Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dnevna i nocna verzija zgrade.

[es] :: 3D modelovanje :: Dnevna i nocna verzija zgrade.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8065 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Dnevna i nocna verzija zgrade.09.10.2006. u 18:02 - pre 212 meseci
To Fuzz stvar je odlicno uradjena
Pridruzujem se postu :-)
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Dnevna i nocna verzija zgrade.09.10.2006. u 19:21 - pre 212 meseci
Pozdrav ljudi, ja zaboravih da sam ovde postavio slike. Da mi drugar nije javio, ne bi skoro bilo odgovora :(

Prvo, hvala na lepim komentarima.

Drugo, uglavnom @forgotten.

U pravu si, drvece na prvom mestu nije dobro ispalo, a na drugom mestu moralo je da se razlikuje od postojecih (dakle da bude promaseno i godisnje doba) zbog - utiska. Znaci moralo je biti jasno i zeleno, bez obzira na postojecu fotografiju, a to sto je ispalo previse jasno i previse zeleno je kombinacija mog neiskustva, i probijenog roka. Meni, (a verujem da je to i univerzalno pravilo) je najteze da za potrebe arhitektonske vizualizacije radim zelenilo - drvece i travu. 3d pristup zahteva jake masine, jer jedan zbun sadrzi vise poligona od celog objekta koji se predstavlja, a 2d pristup zahteva ogromno iskustvo fotomanipulacije, ilustracije, crtanja itd...

Isto tako u pravu si i za kompoziciju. Dnevnu sam prilicno mrzovoljno radio, jer sam mislio da je losa fotografija, pre svega, zbog nedostatka sunca - nedostatak kontrasta, definicije planova, itd, a onda i zbog ugla, sve je frontalno, samo se jedna fasada vidi, bez senki, plasio sam se da ce biti katastrofa.
Zato nisam ni objavljivao tu dnevnu verziju, sve dok nisam uradio i ovu nocnu (u razmaku od 3 meseca), medjutim dobio sam uglavnom samo pozitivne reakcije, i to najvise bas za tu dnevnu verziju. Bez neke lazne skromnosti, mislim da je ok, ali mislim da imam i bolje radove, a koji su bili daleko manje zapazeni.
Recimo - kuca od cigle - moj rad za fakultet.


Na nocnoj i meni smeta sto se zgrada "stopila" sa okolinom, ali ja jednostavno nisam znao kako da je odlepim. Da je fotografisano sa ulice, da je perspektiva sa dva nedgoleda i da su prikazane obe fasade (u skracenju) mislim da bi sve bilo daleko jasnije. Ovako mislim da je komplikovan ugao gledanja doprineo ovakvoj kompoziciji, a opet tu nisam mogao nikako da intervenisem jer sam te fotografije dobio.
Inace da, ova verzija je posle zesce foto manipulacije (pokusao sam da na isto dovedem i novu verziju rendera, i nisam uspeo jer nemam predstavu sta sam sve ovde radio...). Ovde mozes videti original i jos neke verzije - .:CLICK:.


@M-84 AB1

Pa nije nesto preterano optimizovano. Ovu nocnu sam renderovao na trenutnoj masini - opteron 170 na 2.55 ghz, i drljao ga je nekih 6 sati ako se ne varam, a ovu dnevnu na prescott 2.8ghz koji je renderovao mozda nekih 8 sati. Za mene je ovo uglavnom prihvatljivo vreme, pustim preko noci da se izrenderuje i sutradan sve to sklopim u photoshopu. Rezolucija je 4000x3000.

what we want, we must create
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Dnevna i nocna verzija zgrade.13.10.2006. u 13:21 - pre 212 meseci
forgotten
Vidis, ovde se vec delimicno slazemo. Ali, ako mi sami ili neko drugi ne uoci te greske, i mi ih ne ispravljamo, nasi radovi ce uvek stajati po kvalitetu u mestu. Tome kritike i sluze. Niko nije superioran da moze sve da uoci.

reč superioran nikako ne uklapam u tu rečenicu. :D

LJudi a šta je ovde 3d objekat???
ne šalim se

toliko dobro izgleda da ja ne mogu da provalim šta je. malo mi onaj visoki soliter baca neku senku cudnu iza, ali sumnjam da je to.

eto ja kao najobicnija publika mogu da kazem da ovo izgleda strasno realno.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Dnevna i nocna verzija zgrade.14.10.2006. u 18:13 - pre 212 meseci
Pa hvala. 3d je ova zgrada u prvom planu, sa lucnim krovom, sve ostalo je fotografija.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Dnevna i nocna verzija zgrade.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8065 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.