Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bodybuilding

[es] :: Nauka :: Bodybuilding
(TOP topic, by superbaka)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 244153 | Odgovora: 400 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
93.86.87.*

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Bodybuilding13.07.2008. u 12:20 - pre 192 meseci
Momci, da ja pitam vas, posto ja treniram dosta sad kad je raspust ( ne bodibilding ), ne idem u teretanu nego radim samo ove bw (bodyweight) vezbe ( sklekovi, zgibovi, propadanja, penjanje na kanap... ), treniram cisto radi snage, masa me ne interesuje pa me zanima kakva ishrana je najbolja za razvijanje "performansi" to jest snage, a ne mase?

[Ovu poruku je menjao vladaboy93 dana 13.07.2008. u 13:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Bodybuilding13.07.2008. u 16:05 - pre 192 meseci
Sta mislis, ko od njih dvoje ima bolje "perfomanse, to jest snagu" ? :)

1. http://www.iaaf.org/mm/photo/c...ions/other/25968_w400xh600.jpg

ili

2. http://roadsofstone.files.word...rathon-world-record-holder.jpg


I zasto? :)


Ako je odgovor pod dva, onda nam definisi sta podrazumevas pod perfomansama i snagom...
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
77.46.179.*

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Bodybuilding13.07.2008. u 16:50 - pre 192 meseci
Nismo se razumeli, mase imam sasvim dovoljno, i cilj mog treninga nije da uvecam misice nego da uvecam snagu.

Ali nije u tome poenta naravno da ce se izgraditi misici bilo kakvim treningom, ali ja uvek dajem akcenat na snagu.

Evo moj primer

1. http://www128.pair.com/r3d4k7/JasperBenincasa2b.jpg

2. http://z.about.com/d/bodybuilding/1/0/X/2/HugoAtHomeGym.JPG

broj jedan je Jasper Benincasa i vidi se po slici da nema mnogo mase neg je onako prosecno gradjen, a imo je uzasno mnogo snage bez neke velike mase koja bi mu samo smetala. Na slici on, ne stoji na nicemu nego se drzi u toj poziciji 3 sekunde ( jedini covek koji to moze ) . Takodje je mogo da se penje na kanap sa jednom rukom, znaci odskakujuci. I drzi svetski rekord po broju zgibova sa jednom rukom ( 19 ).



broj dva je bodibilder neki, koji po performansama ( snazi ) nije broju 1 ni do kolena.

Sada sam nadam se bio jasniji.

[Ovu poruku je menjao vladaboy93 dana 13.07.2008. u 18:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Bodybuilding13.07.2008. u 18:19 - pre 192 meseci
To sto tebe zanima nije snaga, vec izdrzljivost i kondicija. Snaga je ono sto se meri kolicinom (mehanickog) rada koji izvrsis u jedinici vremena. Dakle, ukoliko mozes da podignes 100kg tereta na jedan metar za jednu sekundu, snazniji si od nekog ko isti rad (100kg na jedan metar) podigne za dve sekunde, ili ko manji rad (50 kila na jedan metar) podigne za jednu sekundu...

Da li ce Jasper Benincasa moci da podigne 350 kila na jedan metar za jednu sekundu, pa... cisto sumnjam :)

Kada jednom ovladas svojom tezinom u nekoj vezbi npr zgibovima, to da li ces uspeti da umesto 5 napravis 25 (vreme nije faktor) je pitanje treninga kondicije i izdrzljivosti, koji se bitno razlikuje od treninga koji bi ti omogucio da uradis 5 zgibova sa dodatih 50 kila na sebi.
Ja sam kao dete bez problema mogao da uradim 60 sklekova, sada to radim mnogo teze i trebalo mi je dugo da dosegnem taj broj. Da li sam kao dete bio jaci (sirova, a ne relativna, snaga) nego sad? Naravno da nisam.

Ima ovde izvesnih izuzetaka naravno, neke vezbe (kao npr to stajnje u vazduhu) zahtevaju razne druge vestine, i nije realno za poredjenje sa ljudima koji nikada nisu vezbali za izvodjenje tih vezbi. Neki ljudi imaju uzasno jaku volju pa mogu u nekim situacijama da urade stvari koje se na osnovu izgleda ne bi ocekivale i sl...

Ne volim ovo da kazem, jer ima izuzetaka ali to su posebni (ekstremni) ljudi (koji treniraju jednu stvar godinama), ali moglo bi se generalno reci da je veca snaga = veca masa misica.

Citat:

Ali nije u tome poenta naravno da ce se izgraditi misici bilo kakvim treningom...


Ovo nije tacno. Ali, opet, zavisi sta ti smatras pod izgradjenim misicima...


Prehrana: ako ne zelis da dobijas kilograme, moras uzimati samo onoliko koliko dnevno potrosis, dakle u kalorijskom optimumu (suficit=povecanje mase, deficit=smanjenje mase). Jedi najmanje 2grama proteina (zivotinjskog porekla) po kilogramu mase, ostatak kompleksni ugljeni hidrati (ovsene, razene pahuljice, hleb od celog zrna...) i masti. Imas na internetu gomilu kalkulatora dnevnih potreba, a i prilagodi svom iskustvu. Jedi sto cesce, manje obroke. Svi proteini i ugljeni hidrati su ti 4kcal/gram, sve masti su 9kcal/gram. Uzimaj dovoljno vode, vitamina i minerala. Ima ovde jos dosta pravila, a mnoga od njih su vec napisana na forumu, pretrazi malo.






"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
77.46.179.*

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Bodybuilding13.07.2008. u 19:06 - pre 192 meseci
Da upravu si, zavisi kako merimo snagu, dizanje tereta je takozvana "sirova" snaga, mada nemozemo reci da Jasper Benincasa nije imao snagu, covek je mogao Iron Cross da uradi sa jednim prstom na svakom obrucu. I imao uzasno jak sistak shake ( sto je potrebno za onaj lever ), i za penjanje na kanap sa jednom rukom. Naravno da recimo kazmajer ( najjaci covek ikada, strongman kup osamdesetih ) ima jacu ruku od njega :) tu nema sta. Tu si potpuno upravu.


Ono sto sam ja rekao je da ne postoji trening koji ti nece definisati misice, recimo ja radim samo bw vezbe a imam razvijenije misice od kolega koji dizu tegove, a opet jedan drugar koji inace ne trenira mnogo ali zato radi seoske poslove (cepa drva) ima razvijenije misice od mene, samo kazem da cu misice izgraditi bezobzira, samo sto je faktor vreme, recimo ako bi radio vise u teretani i na toj sirovoj snazi, sigurno bi brze razvio misicnu masu, i naravno vise bi mase razvio.

no, sada da pitam, posto se uopste ne razumem u prehranu, kolichnina hrane me nebrine jel uvek jedem kolko mi prija, nego me zanima dali je pametno trenirati posle jela ili pre? ili trenirati na prazan stomak pa se onda najesti da bi se izgradili jaci misici?
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Bodybuilding13.07.2008. u 19:42 - pre 192 meseci
Citat:

Ono sto sam ja rekao je da ne postoji trening koji ti nece definisati misice, recimo ja radim samo bw vezbe a imam razvijenije misice od kolega koji dizu tegove, a opet jedan drugar koji inace ne trenira mnogo ali zato radi seoske poslove (cepa drva) ima razvijenije misice od mene, samo kazem da cu misice izgraditi bezobzira, samo sto je faktor vreme, recimo ako bi radio vise u teretani i na toj sirovoj snazi, sigurno bi brze razvio misicnu masu, i naravno vise bi mase razvio.


Vizuelno gledano, postoje samo dve stvari koje mozemo primetiti. Velicina nekog misica, i kolicina sala koje se nalazi preko njega. Sto je manje ovog drugog, lakse se uocava misic. Opet i tu su moguce greske, misicavo telo sa jako malo masti moze izgledati 'masivnije i snaznije' od tela koje ima istu kolicinu misica ali sa nesto masnih naslaga preko. Definicija je direktno povezana samo sa kolicinom masnih naslaga. Za definiciju se radi aerobni (trcanje, brzo hodanje, plivanje... umerenim intezitetom) trening (povecanje bazalnog metabolizma, i ubrzano trosenje masti) i redukovana prehrana. Za veclicinu misica se rade druge vrste treninga (Haile Gebrselassie, nikad nece izgraditi misice sa treniranjem maratona, ali ce one koje ima lakse doci do izrazaja jer ima malo masti...)
Za postizanje bilo kog rezultata, 80% toga je prehrana. Dzaba svi treninzi, ako prehrana ne podrzava ono sto zelimo postici.

btw. Razlikuj ukupnu masu, od ukupne misicne mase ;-)


Citat:

no, sada da pitam, posto se uopste ne razumem u prehranu, kolichnina hrane me nebrine jel uvek jedem kolko mi prija, nego me zanima dali je pametno trenirati posle jela ili pre? ili trenirati na prazan stomak pa se onda najesti da bi se izgradili jaci misici?


Jesti i pre i posle treninga naravno. Samo gledaj da pre bude otprilike 1 sat pre nego sto krenes da treniras. Pozeljno je da tada uneses neke kompleksne ugljene hidrate (ne secere!) kako bi imao dovoljno energije za trening, i brže razgradive proteine (riba, piletina). Naravno nemoj se pretrpati hranom, jer onda neces moci trenirati. Posle treninga (mozes i odmah) uzimaj isto ugljene hidrate, s tim da ovog puta smes cak i proste (seceri) i opet proteine. Bez masti u oba slucaja, njih uzimaj u drugim terminima.


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
93.86.126.*

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Bodybuilding13.07.2008. u 23:01 - pre 192 meseci
Citat:
Jesti i pre i posle treninga naravno. Samo gledaj da pre bude otprilike 1 sat pre nego sto krenes da treniras. Pozeljno je da tada uneses neke kompleksne ugljene hidrate (ne secere!) kako bi imao dovoljno energije za trening, i brže razgradive proteine (riba, piletina). Naravno nemoj se pretrpati hranom, jer onda neces moci trenirati. Posle treninga (mozes i odmah) uzimaj isto ugljene hidrate, s tim da ovog puta smes cak i proste (seceri) i opet proteine. Bez masti u oba slucaja, njih uzimaj u drugim terminima.


aha ok, sto se tice ovih komplexnih uglj hidrata, to bi moglo da pokrije integralni hleb i slanina posto to doruckujem pred trening jel to valja?

Od secera hm, one cokladice mars i kompanija, to jel moze posle treninga?

trening mi traje oko pola 45 min gde se bas naradim. Pa pre toga dobar dorucak odmor sat ipo pa pocnem trening, onda posle treninga neki secer... kada kazes prost secer jel mislis na onaj sirov kristalni? ili moze cokladica?




 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
93.86.123.*



+25 Profil

icon Re: Bodybuilding14.07.2008. u 00:24 - pre 192 meseci
Nemoj beli kristal šećer, najbolje dekstrozu(grožđani šećer) u vodi posle treninga.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.eunet.rs.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Bodybuilding14.07.2008. u 07:59 - pre 192 meseci
E da cuo sam za to... Gde da nabavim dextrozu i kolko ide u casu od 2 decilitara?
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
79.101.85.*



+25 Profil

icon Re: Bodybuilding14.07.2008. u 23:40 - pre 192 meseci
Pa toga ima svuda, prodavnice zdrave hrane, supermarketi, 1kg 100-tinjak dinara. Zasladi vodu po ukusu, nema neka fiksna mera. :)
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

bratuncanin
Profesor

Član broj: 170750
Poruke: 27
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bodybuilding29.08.2008. u 21:30 - pre 190 meseci
Moja iskustva:
Prije tri godine imao sam 65 kg na visinu od 183.
Prestao sam da pusim i dobio odmah 5 kg, a da nigdje nije bilo sala.
Ubrzo zatim sam poceo da treniram i to jedanput-dvaput sedmicno teretana, ali totalno neobavezno i bez siljenja i poceo sam da trcim do 10 km.
Uz to poceo sam da skijam, vozim bicikl, ali nista redovno zbog posla ili lijenosti.
Za pola godine sam dobio jos 5 kg, bez grama sala.
Onda sam poceo da idem na fudbal i sl, ali posto ne mogu da skupim ekipu da ide redovno, nisam vise imao priliku za teretanu, a krenula je i zima, skinuo sam sa neta Billy Blanks boot camp i poceo da radim kucni fitnes.
Odmah sam dobio jos 5 kg.
Kada mi je Billy Blanks pomalo dosadio skidao sam i ostale kucne treninge, neki su dobri, neki nisu, koga zanima mogu nesto preporuciti.
Sada radim joga treninge, jer sam primjetio da sam suvise krut.
Takodje, pored toga idem ponekad na plivanje, fudbal , basket i sl. ali sve manje vise neobavezno, ali se sastavi da najmanje 4 puta sedmicno imam neku fizicku aktivnost.
Hrana iskljucivo prirodna. Nemam nikakva iskustva sa proteinima i sl. niti me to interesuje.
Zasto?
Ja se vodim za onim sto doktori objasnjavaju za vjestacki vitamin C:
On se cak i bolje upija od prirodnog, ali u vocu ima toliko drugih, dijelom istrazenih, dijelom neistrazenih, elemenata da je neupitno bolje uzimati kroz voce, sem ako neko nije bolestan, pa su potrebne ekstremne kolicine. Sama crvena boja voca ima na hiljade nekih elemenata, kojima niko ne zna funkciju, ali daju strasne efekte na tijelo.Ja tako posmatram sve sto je vjestacko. Kad neko popije litar mlijeka, on je unio i vodu i proteine i kalcijum i masti(zasto da ne?), a kad razmuti protein sirutke, on pije samo njega.
Ali neka svako sebi postavi ciljeve.
Neko hoce nabudzen izgled, pa mu je malo 80 kg, a ja hocu od sad pa do kraja zivota da mogu da odradim fitnes test za vojsku, da nemam grama sala, da mogu da odradim spagu i sl.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Bodybuilding29.08.2008. u 23:34 - pre 190 meseci
Ne moze se neistrazenim stvarima pridodavati bilo kakav znacaj za bilo sta. Ako niko ne zna funkciju, onda nema ni dokazanih efekata, pozitivnih ili negativnih! Inace to nije nista vise naucno osnovano nego astrologija - drugim recima je obicno sarlatanstvo.

Jeste, voce je zdravo (ako nije prskano, genetski menjano...!) samo sto vecina uobicajenog voca ne zadovoljava ni minimalne potrebe za vitaminima i mineralima osim ako se ne uzima u kilogramskim kolicinama... Isto vazi i za vlakna. No svakako je bolje uzimati ga, nego ne uzimati ga (doduse opet pod ona dva uslova gore). Medjutim dovoljne i optimalne kolicine vitamina i minerala, pogotovu za ljude koji se bave sportom i kod kojih su potrebe za tim stvarima povecane, je potpuno druga prica.

Ispade iz tvoje price da protein iz sirutke nije prirodan? Mnogi su zainteresovani da unose samo protein, bez dodatinh masti ili ugljenih hidrata (laktoza kod mleka), ali to tebi iovako nije bitno, pa nema svhre ni pricati o tome. Samo, ne tako mali broj ljudi nije u stanju da svari laktozu, jasno da oni ne mogu da piju mleko?!
Usput, odakle nabavaljas mleko? Nekada se sveze mleko moralo prokuvavati, ovo sad je verovatno puno aditiva, antibiotika i ko zna cega jos - pa se moze piti i sirovo... (meni ne zvuci previse 'prirodno')

Prica o 15kg cistih misica - ajd nek ti bude, nije nemoguce kod potpunih pocetnika, ljudi koji se odvikavaju losih navika i lose ishrane, stanja blage neuranjenosti itd. Ako uspes da dobijes jos 15kg za slican period, naravno bez 'grama sala' i uz vezbanje sa Billy Blanks-om, trebao bi biti bodibilder - mnogi koji su steroidima i vezbaju 'malo' intenzivnije nemaju slican prolaz


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

gilespy

Član broj: 39868
Poruke: 232
83.244.131.*



+1 Profil

icon Re: Bodybuilding03.09.2008. u 20:14 - pre 190 meseci
Pozdrav svima,

vec duze vreme zelim da sredim par detalja na svom telu, ali zbog posla koji imam nisam u mogucnosti da kontinuirano idem u teretanu duze od mesec dana, tako da jedino sto mi preostaje su vezbe iz sobe i eventualno trcanje.

Imam 26 godina, visok sam 175 i imam 67 kila, bez obzira sta jeo (uzasno mi je brz metabolizam).

Hteo bih da dodam malo mase na grudi, da prosirim ramena i da izdefinisem trbusnjake. Trbusnjaci su ok prica. Sto vise ponavljanja za gornje i donje, ali grudi i ramena ne znam kako da radim i u kom obimu. Takodje, da li treba da imam pauze (npr. svaki drugi dan) ili ne.

Neka zamisljena ishrana izgleda ovako:
pre vezbi unos ugljenih hidrata u vidu nekih energy bar cokoladica i bonzita, posle vezbi proteini (salame, jaja...). Zatim kasnije neko voce, pa mamin rucak i uvece neki sendvici.

Znam da je teretana alfa i omega BB-a, ali ja zelim samo da dobacim malo mase na grudi, da prosirim malo ramena i izdefinisem trbusnjake.

Moze li mi neko molim vas pomoci u tome kako to da izvedem?

Hvala,
Gile
 
Odgovor na temu

RunnerSG
SLobodan Grujic
ucenik
Wojka

Član broj: 201027
Poruke: 2
80.93.231.*



Profil

icon Re: Bodybuilding16.12.2008. u 20:15 - pre 186 meseci
Zanima me da li neko moze da mi postawi link za skidanje tog Billy Blanks "filma" ili kako wec, da bih mogao da wezbam kuci??
I zanima me jos owako:
Posto sam wisok 180, imam 85kg, i imam samo malo sala na stomaku, gornje plocice mi se wide malo ( ali uz treniranje widece mi se malo wise kao i ranije ) a donje mi se ne wide bas zbog tog salceta sto imam...
Da li neko mozda zna neku wezbu kako da skinem i to malo sala na donjem stomaku kako bi mi se widele i te plocice?
PozZ
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Bodybuilding01.01.2009. u 00:42 - pre 186 meseci
Kako da skines to salo sa donje strane trbuha, pa moras se pridrzavati odgovarajuce ishrane valjda znas koje , a za vezbe radi - trbusne kontrakcije,podizanje nogu iz visa ,i ono na uzetu kad kleknes ne znam tacno kako se zove na nas jezik , i kardio trenng se podrazumeva
piti dosta vode u toku dana


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Vladimir Magoč
Novi Sad

Član broj: 172372
Poruke: 43
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Bodybuilding07.08.2009. u 01:07 - pre 179 meseci
@gilespy
Da krenem od kraja:
Alfa i omega dobrog izgleda(BB-a i svih ostalih sportova) su adekvatna ishrana.

gilespy:
Citat:

Neka zamisljena ishrana izgleda ovako:
pre vezbi unos ugljenih hidrata u vidu nekih energy bar cokoladica i bonzita, posle vezbi proteini (salame, jaja...). Zatim kasnije neko voce, pa mamin rucak i uvece neki sendvici.


Te čokoladice ne treba uzimati pre treninga.
Zašto?-Zato što su to prosti ugljeni hidrati tj.oni su potrebni nakon treninga.
Sem toga,to je veoma skupo.

Obrok pre treninga,kao i ostali obroci,treba da sadrži kompleksne ugljene hidrate.

Kao izvor proteina ne koristiti salamu.Salama je nezdrava.
Bogata je mastima i kojekakvim sumnjivim supstancama-da kažem konzervansima.

Povrće i voće je poželjno konzumirati u što većim količinama bez obzira na to da li treniramo ili ne.

Šta je mamin ručak?
Pasulj,oslić i krompir,paradajz čorba i pohovana blitva,belo meso i pire,pilav..?

Sendvič je ok ako su kriške goveđe šnicle (moj izbor je but ) a fil 30ak listova zelene salate.

gilespy:
Citat:

Hteo bih da dodam malo mase na grudi, da prosirim ramena i da izdefinisem trbusnjake. Trbusnjaci su ok prica. Sto vise ponavljanja za gornje i donje, ali grudi i ramena ne znam kako da radim i u kom obimu. Takodje, da li treba da imam pauze (npr. svaki drugi dan) ili ne.


Mislim da je dovoljno da kući ili stanu(gde već živiš) napraviš vratilo.Ono će fino poslužiti za to što tebi treba a i daleko više.

Ako imaš dvorište ili slično a zaželiš da još jače ''udariš'' na grudi kao i na triceps,pored te šipke postavi u jedakoj visini ali u ovom pložaju / \.
Znači razmak između dve sipke je na jednoj strani oko 25-30cm širi nego na drugoj.
Sada kada radiš propadanja okrenut licem prema užem delu,grudi bivaju pogođene a kada si okrenut širem-triceps je na mukama.

Sada ćeš deo bataka koji bi pojeo onaj veliki lik što drži teretanu,pojesti ti i eto većih grudi i ramena .
Toliko od mene...
Vladimir
 
Odgovor na temu

dobrota

Član broj: 130449
Poruke: 199
194.106.174.*



+2 Profil

icon Re: Bodybuilding20.08.2009. u 20:43 - pre 178 meseci
Kako da povecam apetit? Ja stvarno ne volim da jedem, a kako vidim to je najbitnije. Jedem izuzetno malo, npr. meni su dve virsle ceo obrok ili 2 jaja ili 100gr keksa... Probao sam vitaminske tablete, pivski kvasac i biomed 6 ali nista... Pored toga sto sto ne jedem dosta jedem samo neke stvari, uglavnom zivim na mesu, hlebu, keksu i supi. Mleko i povce ne mogu ni da stavim u usta. Jednom sam mesec i po vezbao redovno i mucio se da jedem vise nego sto mogu i za to vreme sam dodao 2kg, ali kad mi se smucilo i kad sam prestao da jedem izgubio sam odmah tih 2 kg. Imam 17 godina, visok sam 179cm i imam 66kg. I ako ovaj odnos izgleda kao da sam kost i koza ipak nisam, evo i fotke da potvrdim to.

Btw, vec 2-3 godine ne rastem uopste niti mi se tezina menja... I da napomenem da to sto ne jedem dosta nema veze sa pusenjem i sl. jer ja tako (ne)jedem od kad znam za sebe.
3x Osc
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Bodybuilding23.08.2009. u 03:13 - pre 178 meseci
Naravno da je najbitnije :) Telo se ne izgradjuje od vazduha i Sunca, mada bi neki imali sta da prigovore tome... :)

Apetit neces povecati nekim carobnim stapicem, preparatom, vitaminom... zaboravi na to. Jednostavno moras da jedes, na silu ako treba. Intenzivni treninzi (bilo cega) ce ti verovatno u tome pomoci. Ako nisi gladan ni posle toga, ili nisi dovoljno jako trenirao, ili batali celu pricu dok ne promenis razmisljanje o ishrani, jer moze da bude kontraproduktivno.

Ne mozes napredovati ako ne volis da jedes, ako ti je to mucenje, a pusenje ti sasvim sigurno ne pomaze sta god ti mislio o tome.

Mesec dana redovnog treniranja i neke 'jace' ishrane nije nista. Bar dve godine treniranja i jace ishrane su vec nesto :) Ovo ti kazem da bi imao realnu sliku o nekom napretku, mnogi odustanu posle mesec-dva jer imaju neralna ocekivanja koja se naravno nece ispuniti u tom periodu. Ili im to dosadi - nisu dovoljno motivisani, ili sta vec...

Inace, virsle, keks, hleb (pretpostavljam beli), supa... nisu hrana, vec smece. No hard feelings :)

Dakle, odluci sam sa sobom sta zaista zelis (najtezi deo) i onda sa dovoljnim znanjem kreni da to sprovodis, vremenom ce ici sve lakse.


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

dobrota

Član broj: 130449
Poruke: 199
194.106.174.*



+2 Profil

icon Re: Bodybuilding23.08.2009. u 13:52 - pre 178 meseci
Ne mislim da pusenje ne smanjuje apetit vec sam hteo da kazem da to nije glavni razlog (btw, ne pusim mnogo, oko 10 cigareta dnevno)... Nisam ja posle mesec i po odustao zato sto sam bio nezadovoljan rezultatima, bio sam vise nego zadovoljan... 2kg vise posle 2 godine. Odustao sam jer mi se hrana smucila skroz. Jeo sam vise mozda i duplo nego obicno. Svaki dan bar 2 puta meso (moje omiljeno belo pilece ), jaja, jogurte, ribu... Ali posle obroka mi je bilo muka uvek... Kad god mi je bio prepun stomak bilo mi je muka i od samog mirisa hrane ili kad neko pominje hranu... Znaci pokusao sam u silu i ne ide... Imam intenzivne trenige... treniram karate, treninzi su nam 2 puta nedeljno i tad nas trener izmori maksimalo... toliko da skoro ne mozemo ni da stojimo. Skoro svaki dan vozim bicikl... Ali opet ne jedem dovoljno.

Ja otprilike znam sta hocu. Citao sam dosta o bodybuilding-u... Ali opet ne vidim kako cu to da postignem bez dovoljno hrane...
3x Osc
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Bodybuilding23.08.2009. u 15:29 - pre 178 meseci
Licis na tipicnog ektomorfa. Mrsav si, slab apetit, reklo bi se da su ti udovi dugacki, tiroidni hormoni (T3) verovatno vrlo visoki... Pronadji sve sto se tice ishrane i treninga za ektomorfa, ako vec nisi.

To bi ukratko bilo, ugljeni hidrati u svakom obroku osim poslednjeg - kvalitetni kompleksni ugljeni hidrati (ovsene pahuljice, razeni, crni, integralni hleb, integralni pirinac, pasta, kuvani krompir). Beli hleb, slatkise, proste ugljene hidrate - secere, zaboravi. Dovoljno proteina u svakom obroku (mada su za ektomorfa nesto manje bitni od UH), meso sva sreca volis :) Masti na neophodnom minimumu (doduse sto vise omege3 to bolje)...
Dnevno ~5 dovoljnih obroka, bez preskakanja, pozeljno uvek u isto vreme.

Ogranici kardio (voznja bicikla). Cilj ti je da budes u kalorijskom suficitu. Posto slabo jedes, onda smanji metabolizam (dnevnu potrosnju kalorija) mirovanjem. Povecaj treninge koji povecavaju insulinsku osetljivost misica (anaerobni treninzi - teretana).

Ne bi bilo lose ni da posetis nekog lekara. Cisto da proveris da li je sa hormonima sve u dozvoljenim granicama. Kakav si sa spavanjem i stolicom?

Pusenje... mora li i tih 10? :)


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Bodybuilding
(TOP topic, by superbaka)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 244153 | Odgovora: 400 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.