Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

optimizacija koda : dim

[es] :: Visual Basic 6 :: optimizacija koda : dim

[ Pregleda: 2820 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon optimizacija koda : dim08.05.2003. u 13:30 - pre 255 meseci
koristim
Option Explicit

interesuje me da li je svejedno ako sve varijable deklarisem odmah na vrhu strane ili je bolje deklarisati ih tek onda kada se koriste po prvi put u stranici...

da li je neko merio ubrzanje onda kada se koristi option explicit ?





Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
212.124.182.*



Profil

icon Re: optimizacija koda : dim08.05.2003. u 15:11 - pre 255 meseci
Generalno je brze to sa Op. Ex., ali daj neki konkretan primer pa da razmotrimo.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: optimizacija koda : dim08.05.2003. u 16:13 - pre 255 meseci
Bolje je kada ih deklarises onda kada ce se prvi put koristiti (osim kada je neophodno). Stvar je u tome da globalne promenljive zauzimaju vise resursa od lokalnih (koje i ne postoje dok ti ne zatrebaju a posle se unistavaju).

U slucaju da do ovog doklarisanja i "unistavanja" promenljivih dolazi veoma cesto moze biti bolje da se one doklarisu kao globalne da bi se dobilo na brzini (na stetu memorije).
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: optimizacija koda : dim08.05.2003. u 20:19 - pre 255 meseci
primer bi bio stranica koja u sebi ima dvadesetak varijabli (ne znam na kakav primer si tacno mislio, JC), da li se u tom slucaju isplati koristiti dim vise puta u toku stranice, ili se moze upotrebiti i samo jednom na vrhu i u vrhu sve deklarisati...

razlika je jedino u resursima memorije mislim, kada postoji dvadesetak string varijabli (ne vise od 30 karaktera pojedincno), da li bi bilo velike razlike u potrosnji resursa kada na sajt dodje veci broj posetilaca istovremeno, i o kom broju istovremenih poseta se govori u tom slucaju...
znaci kada deklarisem promenjive na vrhu one ce na kratko vreme zauzeti vise memorije nego ako ih postepeno u toku stranice deklarisem...

ukoliko se razlika primeti tek sa 5000 ljudi istovremeno onda cu ih deklarisati sve na pocetku stranice, ukoliko se razlika primeti sa 100 poseta istovremeno, onda cu deklarisati tek kada su promenjive potrebne u stranici


inace koristeci option explicit postize se do 10% veca brzina nego kada se isti ne koristi... jos neke korisne stvari su session state koji se moze iskljuciti na onim stranicama koje ne koriste sesije...


Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: optimizacija koda : dim08.05.2003. u 21:52 - pre 255 meseci
Nadovezao bih se na ono sto sam vec rekao.
Ako je vec bolje koristiti lokalne promenljive onda ih koristi jer je to dobra praksa i stices dobru naviku. Osim toga zbog mogucnosti prosirenja koda moze da se pokaze kao bolja varijanta. Osim toga ako neko pogleda kod bolje je da vidi da si to profesionalnije uradio.
Naravno postoje izuzeci kada je bolje koristiti globalne promenljive iako nije neophodno ali mislim da to nije tvoj slucaj.
 
Odgovor na temu

DraganK

Član broj: 4976
Poruke: 109



+3 Profil

icon Re: optimizacija koda : dim09.05.2003. u 01:06 - pre 255 meseci
Kada su u pitanju objekti (ADODB.Connection, recordset, command i sl...), možeš slobodno da deklarišeš na početku. Memorija se odvaja u trenutku kada kreiraš objekat, to jest kada uradiš set nešto=new nekiobj.

Kada su obične promenljive, nema veze...
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: optimizacija koda : dim

[ Pregleda: 2820 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.