Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako naterati X-server da ne koristi pointer?

[es] :: Linux desktop okruženja :: Kako naterati X-server da ne koristi pointer?

[ Pregleda: 2007 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spaxa
Beograd

Član broj: 39664
Poruke: 6
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Kako naterati X-server da ne koristi pointer?10.10.2006. u 13:05 - pre 213 meseci
Da objasnim, nije mi problem pokrenuti X-server bez misha, tj. naterati ga da proradi iako nema core-pointer,
hocu da na neki nacin totalno deaktiviram funkciju pointera, prosto receno, kad pokrenem 'suv' X bez display-managera,
ne zelim da vidim X koje se mrda. Postoji li nacin da se ovo uradi sa vec kompajliranim XFree86?
Ima li neko ideju?
Hvala.
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Kako naterati X-server da ne koristi pointer?10.10.2006. u 23:30 - pre 213 meseci
Ovo je i mene interesovalo. Izgleda da je najlaksi nacin naci providnu temu za cursor (potrazi 'transparent xcursor' ili tako nesto)
Isto tako na http://wiki.x.org/wiki/AdvancedTopicsFAQ ima nesto na ovu temu, ali mora da se kompajlira (a uz to izgleda radi samo sa 'golim' X, bez wm)
Sve u svemu za sada nisam nasao elegantno resenje, sam pointer je direktno vezan za X.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Kako naterati X-server da ne koristi pointer?

[ Pregleda: 2007 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.