Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da pristupim novom HDD-u iz localne mreze

[es] :: SOHO Networking :: Ne mogu da pristupim novom HDD-u iz localne mreze

[ Pregleda: 2349 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

let4mi
serbia

Član broj: 36424
Poruke: 57
*.ptt.yu.



Profil

icon Ne mogu da pristupim novom HDD-u iz localne mreze05.10.2006. u 16:26 - pre 213 meseci
imam dva racunara umrezena preko lan cabla i sve je radilo kako treba (i jos uvek radi...) ali...
od pre dva dana pored starog, imam i novi HDD na rachunaru koji je server ove mreze. Stari HDD ima C i D particiju koje su stavljene na share i sa drugog rachunara mogu da pristupim folderima na njima.

PROBLEM: Novi Hdd sam podelio na G, H i I particiju i stavio ih na share, ali kada probam sa drugog rachunara da pristupim folderima na ovim particijama novog HDD-a izbacim mi gresku tipa: (ime particije) is not accessible.You may not have permissions to use this network source. Contact your administrator...

Nije mi jasno sta je problem jer starom HDD-u idalje mogu da pristupim, a novom ne... sta da radim?

life is a bitch and then U die...
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
212.62.51.*

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Ne mogu da pristupim novom HDD-u iz localne mreze05.10.2006. u 17:06 - pre 213 meseci
Na novom disku dodeli prava pristupa userima sa drugog PC-a (desni klik na share...).
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

let4mi
serbia

Član broj: 36424
Poruke: 57
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ne mogu da pristupim novom HDD-u iz localne mreze05.10.2006. u 23:32 - pre 213 meseci
PA KAZEM TO I JESTE PROBLEM!
dodelio sam novom hdd u properties - share - ali i dalje sa drugog PCa ne mogu da pristupim fajlovima na tom disku.
life is a bitch and then U die...
 
Odgovor na temu

darko_zr

Član broj: 24393
Poruke: 223
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Ne mogu da pristupim novom HDD-u iz localne mreze06.10.2006. u 09:26 - pre 213 meseci
a da skines share, pa da poqsas ponovo...

znam da je bezveze,
ali i takvi bezveze predlozi nekad upale.

poz
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ne mogu da pristupim novom HDD-u iz localne mreze09.10.2006. u 13:02 - pre 213 meseci
Pokreni ponovo home network setup na svakom kompu. Tako je najlakse otkloniti zaglupljivanja workgroup-a..
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Ne mogu da pristupim novom HDD-u iz localne mreze

[ Pregleda: 2349 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.