Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

delphi i firebird problem

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: delphi i firebird problem

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djenka1984

Član broj: 111928
Poruke: 20
217.24.27.*



Profil

icon delphi i firebird problem08.10.2006. u 18:14 - pre 213 meseci
Napravio sam bazu pomocu EMS SQL managera ,povezao sam je pomocu ADO komponenti sa firebird i to je uglavnom proslo kako treba,medjutim
problem se javlja kada pokusam da pokrenem Project ,tada se pojavi greska tipa "could no convert variant of type (NULL) into type string" ,medjutim ukoliko ugasim taj prozor i ponovo pritisnem dugme run proejct se pokrene i koliko vidim radi kako treba.Takodje mi se cini kad se projct compajlira i pokrene exe fajl ne prikazuje se nikakva greska.
Ako moze bilo kakva pomoc ,dobrodosla je posto mi ne uspeva da se povezem preko Interbase komponenti u Delphiu.
Inace probao sam konekciju preko ADO komponenti sa bazom napravljenom u ACCESS-u i radilo je bez ikakvih problema.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: delphi i firebird problem09.10.2006. u 07:31 - pre 213 meseci
> problem se javlja kada pokusam da pokrenem Project ,tada se pojavi greska tipa
> "could no convert variant of type (NULL) into type string" ,medjutim ukoliko
> ugasim taj prozor i ponovo pritisnem dugme run proejct se pokrene i
> Takodje mi se cini kad se projct compajlira i pokrene exe fajl ne prikazuje
> se nikakva greska.

Kada pokreneš program iz Delphia, dobiješ grešku a kada ga pokreneš samostalno ne dobiješ? Imaš li neku rutinu koja se izvršava prilikom startovanja i koja je, pusti program kroz debugger i pronađi gde se tačno javlja greška.

> Ako moze bilo kakva pomoc ,dobrodosla je posto mi ne uspeva da se
> povezem preko Interbase komponenti u Delphiu.

Probao si sa IBX komponentama? Mogu se i one koristiti, ali moraš pečovati fbclient kako bi dobio gds32.dll (možeš koristiti instclient.exe za taj deo), imaš detalje u FB release notes. Takođe možeš koristiti i neke druge komponente poput UIB. U svakom slučaju ako i dalje ne radi, napiši kako si tačno podesio i koju grešku dobijaš.
 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: delphi i firebird problem09.10.2006. u 12:22 - pre 213 meseci
Ta greska je verovatno "uhvacena" u neki try...except pa je zato ne vidis kada pokrenes program samostalno. Verovatno neka 3rd party komponenta...

Inace IBO komponente rade odlicno sa Firebird bazom http://www.ibobjects.com/
 
Odgovor na temu

djenka1984

Član broj: 111928
Poruke: 20
217.24.27.*



Profil

icon Re: delphi i firebird problem09.10.2006. u 23:41 - pre 213 meseci
uspeo sam nekako da se povezem preko IB komponenti.Jednostavno nemam zivaca da probavam vise preko ADO.Nadam se da nista ne gubim
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: delphi i firebird problem

[ Pregleda: 2311 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.