:37 - pre 254 meseci
Pixel32 slobodno izbacite iz diskusije.
Dok sam citao na siteu sve guba, kontam ***ote divi lika sta ja uradio, ali kada sam dloado i za win i za linux ono je loooooooooose do bola... Bolje da je skino GIMP pa ga malo preradio.
Sve ono je pisano u Pascalu...
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Adobe Photoshop pod Linux-om :))10.05.2003. u 19:43 - pre 254 meseci
Pogledajte Jimmac-ov sajt.
Covek je legenda... Skoro sve sto se nalazi na sajtu ( icone, wallpaperi, theme, splash-ovi ) je radio u GIMP-u...
E onda recite da je GIMP los...
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Adobe Photoshop pod Linux-om :))10.05.2003. u 20:47 - pre 254 meseci
Po onome sto sam video na ovom sajtu rekao bih da je GIMP spreman. Nikada nisam korstio PS a ni GIMP za neke zahtevnije stvari tako da nisam kompetentan za neko strucno misljenje ali po tome kako i sta sve ljudi rade u GIMPu mislim da se on veoma priblizio, ako ne i stigao, PS u svemu.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Adobe Photoshop pod Linux-om :))10.05.2003. u 23:54 - pre 254 meseci
Citat:
darkside:
iskreno, moze GIMP i da bude po mogucnostima preslikani photoshop, ... , jednostavno nisam navikao


Ovo je opravdan stav. Uostalom, šta se tebe tiče da li se proizvod zove Gimp, Photoshop, SlikoCrtač, ili nekako drugačije, važno je da ti obavlja posao. Sigurno je da ne želiš da trošiš vreme na učenje novog alata ako za tim nemaš potrebu.

Problem je u tome što mnogi koji su u istoj situaciji žele da kažu kako Gimp ne može da se meri sa Photoshop-om. Kod njih je problem što svoje navike žele da prenesu u Gimp, ali uvek zaboravljaju da on nije Photoshop.

Kao što su česta pitanja početnika sa GNU sistemom i Linux-om o tome kako nešto nije isto kao na Windows-u, isti problem se javlja i ovde: nije isto, i ne treba očekivati da bude isto! Svima je ovaj fenomen već jasan, ali niko ga ne priznaje u vezi sa Gimpom!

No, da ja još malo propagiram Gimp.

Citat:
darkside:
iskreno, moze GIMP i da bude po mogucnostima preslikani photoshop, ali ja vec vise od dve godine radim sa PS-om, navika, osecaj programa, shortcut-i

Označi mišem na neku stavku u meniju, i pritisni prečicu koja ti odgovara. I eto, Gtk+ će zapamtiti prečicu kakvu si navikao da koristiš, i više nećeš imati tih problema.

Citat:
... a necu ni da pricam o jurenju 50 GIMP-ovih prozora (koliko sam primetio, ne mogu da se spakuju u jedan, kao jedna celovita aplikacija,

Ono što Windows WM (explorer.exe) ne nudi, to je više radnih površina. Gotovo svaki WM za X Window System podržava veći broj radnih površina, i onda je uobičajeno da se jedna radna površina posveti samo Gimpu. Tada, MDI prozor ti zamenjuje cela radna površina, a ostali prozori su praktično „toolbox“ prozori u Photoshop-u. Sve ostalo je isto, samo što praktično ti možeš da zameniš pozadinu „programa“ (zapravo desktop pozadina za tu radnu površinu, ali to nema uticaja). Znači, ako čak i po ovom pitanju želiš Photoshop izgled, postavi pozadinu radne površine na screenshot Photoshop-a bez prozorčića, i eto sreće ;-)

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Adobe Photoshop pod Linux-om :))

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9000 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.