Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WANTED kucica za psa...

elitemadzone.org :: TechZone :: WANTED kucica za psa...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 53328 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

danubius2
odlicno, hvala na pitanju

Član broj: 105175
Poruke: 25
212.200.27.*



Profil

icon Re: WANTED kucica za psa...31.10.2006. u 10:39 - pre 212 meseci
Dresura je bila u Novom Sadu, tip je divan, nema maltretiranja zivotinja, sve je super ali moras da nastavis da sprovodis to sto ste i ti i pas naucili inace pas uhvati krivinu prvom prilikom. Nas pas je nevidjeno inteligentan kao i vecina retrivera, mene slabo slusa jer nemam autoriteta, ne mogu da ga kaznim i ne umem ni da izrazavam neku strogost. S druge strane, ne igram se mnogo s njim pa me i ne davi. Cerka je druga prica. Nju odlicno slusa, ona je i isla da prati dresuru (najvise smo ga tamo odveli zbog toga da ne bi jeo sta nadje na ulici jer se ot toga otrovan prethodni pas - on ipak i dalje jede sta mu padne na pamet). Ona s njim ima neku blesavu komunikaciju, kapira ga (provaljuje kad je ljubomoran, kad ima zelju da dominira, kad je utucen - trebalo bi da otvori psihijatrijsku kliniku za pse; izgleda sasavo, ali deluje; ja joj se podsmevam do besvesti, ali medju nama budi receno, neke stvari stoje : kako ga kazniti a ne povrediti ga i ne uvrediti ga, kako da se ohrabri, kako ovo, kako ono s obzirom na razlicite karakterne osobine i licnost svakog psa). Kazem, ona vodi svog psa svuda sa sobom, na more, na rafting, gde god i on je pored nje postao neustrasiva sumska zver, morski pas, ronilac a ume da sedi mirno u kafani ispod stola, da se vozi u otvorenim kolima. Nema taj frku ni od cega.

Pitacu je za detalje, ali je moje misljenje da retriver moze sve od tebe da nauci (za druge pse je dresura MUST), samo da ti neko objasni principe dresure. Ne brini, inace, nije ona od onih sto psima oblace kaputice i tepaju kao deci : nas pas je zivotinja, pripitomljena divna cupava zver, a ne mlohava igracka za babe. Mislim da je to i bila najveca vrednost te dresure: vidis nacin, stav coveka koji voli i razume zivotinje. Ako nista, ja bih otisla da vidim i porazgovaram o toj isprepadanosti. Nas prvi pas je bio takav, valjda sto se rodio pod bombama: ipak se nije bojao stapa, lopte (bio je nevidjen fudbaler), igracaka. Bar da se Dora opusti, da ne bude u strahu, da mozete da se igrate. Za 'ostrinu' ne znam bas...

A i mlada je, retriveri su zaostali po tom pitanju, velike su bebe duze od drugih rasa.
Nas pas tek sad postaje mlad pas, kao "oformljen', do sad je bio velika budaletina...

Nemam jos internet kod kuce pa cemo smisliti nacin da komunicirate...

Poz
 
Odgovor na temu

Med
Srbija

Član broj: 27255
Poruke: 91
*.cust.panline.net.



Profil

icon Re: WANTED kucica za psa...03.11.2006. u 11:23 - pre 212 meseci
Ovaj moj je kuler neopevan. Slika posle jednog od dunavskih 'kupanja'
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: WANTED kucica za psa...03.11.2006. u 12:40 - pre 212 meseci
@Med
Fotka ti je odlicna, moracu i ja Doru da uslikam...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: WANTED kucica za psa...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 53328 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.