Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prevelika upotreba CPU-a na shared hostu. Upomoc!!

[es] :: Hosting :: Prevelika upotreba CPU-a na shared hostu. Upomoc!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8169 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
213.244.197.*

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Prevelika upotreba CPU-a na shared hostu. Upomoc!!08.10.2006. u 18:38 - pre 213 meseci
Slazem se sa VuzZ-om oko vecine stvari, ali:

Citat:
VuzZ: Mislim da gresis, inodius.

Godaddy je ozbiljna firma, a hosting im nije los.

GoDaddy-jev hosting za hobby sajtove bez profita nije los.

Citat:
Ne racunaju da ce korisnicima morati da pruzaju tehnicku podrsku, da moraju da imaju barem jednu sekretaricu koja bi radila i prodaju, i racunovodju, advokata itd...
Sada se desava da svi posluju ilegalno

Tehnicka podrska je pre svega neophodna klijentima - pocetnicima i hosting provajderima koji pruzaju losu, nekvalitetnu uslugu web-hosting-a.

Citat:
Najbolje je uzeti hosting od firme koja je registrovana za tu delatnost, IMA telefonsku i druge vrste podrske, dobijate fakturisano usluge (ne preko emaila, vec postom), fiskalni racun ako ste fizicko lice.
Nije najjeftiniji najbolji, pogotovo ako nudi vise nego normalne opcije za vrlo malo para, to je ociti overselling.
Malo znam o materiji, pa znam i da sajtove sa vise bandwidtha prebacuju na "unmetered" servere koji su 10 Mbit a ne 100 Mbit koliko se reklamiraju.
Ako imate mnogo poseta 10 Mbit je dovoljno za jedan ili dva jaca sajta, naravno usporenje mozda necete ni primetiti...

Ne mora da znaci da je to najbolje - ni za telefonsku podrsku, ni za fakturisane usluge, ni za fiskalni racun (iz ranijeg licnog iskustva).

Citat:
Na primer Loopia nema neke jake veze ka internetu, ali mi deluje kao ozbiljnija firma, i naravno samo im je prodaja u srbiji, a serveri u svedskoj, holandiji ili gde vec.

Odakle ti informacija da Loopia nema jake veze ka Internetu?

Citat:
Oni su jeftini ali nude realne pakete, koji nisu za zahtevne sajtove, vrlo je sve to ograniceno, ali i REALNO!

Znas sta je provereno realno? Pa na primer futurequest.net , pair.com , fluidhosting.com , realwebhost.net , hostingmatters.com , cyberwurx.com , itd., ali obratite paznju na cene i pakete.

Citat:
Svaki zahtevniji sajt treba da razmisli ili o skupljem shared hostingu koji moze da bude 50 evra ili vise kada bi realno pricali. Ili o dedicated serveru koji moze da kosta od 100 Eur pa navise. dodajte administraciju na dedicated...

Ili o Virtual Private Server-u (VPS).

Opet, dobar hosting ne mora da bude skup, sve zavisi sta kome treba. Isto tako, los hosting ne mora da bude jeftin, ali najcesce jeste.

Citat:
Svi koji traze SVE opcije i najveci protok i prostor za NIKAKVE pare nisu ozbiljni u tome sto rade, kao sto nisu ozbiljni ni oni koji im to daju. Kada stvar pukne, onda se zale i pljuju.

Slazem se. Medjutim, preveliko opterecenje procesora i veliki ostvaren saobracaj mogu da imaju veze jedno s drugim, ali i ne moraju, sto je po meni upravo ovde slucaj. Neka skripta je ocigledno "kriva" za to sto je milstanyu dobio upozorenje od svog host-a (uobicajena reakcija hosta i po meni sasvim korektna). Postoje sajtovi koji ostvaruju mnogo veci protok uz mnogo vise istovremenih konekcija, pa uopste ne opterecuju server. Na ovo sam mislio kada sam rekao da ne bi trebalo da mesate babe i zabe.

Najvaznije je da ljudi znaju sopstvene potrebe u pogledu potrebnih resursa i da o tome vode racuna pri odabiru web-hosting-a, a ne da se zalecu za ciframa koje se nude. Ja sam, cini mi se, vec jednom objasnjavao matematiku, pa ne bih to radio opet. Stvar je krajnje jednostvna.

Zamislite server (shared) kao kucu koja nije tesna za 5-6 odraslih (zahtevnih sajtova) ili za 20-30 beba (malih, staticnih sajtova, licnih prezentacija, blogova i sl.) koji je dele. Na samo jednom shared-serveru ima i po 1000 sajtova (moze da stane na hard i jos koji preko, a tek ako je tu i drugi hard...o, brother!!! ). I sta onda??? Ali je jeftino, zar ne?

Citat:
E sada, ko ima nekomercijalan sajt, trebao bi da razmisli kako da isplati tekuce troskove. Ili reklamama, ili naplacivanjem nekih posebnih usluga, ili ako mu taj sajt sluzi za sirenje uticaja u poslu kojim se inace bavi.
Razlog neki mora da postoji, inace je sve samo gubljenje vremena i decja igra. (Sto nije uopste lose, da se razumemo, to je verovatno i najlepsi deo zivota)

Upravo za ovakve sajtove je prikladan GoDaddy-jev hosting, to je verovatno i njihova ciljna grupa.


 
Odgovor na temu

VuzZ

Član broj: 115777
Poruke: 9
195.252.91.*



Profil

icon Re: Prevelika upotreba CPU-a na shared hostu. Upomoc!!08.10.2006. u 20:38 - pre 213 meseci
GoDaddy-jev hosting za hobby sajtove bez profita nije los.

Zavisi sta si platio, ali slazem se...

Tehnicka podrska je pre svega neophodna klijentima - pocetnicima i hosting provajderima koji pruzaju losu, nekvalitetnu uslugu web-hosting-a.

Neke stvari ne mogu da se odrade bez tehnicke podrske, koji god da je control panel u pitanju, cesto postoje posebni zahtevi. Ali slazem se da ako sve radi kako treba, tehnicka podrska nema sta da radi.
Ali te klijente-pocetnike moras da uracunas posto oni cine vecinu populacije. Inace je to neki tehno-elitizam u suprotnom, sto niti je komercijalno, niti u redu.

Ne mora da znaci da je to najbolje - ni za telefonsku podrsku, ni za fakturisane usluge, ni za fiskalni racun (iz ranijeg licnog iskustva).

Slazem se, nema nikakve veze. Akcenat je na 'divljim' provajderima. Uvek vise verujem ljudima koji imaju neku infrastrukturu.

Odakle ti informacija da Loopia nema jake veze ka Internetu?

Sa loopia.co.yu websajta, FAQ - Tehnicka pitanja:
Citat:

1. Kakva je vaša veza prema internetu?
Koristimo redundantnu internet vezu prema Tele2 operateru na 20 Mb, direktno prema Internet okosnici u Švedskoj. Ovo znači da izlazimo sa dva pravca, pa ukoliko jedan otkaže - uvek je onaj drugi na raspolaganju. Takođe imamo mogućnosti da vrlo lako proširimo naše kapacitete ukoliko se za to ukaže potreba.


Koliko je meni ovde vidljivo u pitanju je 20 Mb (malo b, znaci megabita) to je malo zar ne?
Meni zvuci neverovatno, ali ajde...

Znas sta je provereno realno? Pa na primer futurequest.net , pair.com , fluidhosting.com , realwebhost.net , hostingmatters.com , cyberwurx.com , itd., ali obratite paznju na cene i pakete.

Pa da, vidis koliko su skuplji za bolje pakete...

Neka skripta je ocigledno "kriva" za to sto je milstanyu dobio upozorenje od svog host-a (uobicajena reakcija hosta i po meni sasvim korektna)

Slazem se, trebao bi da optimizuje skriptu. Neko zlonameran bi mogao namerno da pravi loop-ove i prevelike query-e i da iznutra koci server. Na primer konkurencija. Ali mislim da treba da zajednicki dodju do resenja, ili da kupe bolje servere. Nije cilj da izgube musteriju, i da imaju samo 'blage' sajtove. Neka mu predlozi skuplji paket barem...
ALi slazem se da programeri znaju da pogrese i da dosta cesto koriste skripte ili sami programiraju upite bazama koji su besmisleni...


Pozd!
 
Odgovor na temu

punkosaur
Novi Sad

Član broj: 154454
Poruke: 3
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Prevelika upotreba CPU-a na shared hostu. Upomoc!!18.08.2007. u 02:14 - pre 203 meseci
Cao svima

Uskoro planiram da pokrenem jedan web sajt koji ce biti baziran na joomli ili nekom slicnom cms-u nisam jos uvek siguran.Zelim tim sajtom da postignem posecenost od 200.000 hiljada poseta mesecno.Najverovatnije cu ubacivati jos neke module i komponente u joomlu i jos planiram da instaliram neki forum.E sad zanima me da li neko ima iskusta sa sajtom tolike posecenosti i kakav hosting bi bio dovoljan za sajt te posecenosti?Video sam ponude provajdera koje je VuzZ preporucio i cene mi deluju ok., ali me interesuje da li cu morati na dedicated server ili neki skuplji hosting moze to da izdrzi?Interesuje me jos sta znaci "dodaj administraciju na dedicated server" ili sta tu jos ima ili ko da se plati?

Unapred hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Prevelika upotreba CPU-a na shared hostu. Upomoc!!18.08.2007. u 08:08 - pre 203 meseci
200000 unique posjeta? Kod nekog boljeg i ozbiljnog provajdera to može i na shared hostingu da ide. Ali naravno, uvijek je dedicated bolji.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Prevelika upotreba CPU-a na shared hostu. Upomoc!!18.08.2007. u 08:57 - pre 203 meseci
Vidi mozes to i na shared hostingu ali je ipak moja preporuka bar VPS ili naravno dedicated server.
E sad sta znaci "dodaj administraciju na dedicated server" ? To znaci da server sam administriras ili da moras da platis da ti ga neko odrzava.


Pozz
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.dynamic.sbb.co.yu.



+74 Profil

icon Re: Prevelika upotreba CPU-a na shared hostu. Upomoc!!18.08.2007. u 11:13 - pre 203 meseci
Ja svoj Joomla sajt sa 200000-300000 poseta hostujem na shared hostu GoDaddy-ja vec 4-5 meseci. Najjeftiniji host, za sad radi savrseno, potpuno je Joomla-friendly. Sve komponente mozes da koristis, osim SEF (OpenSEF, ArtioSEF...) koje prave preveliki broj upita prema mysql bazi tako da ce ti skoro kod svakog shared hosta nalog biti (privremeno) blokiran posle nekog vremena. Ovo nisam probao na Godaddy-ju ali i ne zelim sve dok se te SEF komponente ne usavrse malo.

Znaci $5-6/mes bez SEF-a ili $100+/mes sa SEF-om, odlucite sami :)

Zaboravih da kazem da core SEF iz Joomle radi bez problema.
 
Odgovor na temu

starisloven
Saša Grbić
saradnik za podršku studentima sa
invaliditetom
Univerzitet u Banjaluci
Banjaluka

Član broj: 38952
Poruke: 686
*.dialup.blic.net.

Jabber: starisloven
Sajt: www.grmljavina.net


+3 Profil

icon Re: Prevelika upotreba CPU-a na shared hostu. Upomoc!!24.09.2007. u 22:17 - pre 201 meseci
Pozdrav. Kolika bi trebala biti dnevna/nedjeljna/mjesečna posjeta ako se koristi Artio joom sef, a da te shared hosting ne izbaci?
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Prevelika upotreba CPU-a na shared hostu. Upomoc!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8169 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.