Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izbor digitalne kamere

[es] :: Digitalne kamere :: izbor digitalne kamere

[ Pregleda: 4976 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dartvejder

Član broj: 70974
Poruke: 3
*.103.eunet.yu.



Profil

icon izbor digitalne kamere03.10.2006. u 22:12 - pre 213 meseci
Trenutno sam u dilemi oko izbora digitalne kamere!Kupio bih je u Austriji u opsegu cena od 450-600 evra!Voleo bih da poseduje 3CCD cip, pa ako je neko u toku............
THANKS
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.220.*



+5 Profil

icon Re: izbor digitalne kamere04.10.2006. u 00:36 - pre 213 meseci
Panasonic NV GS180.
Mislim da se uklapa u cenu, a ima 3 CCD-a.
 
Odgovor na temu

hir100
Vranje

Član broj: 1343
Poruke: 503
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: izbor digitalne kamere04.10.2006. u 16:18 - pre 213 meseci
Bez krajnje, zadnje misli - potrebno je procitati sve postove. Prvo, ono sto si naglasio- sa koliko para mislis da potrosis. Drugo, 3 firme prednjace sada-Panasonic, Canon i Sony a tako stoje stvari i sa cenama-najjeftiniji Panasonic u istoj klasi, pa canon....Trece, koja je namena kamere-profesionalci i ljubitelji ce uvek kupiti mini Dv kameru jer snima osnovni format -AVI, najbolji kvalitet, ali isti zauzima dosta prostora , gde god da skladistite materijal. Ako se snimaju manji klipovi to je najbolje resenje. Takodje imate izbor da li cuvati kao avi ili dr. format, tj. divX ili dvd (posle obrade na kompu). Direktno snimanje na DVD je prakticno ali nema mogucnosti snimanja AVI formata-slabiji kvalitet zbog kompresije snimka. HDD na kameri ima limitirano vreme snimanja (mada postoje prenosni recimo Canon HDD uredjaji - "image tank" ali za koje sumnjam da su jeftini) ali nema dodatnih troskova oko medija tj. kosta medij na koji prebacujete materijal. Nocno snimanje zavisi od stepena osvetljenja, da li ima kamera dodatnu lampu ili IC, broja pixela po senzoru. Ako zelis i dobar fotoaparat - da li je hibridna kamera, sa koliko pixela snima i na koji medij (odvojen ulaz za memorijsku karticu), blic. 3 CCD daju najbolju sliku i boje a tu je Panasonic, po postovima, suveren u odnosu cena-kvalitet. Plus ergonomija kemere, da li ima opticki (bolji) ili elektronski stabilizator slike. Na stranim forumima porede se kamere u istom rangu ali nisu iste ili sl. cene pa je uvek Sony najbolji. Na sajtu su bolji poznavaoci od mene (Stefano, Zorg...)
I na kraju najbolji savet meni je dao Zorg-kupiti i snimati, a ne odugovlaciti, vreme ide, tehnologija jos brze...
 
Odgovor na temu

DRAGON No1
Beograd

Član broj: 21092
Poruke: 93
*.abc.co.yu.



+2 Profil

icon Re: izbor digitalne kamere04.10.2006. u 20:04 - pre 213 meseci
Panasonic NV GS300, ali nisam siguran da se uklapas u cenu. Ako ne, onda NV GS180.
 
Odgovor na temu

Srkela55
Srdjan Bojanic
Bijeljina

Član broj: 116369
Poruke: 15
212.200.160.*



Profil

icon Re: izbor digitalne kamere08.10.2006. u 19:12 - pre 213 meseci
Pozdrav. Nema sumnje da su cannon, sony i jvc vodece kompanije koje se bave kamerama. Moj savjet je da potrazis kamere HD video koje polako ali sigurno plave trziste. Nisam siguran dal' ti se uklapa u cijenu ali preporucujem JVC GR-PD1, iskreno ima 1 PROGRESSIVE CCD. Sto se tice kamere sa 3 CCD, raspitaj se za model JVC Everio GZMC500. Sa ova dva navedena modela sam imao kontakta pa se usudjujem da komentarisem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: izbor digitalne kamere

[ Pregleda: 4976 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.