Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom Srbija saučesnik u prevari!

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Telekom Srbija saučesnik u prevari!
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27308 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!27.10.2006. u 21:31 - pre 213 meseci
a tamo gde nema kabla?
 
0

operacija
alexandar
Section One

Član broj: 45595
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 391313233
Sajt: www.efs.org.yu


Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!27.10.2006. u 22:39 - pre 213 meseci
Znam da (nazalost) ima gradova u Srbiji gde nema kabla. To je tuzna slika Srbije.
"Willing is not enough, we must do." - Bruce Lee
Nije bitno sta pise u zakonu, vec kako se zakon tumaci.
 
0

dushkoue
Užice

Član broj: 84012
Poruke: 64
212.62.59.*



Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!02.11.2006. u 12:50 - pre 212 meseci
Bio sam kod šefice telefonskog saobraćaja u Užicu, ona je šef i kaže da oni nisu dužni da prave te zaštite i bilo šta kako bi zaštitili korisnike. To je po meni zaostavština komunizma, ona je direktor u državnoj firmi i najpametnija je na svetu, zna da država tj. sud radi za njih.Kadija te tuži , kadija ti sudi.treba mnogo vremena da prodje dok poumiru komunjare koje ne daju mladim ljudima svoja direktorska mesta.Voleo bih da se uvede još fiksnih operatera, a kad stigne i ADSL u UE onda će moći da se telefonira skoro besplatno sa homebox uredjajom, ali to našoj državi i komunjarama ne odgovara jer je jeftino, telekom bi ostao bez mnogo pretplatnika. E onda bi se priča sa šeficom u Užicu promenila, onda bi me sačekala sa kafom, osmehom i željom da mi pomogne jer od preplatnika žive. Ima mnogo lošeg kod nas u Srbiji.
 
0

mcusin
Marko Chussin
uzice

Član broj: 64194
Poruke: 4
212.62.59.*



Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 12:57 - pre 212 meseci
Cast strucnjacima koji su ovde odgovorili na ovu temu, ali uglavnom se prvo jave ljudi koji samo znaju da filozofiraju i pricaju kako su oni pametni a svi ostali ne znaju da koriste rachunar, a ni internet!
Da zivimo u normalnoj drzavi mogli bi da ih tuzimo, ali i da zivimo u normalnoj drzavi ovo se nikad ne bi dogodilo.
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 13:07 - pre 212 meseci
Ne mozes da tuzis Telekom za to sto ti je trojanac nabildovao impulse isto kao sto ne mozes da tuzis recimo Mercedesa kada se slupas u Mercedesu zato sto ne znas da vozis.

Trojanci koji bilduju racune nisu nista novo. Ljudi su zrtve toga godinama unazad. Danas samo neko ko nema dovoljno znanja moze da postane zrtva.

Stvar je takva da ljudi olako krsite Internet, a ne razmisljaju o tome koliko to moze da bude nezgodno.
 
0

mcusin
Marko Chussin
uzice

Član broj: 64194
Poruke: 4
212.62.59.*



Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 13:19 - pre 212 meseci
Ne ne greshish... to je isto kad kupish mercedesa pa vozis, a onda ti lokalna ili drzavna firma iskopa kanal dubine 1m na putu pa ti uletis u rupu! Covek hoce da tuzi tu firmu koja je iskopala rupu, a ne mercedes!
 
0

eee
Miroljub Radovanovic

Član broj: 3965
Poruke: 220
80.93.255.*

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 13:24 - pre 212 meseci
Citat:
mcusin: Ne ne greshish... to je isto kad kupish mercedesa pa vozis, a onda ti lokalna ili drzavna firma iskopa kanal dubine 1m na putu pa ti uletis u rupu! Covek hoce da tuzi tu firmu koja je iskopala rupu, a ne mercedes!


Ne, ne, ti gresis. Ovo je kao da lokalna ili drzavna firma napravi put, onda dodje zlonamerni clan drustva pa ON iskopa rupu 1m a ti upadnes jer ne znas da vozis, odnosno ne znas da izbegnes rupu pa hoces da tuzis sve osim onog ko je iskopao rupu.
 
0

mcusin
Marko Chussin
uzice

Član broj: 64194
Poruke: 4
212.62.59.*



Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 13:25 - pre 212 meseci

Dobar si e ovo ide izgleda u sasvim drugom toku
sledeca tema PUTEVI
 
0

dushkoue
Užice

Član broj: 84012
Poruke: 64
212.62.59.*



Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 13:27 - pre 212 meseci
Nije ljudi problem to što ima rupa ili nema, neko je dužan da taj put održava bezbednim, kao što bi telekom trebao da održava svoju mrežu bezbednom, a to nije teško.
 
0

eee
Miroljub Radovanovic

Član broj: 3965
Poruke: 220
80.93.255.*

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 13:31 - pre 212 meseci
Ama ljudi, telekom vam samo pruza mogucnost da izadjete na internet.

Da li hocete da izadjete ili necete i sta cete tamo da radite to nije njihovo. Nisu oni
duzni da brinu o sadrzaju na internetu. Na vama je da se sami zastitite i da sami brinete
o svojim racunarima.

Uostalom i taj virus kad je okrenuo broj, otkud u telekomu znaju da to nije korisnik namerno okrenuo?

Nemaju oni uvid u to sta se desava na vasem racunaru, a ni to da li je zarazen nekim virusom (zbog
nebrige vlasnika o sopstvenoj bezbednosti)
 
0

dushkoue
Užice

Član broj: 84012
Poruke: 64
212.62.59.*



Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 13:46 - pre 212 meseci
OK, ja umem da brinem o PC-iju, sad ti meni reci zasto je to samo kod nas tako.Poslao sam ti mail kako je u Hrvatskoj.
 
0

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 14:20 - pre 212 meseci
Internet je kao i sve ostalo. svugde ima lopova.
 
0

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 14:21 - pre 212 meseci
Pa valjda je lakše skupljati pare od neznanaca nego praviti zaštitu!
 
0

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 14:23 - pre 212 meseci
gde su zabrane? međunarodnih
poziva= zašto ja kao korisnik to ne mogu da aktiviram sam kada ja hoću???
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 14:24 - pre 212 meseci
Nije Telekom omogucio Interent nego telefonsku vezu. To sto neko modemom uspostavlja vezu sa internetom nije problem Telekoma. Telekom i da hoce to ne moze da kontrolise osim da zabrani koriscenje modema na telefonskim linijama.

Takodje, Telekomova infratruktura je samo do prikljucne kutije na objektu. Dalja instalacija je u vlasnistvu vlasnika objekta i taj je po ugovoru sa Telekomom duzan da tu instalaciju i uredjaje koji su na nju povezani - odrzava. Racunar i modem jednostavno nisu u nadleznosti Telekoma.

Pre teelkoma mozes recimo prvo da tuzic onoga ko je vlasnik tvog broja telefona jer je on prviduzan da odrzava tu instalacijui opremu, mozes da tuzis i internet provajdera jer te niej zastito od trojanacakoje si preko njega pokupio sa Interneta, a mozes da tuzis i SAD zato sto su njeni strucnjaci izmislili Internet i stvorili predispozicije da ga ti koristis nebezbedno i tako pokupis trojanca. :)

Da se razumemo, ja potpuno razumem tvojproblem i nevolju ukoju si zapao i nisi ni prvi ni opslednjikoji ce tako da nagraise, ali ne mozes biti nerealan i svaljivati krivicu na nekoga ko sa tim nema veze i cak i da hoce ne moze da ti pomogne.

Telekom jeste veliki bauk u srpskim telekomunikacijama, ali za ovo stvarno ne moze krivica da se svaljuje na njega.
 
0

dushkoue
Užice

Član broj: 84012
Poruke: 64
212.62.59.*



Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 14:43 - pre 212 meseci
Zemljak, stručnjak.Nisi mi odgovorio zašto hrvati štite svoje pretplatnike od dialera a srbi ne????
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 14:51 - pre 212 meseci
Koliko znam ne stite ih.

To sto su besplatno podelili programe za zastitu je samo dobar reklamni potez. Takvih programa imas koliko hoces na Internetu.

Sistem za blokiranja odlaznih poziva postoji i na nasem Telekomu i svako zna da postoje i svako zna da samo treba da zovne Telekom i zatrazi tu uslugu. Nas Telekom je pre izvesnog vremena cak uz telefonske racune delio upozorenja za te dialere.

Caki da svega toga nema, opet Tlekom nema nista sa dialerima. Ti si Telekomu platio uslugu kja ti omogucavada sa svog broja telefona mozes da pozoves bilo koji drugi broj telefona na svetu i on se trudi da ti prvenstveno to omoguci. Ti si na taj broj zakacio automat koji moze da pozove broji bez tvog znanja iza to ne mozes da krivis Telekom.

Ne govorimo ti mi to zato sto mi volimo Telekom, cak naprotiv, vec zato da ne srljas u nesto sto ti je unapred izgubljeno i to iz jednostavnog razloga zato sto nisi u pravu. Ako vec hoces da se bijes sa Telekomom radi to tamo gde zaista ima osnova i gde imas sansi da uspes.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 14:54 - pre 212 meseci
Citat:

Zemljak, stručnjak.Nisi mi odgovorio zašto hrvati štite svoje pretplatnike od dialera a srbi ne????


Ne stite - niko te korisnike nece obestetiti ako oni ipak navuku dialer - to sto oni dele nekakav softver je samo gest dobre volje.

I meni deutsche telekom hoce da pomogne - tako sto hoce da mi prodaju neki njihov security paket. Medjutim, ako mi neka dileja ukrade kreditne kartice preko DTAG DSL-a, cisto sumnjam da mogu da ih tuzim zato sto su "propustili zle data pakete koji su me napali" preko njihovog DSL-a.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

dushkoue
Užice

Član broj: 84012
Poruke: 64
212.62.59.*



Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 14:57 - pre 212 meseci
Ok, ljudi.Ajmo svi da pravimo prevare.To je u redu.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Telekom Srbija saučesnik u prevari!03.11.2006. u 15:01 - pre 212 meseci
Ne, prevare nisu u redu.

Stavise, protivzakonite su.

Ali je potpuno besmisleno da krivis telefonskog operatera za inficiranje tvog racunara. Ni u jednoj teoriji odgovornosti koje zakon poznaje, Telekom Srbija nije odgovoran za to sta si ti radio sa svojim racunarom.

Njihov posao je da ti pruze telefonsku uslugu i da odrzavaju telefonsku mrezu do telefonskog sanduceta u tvojoj zgradi - oni to rade. Ti si odgovoran za odrzavanje svoje komunikacione opreme - ako zelis da oni budu odgovorni, morao bi da platis neki dodatni paket za odrzavanje racunara, gde bi ga oni zapecatili sto hardverski tako i softverski - i garantovali da je on siguran.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Telekom Srbija saučesnik u prevari!
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 27308 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.